UWAGA!

Browarna jak nowa? Nie do końca

 Elbląg, Tak wygląda skrzyżowanie ul. Niskiej i ul. Browarnej
Tak wygląda skrzyżowanie ul. Niskiej i ul. Browarnej (fot. AD)

Po jednej stronie ładny, równy, a przede wszystkim nowy chodnik. Po drugiej widoczne dziury, piach i stara nawierzchnia. Tak wygląda ulica Browarna, której modernizacja drogi wojewódzkiej nr 503 dała mocno w kość. Miasto tłumaczy, że taki był projekt, a mieszkańcy dziwią się, kto to wymyślił.

Kiedy spojrzymy na ul. Browarną i na chodniki, które się tam znajdują zobaczymy dwa światy. Po jednej stronie widać ładny, nowy chodnik, po drugiej, czyli tam gdzie Browarna krzyżuje się z ul. Niską, Pływacką i Dolną wygląda to inaczej. Piesi idą chodnikiem, który został odnowiony tylko w niektórych miejscach, czyli tam, gdzie sąsiaduje on bezpośrednio z jezdnią, z torowiskiem albo z przystankiem. Efekt jest taki, że całość wygląda po prostu niespójnie.
       - To wygląda jak ser szwajcarski! Nie wiem kto to wymyślił, ale wygląda to koszmarnie. A przecież to jedna ulica i ten sam remont! - emocjonuje się pan Marian, który mieszka na ul. Browarnej.
       - Przecież to wygląda bezsensownie... Po tamtej stronie ładnie, a po tej raz tak, raz siak – dodaje jedna z mieszkanek.

  Elbląg, ...a tak nowe płytki chodnika na przystanku tramwajowym
...a tak nowe płytki chodnika na przystanku tramwajowym (fot. AD)


       Taki był projekt
       Z kolei Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg tłumaczy, że tak ma to wyglądać, bo takie były założenia projektu, który powstał w 2009 r. Od początku nie zakładał on remontu tych fragmentów chodnika znajdujących się bezpośrednio przy budynkach mieszkalnych.
       - Łączna długość odcinków chodnika po stronie zachodniej, bezpośrednio przy budynkach mieszkalnych, która nie została ujęta do przebudowy w dokumentacji projektowej wynosi ok. 400m. Koszt wykonania nowych nawierzchni chodnika szacuje się na ok. 215 tys. zł – tłumaczą urzędnicy. - Realizacja tych odcinkow chodnika uzależniona jest od środków jakimi miasto będzie dysponowało po końcowym rozliczeniu inwestycji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503 oraz w budżecie na lata nastepne.
      
       Tak nie może być

       Z kolei Ryszard Klim, radny SLD oraz przewodniczący Komisji Gospodarczej w rozmowie z Radiem Olsztyn stwierdził, że „miasto musi zrobić z tym porządek”.
       - Na pewno podczas najbliższej sesji będziemy starali się interweniować w tej sprawie – mówi radny. - Wiem, że usłyszę odpowiedź „brak środków”, ale przy ponad stumilionowej inwestycji kwestia kilkuset tysięcy staje się małym problemem.
      


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wygląda to koszmarnie- fakt. Ale koszmarnie będzie wyglądać także wtedy, kiedy wyremontują też drugą stronę. Obdrapane budynki wzdłóż browarnej to też roszada- jedne brzydkie z kawałami odpadającego tynku a drugie z odnowioną elewacją.już teraz ten remont na tle tych budynków to jak świnia do siodła pasuje.
 • Panie Klim co pan robił od 2009 roku? trzeba było działać już wtedy, a zapomniałem, wtdy pana kolega rzadził w mieście ślepota ogarnęła radnych, dzisiaj już odzyskali wzrok
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  4
  sddfs(2014-09-02)
 • " . .. przy ponad stumilionowej inwestycji kwestia kilkuset tysięcy staje się małym problemem" - skoro to taki mały problem dla radnego Klima - może, sam w ramach czynu społecznego wykona ten plan i zapłaci za remont brakujących chodników. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  3
  nicktm(2014-09-02)
 • A kiedy tramwaje będą jeżdzić normalnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  Trol45(2014-09-02)
 • Żenujące jest wykonanie całej inwestycji. Całość wygląda jak niedokończona. " Departament" powinien zobaczyć wykonanie projektu na własne oczy, a nie na zdjęciach zza biurka. Po prostu jedno wielkie nieporozumienie za grube pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  mieszkaniec1(2014-09-02)
 • Okropienstwo, ale coz dolna niska browarna i jasminowa. pasuje do chodnika bo tam patologiczne spoleczenstwo mieszka od pokolen. dlatego zostal oznaczony w taki sposob.
 • browarna to syf!
 • haha zenek kret ma reklame za darmola haha ale ma układy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  DEDAL-detal(2014-09-02)
 • tak wymyślił Nowaczyk i odpieprzcie się od Wilka
 • Mam to w du........ jaki był projekt ! Kolejne podziały na prawdziwych Elbląźan i miasto A i B jak u Kaczorka ! Mam nadzieję, źe to Twój koniec Wilczku !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  6
  Browarna to A csy B Wil(2014-09-02)
 • Projekt był i jest inny - tylko Niska miała być przejezdna a Pływacka i Dolna mialy być od Browarnej unieczynnione. Dojazd miał być od Nowej - której II części nie wybudowali. To kto to pozmieniał - Nowaczyk? Nie !!!!! To te wilkowe papraki i niedojdy. Nawet jednej inwestycji nie potrafią wykonać i zakończyć porządnie!!! Kury szczać prowadzać a nie inwestycje robić! A Klim to niech idzie wnuki bawić - nic nie potrafi zrobić ani załatwić - trep jeden.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  browarnista(2014-09-02)
 • No niewypał. Ścieżek rowerowych też nie zrobili. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  cholerka(2014-09-02)
Reklama