UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Pytam serio i w dobrej wierze - co jest takiego wyjątkowego w elbląskiej Bażantarni? Co czyni ten las „jedynym takim miejscem w Polsce”? Wiele polskich miast ma tereny leśne na swoich obrzeżach.
  • jak do tej pory nie rozumiesz to nigdy nie będziesz wiedzieć czemu bażantarnia to nasz klejnot, jedyny w całej Polsce. co nas obchodzą inne miasta. jak ktoś zrobi kupę to my mamy wejść? Nie dla drogi w bażantarni, urzędnicy nie mieszkający w elblągu, odejdźcie z ratusza. Ujawnijmy kto z nich gdzie mieszka i, to wszystko wyjaśni podejście. Kto z rady mieszka w samym Elblągu? Gdzie mieszkają na co dzień urzędnicy, radni i inni włodarze.
  • To nie jest odpowiedź na moje pytanie, tylko emocjonalne walenie w jakiegoś chochoła. Też jestem przeciwny budowie tej drogi i też uważam, że teren Bażantarni jest wartościowy i nie powinno się go tak zagarniać, ale tutaj jest mowa o jakiejś "wyjątkowości w skali kraju", a to jednak duże słowa - nie powinno się ich rzucać na wiatr. Operujmy argumentami, nie sloganami. Stąd moje pytanie - nie jest w żaden sposób tendencyjne i nie ma nic wspólnego ze słusznością lub niesłusznością tego projektu. Po prostu chcę wiedzieć, na czym polega wyjątkowość tego terenu i co wyróżnia go na tle podobnych terenów w innych miastach Polski? Jestem zwyczajnie ciekaw. Jeśli rzuca się tezą, powinno się umieć ją poprzeć, a nie się unosić i wszędzie szukać trollingu lub złych intencji.
  • Istnienie muszli koncertowej w tym lesie, gdzie odbywają się koncerty, a skoro została odrestaurowana - to może pojawią się małe formy teatralne, kabarety itp. Są tu miejsca historyczne, np. Parasol - istnieje jeszcze stara dokumentacja fotograficzna, świadcząca o tym, że Bażantarnia była miejscem pięknym i bardzo ważnym dla dawnych mieszkańców (XVIII w). Jest malownicza Góra Chrobrego, największe wzniesienie w Elblągu. Jest to teren Wysoczyzny Elbląskiej, czyli chronionej perełki północnej Polski. "Bażantarnia", czyli dawny dom bażantów. Rzadka roślinność górska, pomniki przyrody. To tak na szybko. A miejsce wyjątkowe również dlatego, bo ukochane przez elblążan, zajmuje w ich sercach właśnie wyjątkowe miejsce.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    15
    4
    "Ptasi śpiew"(2021-05-10)
  • @"Ptasi śpiew" - Kabaret to juz tu mamy i wystarczy
  • ty jesteś osobą która nie spaceruje natura cię nie interesuje najlepiej wszystko zabetonować i tylko wyjątki będą miały swoje oazy spokoju bo są bogaci ogrodzą się wykupią terany tylko dla siebie
Reklama