UWAGA!

Bądź w formie na wiosnę

 Elbląg, Bądź w formie na wiosnę

Wraz z nadejściem wiosny budzą się energia i chęć do działania, to dobry moment, aby zadbać o aktywność własną i dziecka. W Centrum Tańca „Promyk" każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcia.

Wśród propozycji są zajęcia dla dzieci i osób dorosłych. Dla dzieci w wieku 4-6 lat w marcu ruszyła nowa grupa Dziecięcej Akademii Tańca.
       - Są to zajęcia dla tych dzieci, które w przyszłości chcą uczyć się tańca towarzyskiego - mówi instruktor Katarzyna Lesz. - Krok po kroku wprowadzamy podstawowe elementy walca angielskiego, cha-chy, ale też uczymy choreografii do znanych przebojów jak „Nosa" Michel Teló czy „Tche Tcherere Tche Tche" Gusttavo Lima.
       W każdym momencie dzieci (3-4 lata) mogą dołączyć do grupy na zajęciach z rytmiki czy dance&fun (5-6 lat). Obie formy zakładają naukę różnych stylów tanecznych poprzez zabawę. W ofercie jest też sumba kids czyli zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat, na których można nauczyć się krótkich choreografii do hitów muzyki popularnej i muzyki latynoamerykańskiej. Miłośników tańca nowoczesnego na pewno zainteresują zajęcia hip-hop. Jest to doskonała forma dla osób o niespożytej energii. Dzieci i młodzież, które fascynuje taniec towarzyski - piękne stroje i rywalizacja turniejowa mogą rozpocząć od kursu tańca towarzyskiego dla początkujących. Ukończenie kursu otwiera drzwi do Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar", w którym taniec ma charakter sportowy. Dziewczynki, marzące o robieniu idealnych gwiazd, mostków czy szpagatów odnajdą swoją pasję na zajęciach z gimnastyki artystycznej, na których poznają elementy baletu i akrobatyki.
       Centrum Tańca „Promyk" organizuje też zajęcia „Mamo, tato zatańcz ze mną", gdzie dzieci z rodzicami uczą się tańczyć i wspólnie świetnie się bawią.
       Do „Promyka" powinny zajrzeć też panie, które na wiosnę chcą zadbać o sylwetkę. Intensywny program celluSTOP crossfit zapewni pozbycie się cellulitu i nadmiernych kilogramów. Taneczna zumba pozwoli także spalić kalorie, a przy okazji wprawi w świetne samopoczucie. Kobiecość i zmysłowość wyzwolą zajęcia lady latino - najbardziej taneczne zajęcia dla pań. Fit Ball to z kolei propozycja dla osób chcących spróbować ćwiczeń na piłce, które wzmocnią mięśnie i poprawią stabilizację ciała. Jest również pilates.
       - Atmosfera na zajęciach jest niesamowita – mówi jedna z uczestniczek. - Za każdym razem inna, świetnie dobrana muzyka, z jednej strony motywująca do ćwiczeń, z drugiej relaksująca dla umysłu. Instruktorka pilnuje prawidłowego oddechu, co bardzo ułatwia wykonywanie ćwiczeń. Z kolei ćwiczenia pomagają w rozciąganiu, uczą równowagi i świetnie wpływają na kręgosłup. Po zajęciach jestem zrelaksowana, pomimo wysiłku.
       W ofercie Centrum Tańca „Promyk" są też zajęcia przeznaczone specjalnie dla osób dojrzałych. 50 + to zajęcia dla tych, którzy chcą potańczyć, a zajęcia Fitness 50 + dla tych, którzy od tańca wolą ćwiczenia. Obie formy wpływają na lepszą kondycję, samopoczucie i są ukierunkowane na opóźnienie procesu starzenia.
       Od kwietnia rozpoczyna się kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych.
       – To forma ciesząca się dużą popularnością – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk". – Nic dziwnego umiejętności można wykorzystać i na uroczystej imprezie i na spotkaniu towarzyskim, ponadto jest to też niebagatelny wysiłek, dzięki któremu poprawi się nasza sprawność ruchowa i kondycja. Miło jest też ten wysiłek podejmować wspólnie z partnerem.
      
       Harmonogram zajęć dostępny jest na www.promyk.elblag.pl.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama