UWAGA!

Braniewo: Podsumowanie weekendu

 
Elbląg, Braniewo: Podsumowanie weekendu

W miniony weekend braniewscy policjanci byli wzywani 47 razy. 10-krotnie funkcjonariusze interweniowali podczas domowych kłótni, 2-krotnie natomiast policjanci reagowali na zgłoszenia związane z pijanymi, leżącymi osobami.

Funkcjonariusze ruchu drogowego w ramach działań ,,Prędkość'' skontrolowali 54 kierujących, a także zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych. W 37 przypadkach kontrole drogowe kończyły się mandatami.
       W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze interweniowali 47 razy. W 10 przypadkach patrol był wzywany do domowych awantur. 2-krotnie natomiast policjanci reagowali na zgłoszenia związane z pijanymi, leżącymi osobami. Żaden z mężczyzn nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze w obawie o ich życie i zdrowie doprowadzali ich do jednostki policji.
       Minione 72 godziny to także czas wytężonej pracy patroli drogówki. Policjanci podjęli w sumie 13 interwencji, z czego 3 wiązały się z wykonywaniem przez nich czynności na miejscach kolizji drogowych. W piątek (20.03) funkcjonariusze Policji wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania ,,Prędkość''. Sprawowanie nadzoru nas ruchem drogowym przez policjantów to najskuteczniejszy czynnik wpływający na poprawę stanu bezpieczeństwa w zakresie sieci dróg publicznych, zwłaszcza na drogach krajowych i wojewódzkich. W trakcie trwania działań funkcjonariusze skontrolowali 54 kierujących. Patrole zarejestrowały 45 przypadków przekroczeń prędkości, 37-krotnie przekroczenia te były tak znaczne, że policjanci decydowali o ukaraniu uczestników ruchu mandatami karnymi. Działania funkcjonariuszy mają na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.
      
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama