UWAGA!

Burek 2007

 Elbląg, "Burek 2006"
"Burek 2006" fot. Paweł Serocki

W sobotę 29 września na boisku przy ul. Wiejskiej odbędzie się festyn rodzinny połączony z Wystawą Psów Nierasowych „Burek 2007”. Na imprezę zaprasza Spółdzielczy Dom Kultury Zakrzewo.

Wystawa Psów Nierasowych organizowana jest już po raz dziesiąty, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Elbląga, którzy pragną pochwalić się swoimi kundelkami.
     - Celem naszej imprezy jest włączenie dzieci i rodziców w realizację kampanii „Sprzątamy po swoich pupilach”, wyrabianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych nawyku odpowiedzialnego opiekowania się zwierzętami oraz zachęcanie do czynnego wypoczynku i spędzania czasu wolnego „na sportowo” - mówi Anna Tomczak, kierownik SDK Zakrzewo.
     Jak co roku na uczestników zabawy czeka wiele konkursów i atrakcji. W tym roku pieski rywalizować będą w wielu ciekawych konkurencjach, m.in.: najpiękniejszy psi ogon, najładniejszy szczeniak (pies poniżej jednego roku), najładniejszy weteran (pies powyżej 8 lat), najciekawsze przebranie. W konkursie na najbardziej wielorasowego psa czworonogi walczyć będą o tytuł championa wystawy. Tradycyjnie wybierany będzie pies najbardziej podobny do właściciela i najdłuższy jamnik.
     Na uczestników festynu czekają zręcznościowe zadania: rzut strzałkami do tarczy,
     rzut beretem, rzut piłką lekarską i indywidualne rzuty do kosza. Natomiast dla najmłodszych mieszkańców miasta przygotowano dodatkowe atrakcje, np. układanie dużych puzzli na czas,
     malowanie na papierowym talerzu portretu psa, malowanie twarzy a także przejażdżki konne. Podczas wystawy rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Pies przyjacielem człowieka”. Dorośli uczestnicy zabawy będą mieli okazję wykazać się wiedzą w zakresie obowiązku dbania o swego pupila. Na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody, których fundatorem jest Centrum Zoologicznego „Rekin”.
     Wystawa Psów Nierasowych „Burek 2007” rozpocznie się w sobotę 29 września o godz. 14 na boisku trawiastym przy ul. Wiejskiej (za Przychodnią Zdrowia Panakeja).
     Zapisy przyjmowane są w Spółdzielczym Domu Kultury SM „Zakrzewo” - pokój nr 6, tel. 235-69-03 w. 36 lub przed imprezą na boisku przy ul. Wiejskiej od godz. 12.
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama