UWAGA!

Bezpieczniej na Łęczyckiej i Kalinowej

 Elbląg, Po ustawieniu barierek na Łęczyckiej ma być bezpieczniej
Po ustawieniu barierek na Łęczyckiej ma być bezpieczniej (fot. Michał Skroboszewski)

Tak ma być, kiedy na tych ulicach zostaną ustawione nowe barierki drogowe. Póki co, miasto szuka wykonawcy inwestycji, która ma zostać zakończona do 31 sierpnia.

Nowe barierki ochronne mają stanąć na ulicach Kalinowa i Łęczycka.
       - Jeżeli wykonawca zaoferuje korzystną cenę to miasto może wskazać także inne miejsca postawienia barierek – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Wykonawca zdemontuje i zutylizuje stare - stalowe i betonowe - barierki, a na ich miejsce postawi nowe (typu N2W5A – czyli takie, jakie często możemy zobaczyć przy drogach) oraz wyremontuje i wyreguluje istniejące bariery w miejscach wskazanych przez urzędników.
       Głównym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena – stanowiąca 90% wagi w przetargu. Pozostałe 10% punktów wykonawca będzie mógł zdobyć poprzez zaoferowanie długiego okresu gwarancji – maksymalnie 72 miesiące. Ratusz w ogłoszeniu przetargowym zagwarantował sobie minimalny okres gwarancji – 36 miesięcy. Oferty można składać do końca miesiąca.
       Podstawowym celem barier ochronnych jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stosuje się je w miejscach, w których przejechanie pojazdu poza krawędź drogi lub przekroczenie pasa dzielącego poważnie zagraża bezpieczeństwu użytkowników drogi.
      
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • W tym miejscu na łęczyckiej powinien powstać chodnik i ścieżka rowerowa. Po zmroku można natknąć się na pieszych. O tragedię tam nie trudno...
  • Dokładnie! Zwłaszcza w okresie zimowym kiedy jest ślisko nie trudno o wypadek
  • Potwierdzam. Łatwo tam lokalsa zabić na jesień, jak idzie pod górę do swej chaty.
  • Gdyby przynajmniej autobus nr 6 każdorazowo jeżdził do Stagniewa. Ale nie, miastu wydaje się, że jedyni piesi to ci którzy idą z z pętli na cmentarzu do ogrodów działkowych, czyli około 200 m. Niestety, rozkłady jazdy komunikacji i ich trasy zatwierdzają ci którzy nigdy nią nie jeżdzili. Sam bywam pieszym na odcinku Dębica - Stagniewo. Jakie mam wyjście ?
  • Panie Mierzejewski, wasze działania i ten artykuł zadedykowany jest zmotoryzowanym, a co z pieszymi ? Komunikacja miejska, jest chyba w gestii miasta, można zmienić te kilkudziesiecioletnie rozjkłady jazdy, bo chodnika to się na Łeczyckiej i tak nie doczekamy.
  • po pierwsze powinno pomyśleć się w tym miejscu o jakieś pobocze bo nie raz nocą o mały włos doszłoby tam do wypadku !!!
  • jakie barierki ludzie przecież tam piesi nie mają gdzie chodzić - pomyślcie o nas mieszkańcach !!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    0
    iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii(2017-03-28)
  • bezpieczniej ????? nie wiem dla kogo ??? dla pieszych czy rowerzystów niestety nie !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    0
    martam(2017-03-28)
  • Zgadzam się z przedmówcami co do konieczności poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - sam tam czasem biegam. ALe niestety wytyczenie scieżki dla pieszych czy rowerzystów prawdopodobnie jest niemożliwe z\wzdłuż drogi z uwagi na ukształtowanie terenu. Może by dało się wykonać scieżkę dla pieszych niekoniecznie bie\gnącą tuz przy drodze? To temat dla geodetów i np programu inwestycji lokalnych
  • Policja ma to w d. .ie że tam pieszy może zginąć, ważniejsze dla nich są statystyki.
  • @biegacz - Chcieć to móc - niestety to jak zwykle wiąże się z kosztami i zgodą władających terenu. Różne opcje zawsze się znajdą - a) można wykorzystać istniejącą ścieżkę przez Bażantarnię, będącą "na tyłach" cmentarza i łączącą się z droga wyłożoną jombami przy RODos Zagaje, b) najmniej nadkładająca drogi wersja przez ogródki przy Łęczyckiej i poprzez stare drogi ciągnące się lewą stroną lasu, c) istniejącymi drogami polnymi i poprzez stare wjazdy z prawej strony ul. Łęczyckiej. Opcje rozwiązują jedynie dojście do jeziora Rusałka, dalej teren jest mniej problematyczny.
  • @din - trochę lepszy obrazek, w razie wykorzystania koncepcji proszę o przelanie honorarium na szczytny cel;)
Reklama