UWAGA!

Biegacze okazali się bardzo hojni. A to wszystko dla Sandry

 Elbląg, Biegacze okazali się bardzo hojni. A to wszystko dla Sandry
(fot. Anna Dembińska)

Około 200 osób wzięło udział w czwartym charytatywnym Biegu Mikołajów w Elblągu. W tym roku uczestnicy pomagali 17-letniej Sandrze, podopiecznej Hospicjum Elbląskiego. Podczas imprezy udało się zebrać około 5 tysięcy złotych na rehabilitację nastolatki. Zobacz więcej zdjęć

Sandra urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, niedowładem kończyn, zespołem Arnolda-Chariego. Porusza się na wózku, dzięki wsparciu bliskich dzielnie walczy o godne życie. W niedzielę przyjechała do Bażantarni, na Bieg Mikołajów, razem z siostrą Malwiną, by podziękować wszystkim za pomoc.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, co dla nas robicie. Jutro jedziemy do Olsztyna na badania. Sandrę czeka kolejna, czwarta już operacja, po ostatniej przez ponad dwa miesiące walczyła o życie. Bardzo potrzebne jest jej łóżko medyczne i rehabilitacja, dzięki której ma szansę być bardziej samodzielna – mówiła pani Malwina w imieniu swoim i Sandry.

Biegacze nie zawiedli. Tłumnie przybyli do Bażantarni, by wziąć udział w Biegu Mikołajów i licytacjach gadżetów, z których dochód razem z wpisowym zostanie przekazany na pomoc Sandrze. W imprezie wzięło udział około dwustu osób, którzy okazali się także hojni w licytowaniu, w sumie udało się zebrać około 5 tysięcy złotych.

Biegacze pokonali w tempie rekreacyjnym około 7-kilometrową trasę po chodnikach przy ulicach: Marymoncka, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego i Sybiraków. Start i meta znajdowały się w Bażantarni, gdzie na wszystkich czekała po biegu gorąca zupa, a na dzieci – biegi na krótszych dystansach i konkurs rysunkowy, za udział w których otrzymały słodycze.

Organizatorami Biegu Mikołajów byli: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Hospicjum Elbląskie.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama