UWAGA!

Bezpłatna przejażdżka retro tramwajem

 Elbląg, 17 września tramwaj retro będzie kursował po trasie linii nr 2
17 września tramwaj retro będzie kursował po trasie linii nr 2 (fot. AD)

Zabytkowy tramwaj Konstal 5N znowu wyjedzie na trasę. 17 września (sobota) będzie można wybrać się na darmową przejażdżkę. Zamiast biletu - dowód rejestracyjny samochodu.

Dzień bez Samochodu to okazja, by zostawić auto na parkingu i przesiąść się na rower bądź skorzystać z komunikacji miejskiej. 17 września będzie można bezpłatnie podróżować autobusami i tramwajami. Wystarczy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny samochodu. Oferta obowiązuje całe rodziny.
       Tego dnia w trasę wyjedzie retro tramwaj Konstal 5N. Będzie kursował jak „dwójka” od godz. 11 do 16.30, oto rozkład jazdy.
      
       Trasa Druska – Marymoncka
       godziny odjazdów z pętli Druska: 11.10, 12.30, 14, 15.35
       Czas przejazdu do (min.): Druska (pętla) 0, Grunwaldzka 2, Grunwaldzka (PWSZ) 4, Grunwaldzka (Sadowa) 5, Dworzec 8, Plac Grunwaldzki 11, 1 Maja (sąd) 14, Plac Słowiański 16, Robotnicza (Alstom) 18, Królewiecka (Światowid) 22, Królewiecka (Kopernika) 25, Królewiecka (ZSG) 29, Królewiecka (Moniuszki) 31, Królewiecka (Energa) 33, Marymoncka (pętla) 35.
      
       Trasa: Marymoncka – Druska
       godziny odjazdów z pętli Marymoncka: 11.50, 13.15, 14.50, 16.15 (kurs zjazdowy do przystanku Robotnicza – Alstom)
       Czas przejazdu do (min.): Marymoncka (pętla) 0, Królewiecka (Energa) 2, Królewiecka (Moniuszki) 4, Królewiecka (ZSG) 7, Królewiecka (Kopernika) 11, Królewiecka (Światowid) 14, Robotnicza (Alstom) 18, Plac Słowiański 20, 1 Maja (sąd) 22, Plac Grunwaldzki 25, Dworzec 28, Grunwaldzka (Sadowa) 31, Grunwaldzka (PWSZ) 32, Grunwaldzka 34, Druska (pętla) 35.
      
       Szczegółowy rozkład jazdy na stronie ZKM w Elblągu
      
Zobacz także: Dzień bez Samochodu
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Cudowny pomysł. .dobrze, że wiemy o tym wcześniej, ale szkoda że niema tramwaju z rozsuwanymi drzwiami. .. to by było super retro :)
 • W tym mieście prawie wszystkie tramwaje sa Retro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hwdzkm(2011-09-12)
 • W Bielsku-Białej stoją bezczynnie piątki. może zkm skusiłoby się i odkupiło jeden i wyremontowało jako wagon doczepiany do naszej piątki.
 • Elbląg to pop. .. miasto. Na całym świecie ludzie nie dotknięci biedą korzystają z największej zdobyczy cywilizacyjnej jaką jest możliwość przemieszczania się prywatnym samochodem (wygoda, niezależność). W Elblągu władze wydały mnóstwo pieniędzy na budowę niepotrzebnych, kosztownych, ohydnych trakcji tramwajowych a teraz stają na głowie żeby zapędzić społeczeństwo do brudnych, śmierdzących tramwaii gdzie człowiek jest narażony na kontakt z pijakami i chuliganami. Precz z taką polityką lokalnych władz.
 • Zauważyliście, że od jakiegoś czasu nie ma nic o wypadkach drogowych? Do niedawna tylko takie informacje tu były. Czyżby PO dało POrtelowi jakieś instrukcje?
 • Hero zdobyczą cywilizacji jest ekologiczny transport. W krajach skandynawskich stawia sie na publiczny transport i to co wypisujesz jest najgłupszą rzeczą jaka przeczytałem w swoim życiu. Zapewne twoja "Bememwica" stoi przed domem lśniąca a ty onanizujesz patrząc się na nią.
 • I w tym ustępie Pani H się Pan mylisz - bo ilość i możliwości transportu publicznego są wykładnikiem postępu. Chorobę komunikacyjna Zachodnia Europa przeżyła już w latach sześćdziesiątych i wie doskonale że nie ma takiej możliwości aby wszyscy przemieszczali się prywatnymi środkami lokomocji (chyba że to są rowery lub hulajnogi) i wjeżdżali do dużego pokoju. Mrzonki o takim stanie mogą jedynie rodzic się na zadupiu Europy. Każda duża i cywilizowana aglomeracja opiera się na bogatym systemie transportu publicznego tak zresztą jak i poszczególne kraje, które preferują kolej i inne środki dostępne do transportu masowego a nie jak nasze wschodnie zadupie jedynie transport drogowy. I tak to się ma do postępu to całe usamochodowienie jak pięść do oka. A biorąc jeszcze pod uwagę a wykonalność wszelakich rozwiązań urbanistycznych - pogląd o wyższości transportu prywatnego będzie jeszcze wiele lat zaprzątał główki zamieszkiwaczy trzcińsko-bagiennego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2011-09-12)
 • Ekologoczny transport to dobrze zaprojektowana ulica po której ludzie nie dysponujący prywatnymi samochodami jadą rowerami lub autobusem spełniającym normę Euro 7.Elbląskie ulice: Królewiecka, Bema, Grunwaldzka, Browarna ze względu na trakcję tramwajową to najmniej ekologiczne ulice jakie widziałem w życiu. Ponieważ nie masz pojęcia o nowoczesnej ekologii mogę cię tylko współczuć elbląski głupku.
 • A w dużych aglomeracjach miejskich pojazdy szynowe aby zapewnić bezpieczeństwo i standarty ekologiczne poruszają się w podziemnych tunelach.
 • I to są te właśnie "NIEGŁUPIE" argumenty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2011-09-12)
 • Hero-buraku jeden. Wejdź w youtube i zobacz, w każdym mieście w Polsce jeżdźą tramwaje retro, w Gdańsku Mikołajkowy Tramwaj, Krakowie (tram. kawiarnia tram. teatr); Wrocław, Poznań, z okazji nocy muzeów. Siedź Hero w chałupie na dupie i nie zabieraj powietrza ludziom na mieście, którzy pasjonują się zabytkowymi pojazdami także szynowymi, technicznie sprawnymi. Ostatnia akcja biblioteki CK NORWIDA, podałem pomysł "Książka jedzie do ludzi", lub "Biblioteka na kółkach". Powinni właśnie tą akcję z ksiązkami zorganizować właśnie w tym zabytkowym tramwaju. Podobne akcje robi się w kraju i za granicą. Hero siedź w domu 17września. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florekPJN(2011-09-12)
 • Bodajrze też taką wirtualną "Piątką" można pojeździć sobie w Advanced Tram Simulator - rodzimej produkcji i freeware.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Motorniczy(2011-09-12)
Reklama