UWAGA!

Bądźmy dla siebie życzliwi

 Elbląg, Bądźmy dla siebie życzliwi
fot. Michał Skroboszewski

Najpierw życzenia płynące ze sceny, później dzielenie się opłatkiem, a na koniec wspólne jedzenie świątecznych smakołyków, m.in. barszczu z uszkami, pierogów czy łazanek. Wigilia Elblążan to stały, coroczny punkt w programu Świątecznych Spotkań Elblążan, które dobiegły końca. Zobacz więcej zdjęć.

- Dużymi krokami zbliżamy się do świąt. Chciałbym złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia, abyście nadchodzące Boże Narodzenie spędzili w gorącej, rodzinnej atmosferze. Żeby troszeczkę spadło tempo życia codziennego, aby móc porozmawiać z rodziną i pięknie spędzić ten czas. Wszystkiego najlepszego, wesołych świąt – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta, zwracając się do wszystkich elblążan.

Witold Wróblewski dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację Spotkań, zespołom oraz tym, którzy występowali na scenie i tworzyli świąteczną atmosferę, a także wystawcom.

Życzenia składał również ks. Jacek Jezierski, biskup elbląski.

- Niech te święta, obchodzone na pamiątkę narodzenia Jezusa w Betlejem, będą dla wszystkich radosne i szczęśliwe. Niech takim będzie nadchodzący rok 2020, niech będzie w nim więcej wzajemnej życzliwości, zrozumienia, współczucia oraz trwałych przyjaźni – mówił.

Później przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, prezydent miał okazję przełamać się nim z mieszkańcami. Nie zabrakło również świątecznych smakołyków, m.in. barszczu z uszkami, łazanek, pierogów czy kawałka drożdżówki, które każdy mógł otrzymać.

 

mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama