UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie druga stacja dializ

W Elblągu powstanie druga stacja dializ. Ma być zbudowana w szpitalu wojewódzkim, zgodę na to wydał Zarząd Województwa, któremu podlega szpital. Z decyzją nie mogą się pogodzić lekarze z El-Vity, w której działa jedyna stacja w mieście. Będą interweniować w tej sprawie u parlamentarzystów i wojewody.

W szpitalu wojewódzkim mają powstać trzy dodatkowe stanowiska do dializ ostrych oraz osiem stanowisk do przeprowadzania dializy przewlekłej. Liczbę stanowisk zmniejszono, by - jak twierdzi marszałek województwa Jacek Protas - nie doprowadzić do upadku El-Vity.
     Szpital wojewódzki nie będzie ponosił jakichkolwiek kosztów związanych z utworzeniem i funkcjonowaniem stacji, a wybudowane budynki z czasem ma przejąć na własność. Dodatkowo szpital będzie czerpał zyski z dzierżawy niewykorzystanego dotychczas terenu. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg w sprawie budowy stacji.
     Decyzje Zarządu Województwa ze smutkiem przyjęli lekarze El-Vity, którzy twierdzą, że powstanie konkurencyjnej stacji dializ doprowadzi do upadku ich szpitala.
     - Wciąż mamy nadzieję na ocalenie naszego szpitala, tym razem będziemy szukali pomocy u posłów i wojewody - zapowiada Adam Majewski, jeden z lekarzy El-Vity. - Pozostaje tylko żal, że żadne argumenty merytoryczne nie zostały wzięte pod uwagę przez dotychczasowych decydentów.
     Mówi Janusz Pieńkowski, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie:
Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Należy zadac sowbie pytanie: czy szefostwo el-vity troszczy się o dobro pacjentów czy tylko o własny interes ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kucharzyk(2007-07-27)
 • a nie uważasz, że jedno z drugim idzie w parze. Interes szpitala = dobro pacjenta. To tak samo jakby właściciel firmy miał dbać o interes klienta i pracowników nie dbając o wyniki w firmie. W takim przypadku pracownik zostanie wkrótce zwolniony a klient poszuka sobie oczywiście innej firmy.
 • Jednyna słuszna decyzja w tej sprawie. W końcu będziemy mieli wybór.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nerkowiec(2007-07-27)
 • Szkoda, że takie decyzje trzeba podejmować w naszym kraju poprzez polityków. Gratuluję potencjalnym pacjentom! Wygrało ich dobro . Będą mieli szanse sami podjąć decyzję gdzie chcą być dializowani i przez kogo i o to chodziło! El-vicie życzę jak najlepiej. Jeśli nadal będą pracować tak jak obecnie to niewielu pacjentów stracą!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Atomek9(2007-07-27)
 • Czy Wy nie rozumiecie, że tu nikt nikogo się nie będzie pytał gdzie chce być leczony?
 • Bardzo mnie cieszy że powstanie konkurencja dla el - wity bo śmierdziało monopolem. Czego boją się pracownicy obecnej stacji niech się wezmą do roboty a, może będą strajkować.HA-HA-HA
 • ty ciemniaku !!! tak się pisze el-vita !!! a monopol chyba masz pod swoim blokiem!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PACJENTKA(2007-07-27)
 • Do Morgo. Czy mógłbyś podzielić się z nami dlaczego tak sądzisz? Przecież mamy dziś wybór lekarza rodzinnego, laboratorium czy ośrodka rehabilitacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Atomek9(2007-07-27)
 • Pozdrawiam Panią rejestratorkę z Przychodni Ortopedycznej przy Wojewódzkim Szpialu, ul Królewieckia w Elblągu, która w dniu 26 lipca o godzinie 10, za otrzymane czekoladki skraca terminy oczekiwania na wizytę do lekarza specjalisty. Na pewno strajkowała domagając sie podwyżek za swoją ciężką pracę. Tak niestety w praktyce wygląda system zarządzania jakościa, wypadało by jeszcze tu zacytować "misję" Szpitala Wojewódzkiego. Cóż więcej dodać? "SŁUŻBA" ZDROWIA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mile obsłuzony pacjent(2007-07-27)
 • Cieszę się nareszcie ludzie będą traktowani jak chorzy a nie jak podmioty na których można robić pieniądze.Szefostwo El-Vity powinno mieć konkurencję.To jest umieralnia.Zmarła tam najdroższa mi osoba.
 • teraz twoja kolej wdowo !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DIABEŁ(2007-07-27)
 • Ja kocham szpital el-vite bo mi ratuje życie !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DIALIZOWANA(2007-07-27)
Reklama