UWAGA!

Buduje, remontuje, urządza i zaciska pasa

 
Elbląg, Prezydent Witold Wróblewski zapowiedział oszczędności w mieście i konsekwentnie zasika pasa
Prezydent Witold Wróblewski zapowiedział oszczędności w mieście i konsekwentnie zasika pasa (fot. AD)

Został już nawet nazwany Witoldem Pierwszym Oszczędnym. - Cieszy mnie, że tak jest postrzegana moja polityka. Martwiłbym się, gdybym otrzymał przydomek "rozrzutny” - mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga podsumowując 2015 rok i kreśląc plany na kolejny.

Witold Wróblewski już podczas kampanii wyborczej mówił o tym, że priorytetem dla niego jest kwestia ustabilizowania finansów miasta. Zamiast stale sięgać do miejskiej kasy, postawił na pozyskiwanie środków zewnętrznych. Dziś raportuje, że udało się ściągnąć do Elbląga 20 mln zł niezaplanowanych w budżecie, m.in. 1,5 mln zł na budowę toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola, ponad milion złotych na remont wiaduktu na ul. Nowodworskiej, milion zł na przebudowę żłobka przy ul. Asnyka. Prezydent cieszy się też z 9,5 mln zł refundacji modernizacji drogi 504, mam też gwarancję blisko 900 tys. zł na przebudowę skrzyżowania ul. Konopnickiej i Niepodległości.
       Prezydent chwali się też innymi, wykonanymi już inwestycjami, m.in. nową nawierzchnią na ul Radomskiej i Czerniakowskiej, wykonaniem prac modernizacyjnych na pierwszym etapie na ul. Moniuszki, modernizacją Mostu UE, powstaniem ciągów pieszo-rowerowych na Fromborskiej i Odrodzenia.
       Do sukcesów zalicza też uruchomienie CRW Dolinka, oddziału pulmonologii w szpitalu miejskim. Witold Wróblewski docenia atrakcje turystyczne, jakich w tym roku dostarczyła wieża katedralna (weszło na nią ponad 27 tys. os.) oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne (prawie 30 tys. odwiedzających). Przyklaskuje organizowanym po raz pierwszy imprezom: Festiwalowi Polskich Seriali Telewizyjnych, Turniejowi Czterech Trenerów, docenia organizację Pucharu Europy Nordic Walking oraz program Otylia Swim Tour.
       Prezydentura Wróblewskiego to jednak nie tylko budowy, przebudowy, remonty i kuszenie turystów. To także, jeśli nie przede wszystkim, oszczędności.
       - Na reorganizacji Urzędu Miejskiego, likwidacji 18 etatów udało się obniżyć koszty o 980 tys. zł – cieszy się prezydent. - Oszczędności przyniosły także zmiany w MOPS oraz połączenie MOSiR i CSB. Ponadto dobra wiadomość dla mieszkańców – nie będzie podwyżek cen wody i ścieków – kontynuuje Witold Wróblewski. - Miasto zaoszczędzi też na energii elektrycznej – ok. 700 tys. zł.
       Witold Wróblewski doczekał się już miana „Witolda Pierwszego Oszczędnego”.
       - Cieszy, że moja polityka tak jest postrzegana. Martwiłbym się, gdyby nazywano mnie rozrzutny – mówi zainteresowany. - W nowy rok miasto wejdzie z długiem publicznym mniejszym o 15 mln zł, nadwyżką budżetową w wysokości prawie 46 mln zł i po raz pierwszy od lat – bez kredytu – prezentuje stan elbląskich finansów prezydent. - To budżet nakierowany na efekty.
       A jakie? Witold Wróblewski chce m.in. budowy torowiska w ciągu ul. 12 Lutego, budowy wiaduktu czy też tunelu, który połączy Zatorze z miastem, rozbudowy EPT, przebudowy stadionu przy ul. Agrykola. - Jeśli będą środki zewnętrzne – zaznacza.
       Zdaniem prezydenta Wróblewskiego finanse miasta są ustabilizowane.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ja pier. .. .jaki tu panuje PR przed koncem roku na tym portelu! jaka propaganda sukcesu jakie kolorowanie! zal nie wiadomo czy sie mam z was smiac czy plakac na tym miastem. oszczedny hahaha nie no to tak jakby tuska nazwac prawdomowny i dotrzymujacy obietnicy. hahaha
 • turban, weź sie p. .. j w turban.
 • co to za platny lans wrobelka elemelka jaki on oszczędny. .prima aprilis to za kilka miesięcy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  12
  elemelek(2015-12-15)
 • A ciepło mamy dalej takie drogie, wystarczy policzyć że tona węgla kosztuje już tylko 190 zł. Pan prezydent dba o swoje finanse, a My to co dojne krowy, płacimy za ciepło bajońskie kwoty - wynikające nie wiadomo z czego, dlaczego EPEC nie oszczędza w kosztach - rozpasali się i śmieją z porządnych ludzi, myślą, że tyle ile wylicza to naród bez końca będzie płacił?
 • A ile to budynków ma zostać zburzonych? gdzie się remontuje?
 • EPEC kupił reklamę to trzeba się odwdzięczyć wazeliniarstwem?
 • Jezeli P. Prezydent taki oszczedny wspanialy to może przynajmniej zacznie nie olewac interesantów jacy maja zamiar z nim sie spotkac w sprawach mieszkaniowych tego miasta. Może przestanie olewac w koncu Wyroki Sądowe jakie zapadły na nie korzyść Miasta i Z B K mimo ze sami załozyli sprawę, może pracownicy P. Prezydenta, jacy biorą wypłaty z kasy miasta zaczną przedstawiac fakty a nie wymysły oparte na tym co działo sie 10 lat wstecz, i wtedy przeliczy wydatki jakie juz maisto poniosło, a jakich poniesc wcale nie musiało. Myślenie nie boli.
 • Kiedy boisko z budżetu obywatelskiego 2015 w pietnastece Zostaly 2 tygodnie do konca roku?
 • likwidacja drugiej plywalni to oszczednosc? budowa sralni dla psow za ponad 100 tys zl to oszczednosc? trzech wiceprezydentow to oszczednosc? a budowa nierentownego lotniska w szymanach i nierentownej modrzewiny to oszczednosc?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  2
  ursus(2015-12-15)
 • Rzeczywiscie niezle nas "urzadzil" - wszyscy bez ukladow musza sp****lac za granice, podczas gdy miernoty finansujace mu kampanie piastuja dzis najwazniejsze stanowiska w miescie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  4
  KapitanŻbik(2015-12-15)
 • Stary rząd zostawił nam w spadku druk nr 1066 Rządowy projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - projekt mający na celu wykonanie prawa Unii Europejskiej projekt dotyczy umożliwienia funkcjonariuszom lub pracownikom państw członkowskich UE i innych państw stosujących dorobek Schengen oraz państw trzecich udziału we wspólnych operacjach na terytorium RP (ochrona porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobieganie przestępczości, w trakcie zgromadzeń, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof)
 • zaciska pasa? komu? bo sam to na bankietach rzuca sie na szwedzkie stoly i za kolnierz nie wylewa. wiec pytam komu zaciska pasa? chyba mieszkancy pzrez niego zaciskaja pasa a kto obrotny to z elblaga ucieka do wiekszych aglomeracji lub za granice bo nikt normalny nie bedzie tyral u wojcika gdzie panuje wyzysk i oszukiwanie pracownikow a czlowiek po 10 godzinach przychodzi bardzies styrany niz gornik z kopalni. dlaczego portel klamie i sieje propagande?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  4
  wtyczkaUM(2015-12-15)
Reklama