UWAGA!

Bażantarnia naprawiana na raty

 Elbląg, Bażantarnia naprawiana na raty
(fot. Lucjan Chrząstkowski)

150 tysięcy złotych wyda w tym roku miasto na remont czerwonego szlaku w Bażantarni po powodzi sprzed dwóch lat. Prace, które zlecono Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, mają być kontynuowane również w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że od kilku tygodni na zlecenie Wód Polskich firma z Pruszcza Gdańskiego wzmacnia uszkodzone brzegi Srebrnego Potoku, instalując w niektórych miejscach ścianki stalowe i kosze siatkowo-kamienne. Do pracy przystąpiło również Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które przebudowuje czerwony szlak na gruntach należących do miasta na odcinku około 900 metrów. Ma na to czas do 23 grudnia.

- Elementem poprzedzającym i umożliwiającym rozpoczęcie robót po stronie Gminy Miasto Elbląg jest wykonanie robót przez wykonawcę PGW Wód Polskich, tj. wykonanie regulacji Srebrnego Potoku wraz z umocnień skarp. Wykonanie nasypów i przepustów realizowane przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odbywa się w obrębie drogi leśnej i jest elementem kończącym roboty w zakresie usuwania skutków powodzi – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Miasto z budżetu na prace prowadzone przez EPGK wyda w tym roku 150 tysięcy złotych. Prezydent informował na jednej z konferencji prasowych, że samorząd przeznaczy na ten cel około 400 tys. zł. Co z resztą?

- Ze względu na ustalony i konieczny podział zadań pomiędzy Gminą Miasto Elbląg i PGW Wody Polskie, z powodu ograniczonych możliwości finansowych PGW Wody Polskie, w roku 2019 zrealizowany zostanie I etap robót związanych z przebudową „czerwonego szlaku”, tj. ok. 900 m licząc od wiaty „Ania”. Wykonanie dalszych robót planowane jest w roku 2020, w którym przewiduje się wykonanie dalszych robót przez PGW Wody Polskie w zakresie regulacji Srebrnego Potoku i umocnień skarp oraz przez Gminę Miasto Elbląg w zakresie dalszej naprawy drogi leśnej. Co do naszych środków zabezpieczonych na ten cel, to reszta przechodzi na rok następny – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Joanna Urbaniak.

 

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo sie ciesze ze bazantarnia jest naprawiana!!! Dobra wiadomosc. Extra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  1
  marta987(2019-12-13)
 • Patrząc na opublikowane zdjęcie to strach sie bać co dalej ze szlakiem czerwonym bedzie.
 • Na zdjęciu dowód na brak stosowania BHP na budowie w razie jakiegoś wypadku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  masakra-bud(2019-12-13)
 • Będzie mandat za brak BHP
 • Ludzie poprawiają naturę? Koń by się uśmiał. Hashtagi: #Bazant
 • w przyszłym roku czyli dla nich tak jakby na ten moment nigdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  siesta777(2019-12-13)
 • Oni kawałkiem leśnego duktu nie potrafia wlasciwie zarzadzac a co dopiero 120 tys miestem gdzie sa drogi, chodniki, linie tramwajowe itd. Masakra kogo sobie durni elblazanie wybrali do sprawowania wladzy i komu powierzyli odpowiedzialnosc za to miasto|! wstyd i zenada. Cała bazantarnia jest praktycznie rozjechana ciezkim sprzetem. Wiekszosc szlakow jest poniszczone i ciezko przejsc po nich pieszo. Rowerem to juz wogole katorga. A to wszystko dzieki prezydentowi i tym nieudacznikom z nadlesnicwa. Wstyd
 • W końcu będzie solidnie zrobione, te kosze z kamieniami robią dobre wrażenie. Kiedyś prowizorycznie zasypywano wyrwy jakimś gruzem. Ten potok jest bardzo kręty i brzegi muszą być lepiej zabezpieczone.
 • to się nazywa gabion
 • Tak zniszczyć Bażantarnię to tylko urzędnicy potrafią. W jaki sposób oni się poczęli ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  hrabia_George(2019-12-13)
 • Mam nadzieję, że po tym "remoncie"będzie szlak możliwy do biegania, bo mam wrażenie, że naprawia jedno a popsują drugie. Poza tym co da takie wbijanie blach. Będzie więcej wody to i tak wyleje. Przyroda w ciągu tych dwóch lat sama się regenerowała i spokojnie można było tamtędy biegać i spacerować. Na wiosnę się przekonamy jak to będzie wyglądać.
 • a nie można wybetonować koryta razem z drogą, kupić dobry niemiecki cement, stalowe zbrojenia i zacząć robić porządek? drzewa wyciąc natychmiast bo nie dość, że liście brudzą to jeszcze korzenie niszczą, mam nadzieję, że maisto podoła wyzwaniu, po tych stalowych słupach widać, że idą w dobrym kierunku tylko ze zbyt małym rozmachem
Reklama