UWAGA!

Budżet przyjęty, ale komu on się podoba?

 
Elbląg, Budżet przyjęty, ale komu on się podoba?
(fot. WS)

Za przyjęciem prezydenckiego projektu budżetu Elbląga na 2014 rok głosowało 15 radnych, przeciw było siedmiu radnych, dwóch radnych wstrzymało się od głosu. Budżet niewielu zachwyca, radni zapowiedzieli powrót do niektórych jego zapisów na lutowej sesji RM.

– Komisja finansowo-budżetowa pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Elbląga na 2014 rok czteroma głosami za przy trzech wstrzymujących się – powiedziała przed głosowaniem, opiniując projekt budżetu, radna Halina Sałata (PiS), przewodnicząca tej komisji.
       Jednak jest to budżet, który mało komu się podoba, chociażby dlatego, że zakłada deficyt budżetowy (różnicę między dochodami, a wydatkami) w wysokości 43,8 mln zł. Zostanie on w większości pokryty emisją obligacji (wartych 40 mln zł). Tym samym dług miasta wzrośnie do 336,4 mln zł.
       – Budżet jest realny do wykonania, jest jednak bardzo trudny – mówił w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości radny Paweł Fedorczyk.
       – To budżet przetrwania, czyli dalsze zadłużanie miasta – replikowali przedstawiciele pozostałych klubów radnych – Klubu Wyborców Witolda Wróblewskiego, Klubu Radnych SLD i Klubu Radnych PO.
      

 

Ryszard Klim (Klub Radnych SLD) podkreślał dalsze zadłużanie miasta, deklarując jednak, że jego klub nie zagłosuje przeciw prezydenckiemu projektowi. – Manewr zwany rolowaniem kredytu pozwolił na domknięcie budżetu na przyszły rok, ale przeniósł to zadłużenie na kolejne lata.
       – Budżet na rok 2014 to kolejny budżet, który zwiększa zadłużenie miasta – mówił wiceprzewodniczący RM Sławomir Malinowski z Klubu Wyborców Witolda Wróblewskiego. – Prezydent dostaje prezent w postaci możliwości przenoszenia obsługi zadłużenia miasta na następne pokolenia. Zamiast wychodzić z zadłużenia, podkopujemy fundamenty własnej przyszłości.
       Więcej o budżecie Elbląga na 2014 rok.
      
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kondek To jest budżet PO. Bo jakie miała wyjście Nowa Rada.
 • Ale zaraz się zjawi jakiś pajac w różowej koszulce i zacznie nas przekonywać, że budżet jest o niebo lepszy niż za Nowaczyka.
 • .. .tak sięlegalnie przejmuje przez banki zamorskie kolonie, w białych rękawiczkach. PS. "rolowanie długu" - zabawna gwara, rozumiem, mająca pokazać ludowi, że ekonomia i finanse to poważna sprawa; ))))) ale bieda :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  LokalnyPatriota(2013-12-30)
 • Czy SLD " dało " zielone światło, czy wsadziło na minę pana Wilka i PiS w wyborach 2014 r. !?
 • buhahahah PO już pokazało jak rządzi, Elbląg stał się miastem emerytów
 • Budżet rozdawnictwa i dalszego zadłużania miasta. Budżet przygotowany pod utrzymanie stołków po najbliższych wyborach. Budżet ponadpartyjnego porozumienia dla celów prywatnych. Ciągłe oszukiwanie - obniżka czynszów = pogłebianie się zapaści finansowej ZBKu, a w konsekwencji największego wierzyciela czyli UM. Potaniały bilety, zaczynają się cuda, którym nawet Pan Prezydent się dziwi, ZKM sprzedaje usługi firmom spoza Elbląga, podatki zamiast od elbląskich firm wpływać do Elbląga płyną do Torunia i Warszawy. I oczywiście budowanie basenu bez pieniędzy (kolejnej inwestycji widmo po Porto55,Rapsodii czy Siódemce). Ciekaw jestem jak długo to jeszcze potrwa zanim zapuka komisarz, obstawiam 4 lata, czyli dokładnie tyle ile potrzeba Panu Wilkowi do emerytury :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  8
  Kunegunda(2013-12-30)
 • kto się wstrzymuje, ten powinien zostać wywalony z Rady! Po to są radni aby podejmować - dobre lub złe - ale decyzje. Wstrzymanie się to dla mnie strach przed zadeklarowaniem się ze swoją opinią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  8
  to_ja(2013-12-30)
 • Panowie z SLD razem z PiS-em chcą nas wyrolować / słowa pana Klima / adekwatne do zaistniałej sytuacji. No to do zobaczenia w listopadzie tego roku.
 • Pan klim to największa porażka tej rady.
 • powialo stypa. .. .a dlug jak rosl tak rosnie i kto go splaci? buuu. .. .. napewno nie ja.
 • Nowak i Klim to asekuranci, są za a nawet przeciw. To Słonina swoimi decyzjami jest głównie odpowiedzialny za zadłużenie miasta. Nowaczyk nic z tym nie robił a Wilk otrzymał w spadku po poprzednikach 300 mln długu. Widać, że facet daje sobie radę i drugą kadencję ma w kieszeni.
 • Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i. .. szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma!
Reklama