UWAGA!

Był dym, syreny, a w środku dziecko

 Elbląg, Był dym, syreny, a w środku dziecko
(fot. Anna Dembińska)

Wczoraj zwiedzili elbląską komendę policji, dziś (21 kwietnia) odwiedzili Szkołę Podstawową nr 14, skąd chwilę później zostali ewakuowani. O tym, jak podoba im się wizyta w Polsce, opowiedzieli nam bułgarscy goście, który przyjechali do Elbląga jako uczestnicy międzynarodowej wymiany. Zobacz zdjęcia z ewakuacji.

W Szkole Podstawowej nr 14 Bułgarzy zostali przywitani po staropolsku chlebem i solą. Po części artystycznej i zwiedzaniu placówki usłyszeli kilka dzwonków. W jednej z sal lekcyjnych pojawiły się kłęby dymu, nagle słychać było wycie strażackich syren i nadjeżdżający ambulans. Tłum dzieci ruszył korytarzami w kierunku drzwi wyjściowych, a za nimi bułgarscy goście. Jednego ucznia zabrakło. Rzucili się mu z pomocą elbląscy strażacy i chwilę później wynieśli go z kłębów dymu.
       Akcja prawie jak z filmu. Elbląscy strażacy odegrali dziś swoje role znakomicie, bowiem przeprowadzona przez nich ewakuacja była naprawdę spektakularna i choć wyreżyserowana, wyglądała bardzo wiarygodnie, wprawiając w osłupienie zdziwionych przechodniów. A czy zaskoczyła bułgarskich gości? - Mamy podobne procedury ewakuacyjne i dwa razy w roku szkolnym też przeprowadzamy podobne ćwiczenia w naszych szkołach – mówi Elisabeth Boyanova, bułgarska nauczycielka.
       Wczoraj bułgarscy policjanci, nauczyciele i urzędnicy zwiedzili Komendę Miejską Policji w Elblągu, gdzie poznali pracę techników kryminalistyki, a także poszczególne wydziały komendy. Pokazano im sprzęt używany przez policjantów ruchu drogowego, w tym ręczne mierniki prędkości oraz zapoznano z możliwościami systemu kamer miejskiego monitoringu.
       - Zazdrościmy wam wyposażenia na wysokim poziomie – opowiadają Bogdan Cvetkov i Natalia Ivanova, bułgarscy policjanci. - Wszystko jest utrzymane w należytym porządku. Polska policja dobrze dba o swój sprzęt. Byliśmy też pod wrażeniem tego, że wszystko odbywa się w spokojnej atmosferze – dodają. - Bardzo podoba nam się również to, że policjanci współpracują ze sobą, stanowiąc zgrany team.
       Również na bułgarskich nauczycielach wizyta zrobiła duże wrażenie. W elbląskiej podstawówce najbardziej podobały im się... gazetki ścienne. - Nie widzę zbyt wielu różnic między polską, a bułgarską szkołą. Może jeśli idzie o kwestie wystroju szkoły. Jest u was dużo gablotek z ciekawymi gazetkami – mówi Elisabeth Boyanova.
       Wizyta Bułgarów jest związana z realizacją projektu, który policjanci i nauczyciele z Elbląga i miasta Berkovitsa realizują od wielu miesięcy.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama