UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Barwy kampanii

 
Elbląg, Podczas śniadania prasowego działacze PO podsumowali kampanię wyborczą
Podczas śniadania prasowego działacze PO podsumowali kampanię wyborczą (fot. AD)

Dziś (6 października) podczas śniadania prasowego działacze Platformy Obywatelskiej podsumowali kampanię wyborczą. Ich zdaniem jest ona wizerunkowa, mniej liczy się to, co kandydat ma do powiedzenia, brak merytorycznych debat. Jednak Elżbieta Gelert, „trójka” PO na liście kandydatów do Sejmu nie ma sobie nic do zarzucenia: - Myślę, że dałam z siebie wszystko, by ludzie mnie poznali.

To już ostatnia prosta przed niedzielnymi wyborami. Czas na podsumowania.
       - Kampania była mniej napastliwa, ale wizerunkowa – mówił Jerzy Wcisła z PO. – Mało liczyło się to, co kandydat ma do powiedzenia. To postępująca słabość demokracji.
       Elżbieta Gelert wskazywała na brak merytorycznych debat z kandydatami na posłów i senatorów: - Spotkania z udziałem 8-10 osób, mało treści, dość ślamazarny przebieg. Myślę, że coś z tym trzeba zrobić w przyszłości, bo kandydatów znamy tylko z plakatów, obieg informacji nie jest też taki, jakiego ludzie oczekiwali. Bardzo istotnym elementem kampanii jest Internet. Samo rozdawanie ulotek już niczego nie załatwi. Bez Internetu wielu nie wyobraża sobie życia. Tam trzeba być
       Kandydatka Platformy Obywatelskiej sobie nie ma nic do zarzucenia: - Zrobiłam wszystko, co powinnam, by jak najwięcej osób mnie poznało, a także poznało to, co chcę zrobić w parlamencie. Jeździłam wszędzie tam, gdzie ludzie chcieli mnie słuchać. Byłam m.in. w Działdowie, Morągu, Ostródzie czy w Iławie. Ludzie dzielili się swoimi kłopotami – kobiety martwiły się głównie o swoje dzieci i ich przyszłość, dominującym problemem było wysokie w naszym regionie bezrobocie.
       Elżbieta Gelert zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, w Sejmie chce zająć się nie tylko sprawami służby zdrowia (bo jest dyrektorem szpitala). Interesuje ją także ochrona środowiska, pozyskiwanie odnawialnych źródeł energii, transport wodny i lądowy oraz turystyka. Chce swój czas dzielić sprawiedliwie pomiędzy pracą zawodową, pracą poselską oraz wyjazdy w teren.
       - Chcę słuchać ludzi, ich problemów, a także możliwość rozwiązań – mówiła podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami.
       O tym, że ważne jest dla miasta posiadanie swojego przedstawiciela w parlamencie mówił Witold Strzelec, doradca prezydenta Elbląga, również działacz PO: - Ważna jest współpraca parlamentarzysty z władzami samorządowymi. I pomoc.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elżbieta Gelert to najlepszy kandydat z listy Platformy. Nie ma co się zastanawiać nad innymi osobami. Sukcesy szpiatala wojewódzkiego świadczą jak dobrym dyrektorem jest pani Gelert. Powodzenia w Sejmie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2011-10-06)
 • głosujmy na elblążan! Ważne aby w Parlamencie było jak najwięcej przedstawicieli z naszego miasta, wtedy będzie szansa, że może coś uda się załatwić. Głos oddany na osobę z Gdańska, Liczbarka, czy Braniewa to głos dla nas stracony. Elblążanie idąc w niedzielę do urn wyborczych głsujcie na naszych!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca z Elbląga(2011-10-06)
 • niewątpliwie z tej kampanii pozostanie w pamięci na długo spektakularna porażka pana Wcisły którego załatwiono jak mało kogo
 • A co tam robi pan Strzelec w ogóle niewidoczny w tej kampanii, ale dobrze się pokazać co ?
 • przecież Strzelec nie kandyduje to po co miałby być aktywny?
 • Kobieta to zawsze kobieta - duuuużo bardziej pracowita od facetów, widać to na każdym kroku
 • Prawdziwa Kobieta z Charakterem. Wielu facetów może się od niej uczyć jak pracować i być skuteczną w działaniu. Brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozsądny wyborca(2011-10-06)
 • byłam na spotkaniu kandydatek na Forum Kobiet w Światowidzie Pani Ela wypadła najfajniej, konkretna, zdeterminowana, kobieta z ja. .. mi, jako kobieta chcę żeby takie były przedstawicielki naszej płci w parlamencie, co potrafią coś powiedzieć i są profesjonalistkami w swojej dziedzinie
 • a dla mnie lepszy jest Naguszewski, ci ze zdjęcia to koalicja. .. .
 • Liderzy partii agitują do głosowania na swoich kandydatów na posłów i senatorów w nadchodzących wyborach. Także organizacje pozarządowe, celebryci, media podczas różnych akcji namawiają nas do czynnego udziału w wyborach. Czy elblążanie mogą zagłosować świadomie na podstawie dostępnych informacji o kandydatach czyli krótkich życiorysów na partyjnych stronach i retuszowanego wizerunku przedstawionego na plakatach wyborczych? Elbląski Komitet Obywatelski rozesłał do sztabów wyborczych ankietę – Miejski Skaner Wyborczy – przygotowaną przez Kongres Ruchów Miejskich, w którym poruszane są m. in. problemy demokracji miejskiej, ładu przestrzennego czy rewitalizacji miast. Przyszli posłowie i senatorowie mając na względzie nasze wspólne dobro – nasz Elbląg – powinni odpowiedzieć na zamieszczone tam dwanaście pytań. Analizując odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie chcieliśmy, aby mieszkańcy naszego miasta mogli świadomie podejmować decyzje wyborcze. Czego dowiedzieliśmy się analizując odpowiedzi? Chciałem napisać, że z wynikami ankiety możecie się Państwo gdzieś zapoznać, ale niestety ŻADEN komitet nie odesłał wypełnionej ankiety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jaculek(2011-10-06)
 • No tak inni się napracowali przy kampanii a jak zawsze Strzelec zbiera śmietankę w mediach. Kampania p. Gelert była dobra, profesjonalna, robiona ze smakiem i skutecznie. Gratuluje Pani sztabowców - zrobiliście dobrą robotę. Praktycznie przyćmiła Pani innych kandydatów. Teraz czekamy na wynik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  priximo(2011-10-06)
 • Co wy chcecie od Witka :))) Jest w Platformie i ok. A Elżbieta Gelert. .. hmmm. nie wyszło z różnych przyczyn w senacie, ale w Sejmie jestem dobrej myśli.
Reklama