UWAGA!

Będzie miło i kompetentnie

Elbląg, W Urzędzie Miejskim rozdawane są ankiety na temat jakości obsługi mieszkańców
W Urzędzie Miejskim rozdawane są ankiety na temat jakości obsługi mieszkańców

W Urzędzie Miejskim pojawiły się ankiety z pytaniami na temat jakości obsługi mieszkańców przez urzędników.

Pytania dotyczą pomocy urzędników w przejściu przez urzędowe procedury, dostępu do informacji, szybkości obsługi oraz uprzejmości pracowników elbląskiego magistratu (m.in. "czy byłeś odsyłany od drzwi do drzwi?", "czy byłeś traktowany jak intruz?").
     - Nie chcemy starać się o certyfikat ISO, bo w urzędach wiąże się to ze zwiększeniem liczby etatów, a na to mieszkańcy patrzą bez entuzjazmu - wyjaśnia rzecznik UM Artur Zieliński. - Wzorem np. Gdańska myślimy jednak o utworzeniu na terenie miasta centrów obsługi klientów, gdzie można by część spraw załatwić prawie od ręki. Czekamy także na inne sugestie elblążan - zachęca rzecznik.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Norma ISO , czemu nie ? Proponuję samemu załatwić jakąs sprawę w Urzędzie. Oto opis zdarzenia:Przychodzi intruz do Urzędu zapłacić podatek od nieruchomości ( sprzedał mieszkanie i chce sie rozliczyc ).W jednym pokoju jest odesłany do drugiego , tam wchodzi i słyszy - to nie tutaj , to w pok nr ....Tam przychodzi i jest odesłany spowrotem do pokoju pierwszego itd. W końcu udaje mu się zapłacić , oddycha z ulgą .Czas całej operacji ok 1 godz. Pomijam fakt , że są komputery i cała masa ludzi w pokojach. Za trzy dni przychodzi wezwanie do zapłaty podaktu od tej nieruchomości. Co Pan na to? Opisany fakt jest autentyczny.
 • Ciekawy jestem kto pana Artura Zielińskiego (rzecznika) wprowadził w błąd pisząc, że wprowadzenie ISO (zapewne 9001) jest związane ze zwiększeniem etatów - Panie rzeczniku niech pan takiego doradcę to .... Jest to bzdura, żeby automatycznie zakładać taką rzecz. Moim zdaniem - a znam się na tym - wdrożenie ISO 9001 (Systemu Zarządzania Jakością) jeżeli jest dobrze przeprowadzone to powinno doprowadzić do zmniejszenia liczby urzędników, a jeżeli UM nie chce ich zwalniać, to ich praca byłaby lżejsza i bardzej efektywna. Ale największą korzyść odnieśliby petenci - czyli MY. Dla inwetorom (również zagranicznych) byłoby to duże ułątiwenie (jasne kompetencje i odpowiedzialność urzędników, opisane procesy postępowania.
 • Rzecznik UW zachęcający mieszkańców do przekazywania sugestii (sic!)... Kadra urzędu powinna sam wypracować skuteczne metody udogodnień dla osób korzystających z poszczególnych wydziałów - po sasiedzku w UM Kwidzyn funkcjonuje prościutki nawigator dla mieszkańców - książeczka tym razem nie zrobiona jak to zwykle w Polsce bywa "standardowo" ale właśnie z myślą o petentach: spis spraw do załatwienia i wskazówki "step by step" jakie dokumenty, kiedy przyjść i gdzie się zgłosić.W uwagach podano nawet dni kiedy bywa ludzi najwięcej z zaleceniem wybrania innego terminu odwiedzin urzędu (brawo!) Nakład wspomogły finansowo lokalne firmy i leży tego w sporej ilości w punkcie informacyjnym - czytelnie i jasno... No panie i panowie z Wydziału Promocji Miasta do pracy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PiaRowiec(2001-10-18)
 • ONI NIE WIEDZA JAK URZEDOWAC
Reklama