UWAGA!

Będzie kontrola w MOSiR-ze

 
Elbląg, Pracownicy MOSiR zapraszają radnych na spotkanie do CRW Dolinka
Pracownicy MOSiR zapraszają radnych na spotkanie do CRW Dolinka (fot. Michał Skroboszewski)

Komisja rewizyjna Rady Miejskiej chce przeprowadzić kontrolę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Radnych zaniepokoiła treść listu, jaki napisała przewodnicząca związków zawodowych w tej instytucji. - Wiele problemów w MOSiR jest nierozwiązanych, dyrekcja nic w tej sprawie nie robi. Mamy już tego dojść, dlatego utworzyliśmy komisję związkową – mówi Jolanta Chmielewska, przewodnicząca związków zawodowych w MOSiR.

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Pracowników Samorządowych w MOSiR, pod auspicjami NSZZ „Solidarność”, powstała w październiku tego roku. Jednym z jej pierwszych działań jest pismo, jakie trafiło do elbląskich radnych, w którym związkowcy proszą o spotkanie, bez udziału kierownictwa MOSiR, na terenie CRW Dolinka.
       „Pracownicy z różnych stanowisk podzielą się problemami wynikającymi z bieżącej pracy, jak również wskażą problemy techniczne, z jakimi boryka się obiekt. Bardzo prosimy, by spotkanie odbyło się bez udziału kierownictwa i dyrektora. Nie chodzi nam absolutnie o to, by kogokolwiek oczerniać, lecz tylko wtedy będziemy w stanie podzielić się wieloma problemami bez obawy o konsekwencje służbowe” - napisała w piśmie do radnych Jolanta Chmielewska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Samorządowych w MOSiR.
       W imieniu pracowników autorka listu pisze o niskich płacach, trudnych i uciążliwych warunkach zatrudnienia, zbyt małej liczbie pracowników, problemach technicznych.
       - Nie chodzi tylko i wyłącznie o pensje, chociaż one są naprawdę niskie. Pracownik z 30-letnim stażem zarabia 1600 złotych na rękę, a nowo zatrudnieni dostają na początek więcej. Chodzi też o złą organizację pracy, stosunek pracodawcy do pracowników. W ostatnim czasie musimy pracować rotacyjnie na różnych obiektach, dostaliśmy po prostu nowych harmonogram, nikt tego z nami nie konsultował, a efekt jest taki, że bałagan organizacyjny jest większy – dodaje Jolanta Chmielewska w rozmowie z nami. - Wielokrotnie rozmawialiśmy na ten temat z kierownictwem, ale bez skutku. Mamy już tego dość, dlatego założyliśmy związek zawodowy.
       „Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie potwierdza okoliczności zgłaszanych przez związki zawodowe zastrzeżeń i uwag co do stawianych zarzutów w zakresie naruszania przepisów prawa pracy, które następnie uczyniły przedmiotem skargi do radnych Rady Miejskiej w Elblągu” - napisał w odpowiedzi na nasze pytania w tej sprawie Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR.
       Pismo związkowców odczytała na wtorkowym posiedzeniu komisji rewizyjnej jej przewodnicząca Jolanta Lisewska. Radni po dyskusji postanowili wpisać wizytację i kontrolę w MOSiR w plan działań komisji na 2019 rok.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czas najwyższy! Jestem stałym bywalcem, rozbraja mnie duża naklejka "drogi kliencie mydło likwiduje 99% zarazków" - a pod prysznicem zero mydła. Brudne szatnie prysznicowe, płytki są czyste jedynie po zamknięciu basenu - kiedy przechodzą jakąś kontrolę. Ratownicy - urządzają pogawędki towarzyskie (młodsi) starsi trzymają się odpowiedzialności, większość nie kontroluje saun i wiele wiele innych!
 • Przecież wróbelek o tym co się dzieje wiedział. I co zrobił ? On teraz zajęty podwyżkami dla mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  28
  Żenada.(2018-12-19)
 • nie rozumiem tych problemów, jest przecież magnetofon szpulowy w gabinecie i kazdy może przyjść i nagrać co mu lezy na wątrobie?
 • Ale chora sytuacja chcą rozmawiać o problemach nie rozwiązanych przez dyrekcję bez konfrontacji z dyrekcją? To czemu ma to służyć jedni będą mówili jedno, a drudzy co innego bez konfrontacji spraw się nie załatwi! Inna sprawa piszą do radnych? Toż szefem jest Prezydent Miasta Elbląg?!
 • Bylem wczoraj o 8.00 na basenie. Ciemno jak w d.. bo tylko jedna lampa włączona. A ratownicy pilnuja panelu sterowania biczami, żeby broń Boże nie były włączone kiedy nikt chwilowo z nich nie korzysta...
 • W łaźni parowej jest uszkodzona wylewna od prysznica stan ten trwa od kilku miesięcy za ci ten dyrektor bierze pieniądze? Woda jest zimna w części rekreacyjnej w sam raz dla elbląskich morsów. Trzeba zmian najlepiej od dyrektora mosiru zacząć. Temu Panu już dziekujemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  45
  4
  Elblążak (2018-12-19)
 • Proponuję zająć się uczniami, którzy przyjeżdżają na poranne zajęcia pływania. Nauczyciele ich nie pilnują, krzyki, trzaskanie drzwiami. Jeszcze chwila, a nie będzie dokąd chodzić.
 • Za 5 lat to Orneta przegoni nas ,dziękujemy za układy ,kolesi, jest wesoło. Pozdrawiam radnych dyrektorów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  5
  Maczeta.(2018-12-19)
 • Obiekt od początku miał wady. Ile udało się usunąć? Jak często kierownik prosił dyrektora, a ten pisał pismo do inwestora ( masta), by ten nakazywał w trybie pilnym usuwać usterki wykonawcy ( firmie Elzambud)? Kto odebrał ten obiekt? Kiedy przestaną przeciekać niecki? Co z zaciekami na ścianach? Co z saunami? Maszyną do produkcji lodu? Co z nagłośnieniem, które szwankuje od początku? Czy gwarancja na obiekt już się skończyła? Dlaczego na zawody sportowe rozstawiane są kolumny, a kasa co poszła na to zamontowane na stałe została wydana właściwie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  40
  3
  Wkońcu!!!(2018-12-19)
 • Państwo radni, mała podpowiedź. Przejedźcie się proszę do. .. Morąga. W saunie parowej parno, pachnąco, czysto, w suchej gorąco, czysto też. W schładzalniku lodowata woda, łuskarka do lodu działa bez zastrzeżeń. Porównajcie i wybierzcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  2
  Wiochmen(2018-12-19)
 • a jak to jest, że jaj organizują jakis event sportowy to wraqz z napływem sponsorów nic za tym nie idzie dla uczestników? Nic, zupełnie nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  taradejna(2018-12-19)
 • A jak mamy kontrolować? Żeby skontrolować trzeba przestać pilnować basenu. A jak ktoś w tym czasie zacznie się topić? W saunach nikt się nie utopi, a poza tym to pięciu ratowników powinno raczej być. Jeden cały czas pilnowałby przy saunach.
Reklama