UWAGA!

Brak pojemników na nieczystości w dalszym ciągu zmorą miasta

 Elbląg, Brak pojemników na nieczystości w dalszym ciągu zmorą miasta
fot. SM (arch. portEl.pl)

Pomimo zawartych deklaracji czy umów na wywóz nieczystości duża liczba mieszkańców oraz zakładów nie posiada pojemników na śmieci. Straż Miejska przypomina o obowiązkach jakie spoczywają na właścicielach nieruchomości w sprawie czystości, porządku, składowania i pozbywania się odpadów ze swoich nieruchomości.

Zgodnie z uchwałą nr XXVIII/814/2014 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 6 marca 2014 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg, właścicieli nieruchomości obowiązują deklaracje za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz posiadanie pojemnika na odpady.
       W związku z tym Straż Miejska przypomina o obowiązkach jakie spoczywają na właścicielach nieruchomości w sprawie czystości, porządku, składowania i pozbywania się odpadów ze swoich nieruchomości.
       Jednocześnie sprawdza wypełnianie tychże obowiązków i w przypadku stwierdzenia rażących uchybień wyciąga wnioski karno-administracyjne.
       Kilkanaście razy dziennie do straży miejskiej wpływają zgłoszenia o zanieczyszczonych miejscach, w których to strażnicy najczęściej stwierdzają odpady pochodzenia komunalnego. I tu możemy sobie zadać pytanie: skąd te śmieci? … Odpowiedź pozostawmy mieszkańcom.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • za śmieci ci co płacili - płacą nadal, ci którzy nie płacili -nadal nie płacą. Straż miejska powinna chodzić z listą po dzielnicach osób zgłoszonych do UM i sprawdzać, kto zgłosić i wskazywać tych, którzy nie podali swoich domostw i egzekwować opłaty. Ale najlepiej nic nie robić i karać tych, którym brudasy wysypują śmieci na działki. Z resztą miasto nie potrafi utrzymać porządku na swoich działkach, ale widzą śmieci na prywatnych terenach - czyż to nie kolejny paradoks?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kasia-k(2015-05-08)
 • Zlikwidować Straż Miejską !!!!! Nic nie robią tylko łapią biednych bezrobotnych kosztujących piwko. Pieniądze przekazać na Policję !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  UkaranySmakosz(2015-05-09)
 • Ludzie nie można mieć wciąż pretensji do SM, bo są ludzie, którzy wyrzucali i będą wyrzucać, bo mają to w genach (wyrzucał całe swoje życie, to i wyrzuca dalej mimo, że dacie mu pojemnik na śmieci) - do takich dociera tylko terapia szokowa czyli złapać i tak z 10 tys. złotych kary (tak za wszystkie czasy) plus roboty porządkowe dla miasta minimum 3 miesiące. Ja bynajmniej nie rozumiem takich ludzi i nazywam ich po prostu nie wyuczone bydło !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aniazet(2015-05-12)
Reklama