UWAGA!

Będzie bezpieczniej - bez lipy

 
Elbląg, Tak ul. Królewiecka wyglądała jeszcze kilka dni temu
Tak ul. Królewiecka wyglądała jeszcze kilka dni temu (fot. WS)

 Są taką samą częścią krajobrazu jak charakterystyczny bruk i budynki kojarzone z wojskiem. Lipy, które rosną przy ul. Królewieckiej przeszły ostatnio lifting, jednakże jak zapewnia Zarząd Zieleni Miejskiej żadna nie została wycięta. Zobacz więcej zdjęć.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej prace prowadzone przy ul. Królewieckiej (od wysokości ul. Szymanowskiego, aż do ul. Kopernika) w obrębie DW 504 były jedynie kosmetyczną zmianą, wykonano zabiegi pielęgnacyjne w zakresie korony czy usunięto nadłamane gałęzie, a także te, które wchodziły w kolizję z budynkami. Wszystkie te elementy zagrażały bezpieczeństwu, a przede wszystkim trakcji tramwajowej.
       Prace już się zakończyły, trwały przez ok. trzy tygodnie, od końca sierpnia. Co ciekawe można je było wykonać dopiero po okresie lęgowym ptaków. Zgodę na takie działania wydał Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie, obowiązuje ona do lutego przyszłego roku.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ok.
 • To teraz wezcie sie za Fromborska bo tamte drzewa to katasrtofa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2013-09-13)
 • Całe szczęście że nie wycieli, bo za Nowaczyka Elbląskie drzewa przeszły pogrom. Jak zobaczyłam że wyrżneli te drzewa na Nowowiejskiej przy dawnej Spyży i wiele innych pięknych okazów. Za jakiś czas będziemy mieli w mieście sam beton.
 • Jechałem dzisiaj tamtędy i ulica wygląda tak samo.
 • powinni się też wziąć za ochronę kasztanowców, których jest sporo przy Bema i Komeńskiego. Parę lat temu owijali je folią (z feromonami) żeby chronić je przed kasztanowcowiaczkiem. W tym roku kasztany zaczęły zrzucać liście już w lipcu. Teraz co mniejsze kasztany to okaz nędzy i rozpaczy. Szkoda bo to naprawdę piękne i majestatyczne drzewa. Może ochronę kasztanów trzeba zaproponować w budżecie obywatelskim?? Ja się nie znam na kosztach ale może ktoś jest co ma pojęcie??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  AnaHana(2013-09-13)
 • Wycinac topole w Elblągu.
 • a może tak zarząd zieleni weźmię sie za il. Moniuszki, wracając ze Szpitala w stronę Traugutta można sobie kości połamać, latarnie świecą ale co z tego jak zasłaniają je konary drzew
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bystryu(2013-09-13)
 • Nie ma lipy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hardkorowykoksu(2013-09-13)
 • no to gdzie teraz szwejki będą rzucać trampki, no gdzie się pytam?
 • OPstatnia para trampek została ścięta razem z gałęziami :((((
 • Czas najwyższy uporządkować lipy rosnące na cmentarzu przy ul. Agrikoli wzdłuż alei prowadzącej od głównego wejścia. Wielokrotne monity w Urzędzie Miejskim, Zarządzie Zieleni Miejskie od opiekunów grobów, że zwisające gałęzie wręcz zahaczają o głowy nie dały rezultatu. Przypominam, że kilka lat temu przycięto gałęzie i był porządek elblążanka.
 • Przy Fromborskiej drzewa może ogarną przy remoncie jezdni.
Reklama