UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

CBA chce odwołania dyrektora szpitala

 
Elbląg, CBA chce odwołania dyrektora szpitala
fot. arch. portEl

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego uznali, że dyrektor Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią (dawny szpital wojskowy) naruszył tzw. ustawy antykorupcyjną. Złożyli wniosek o odwołanie go ze stanowiska. Kontrola objęła także inne placówki podlegające samorządom na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kolejne kontrole z zakresu przestrzegania tzw. ustawy antykorupcyjnej, tj. ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. W wyniku przeprowadzonych czynności stwierdzono naruszenie jej przepisów.
       Jak informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA, Biuro skierowało już wnioski o odwołanie z zajmowanych stanowisk trzech osób, w tym: prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Pieniężnie, dyrektor SP ZOZ im. dr E. Jelskiego w Knyszynie i dyrektora Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią SP ZOZ w Elblągu.
       Jak ustalili agenci CBA, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej pełnił jednocześnie funkcję członka Rady Nadzorczej w spółkach w Górowie Iławeckim i Pieniężnie. Wbrew ustawie posiadał również w dwóch spółkach więcej niż 10 proc. udziałów. Przeprowadzone kontrole wykazały także, że dyrektorzy, oprócz kierowania Zakładami Opieki Zdrowotnej, prowadzili jednocześnie działalność gospodarczą, z której uzyskiwali dodatkowy dochód. W przypadku dyrektor knyszyńskiego szpitala postępowanie obejmowało lata 2007-2011, a wobec dyrektora elbląskiego szpitala lata 2011-2012.
       CBA przypomina, że zgodnie z art. 4 ustawy o graniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne:
       Osoby wymienione w art. 1 i 2, w okresie zajmowania stanowisk lub pełnienia funkcji, o których mowa w tych przepisach, nie mogą:
       1) być członkami zarządów, rad nadzorczych lub komisji rewizyjnych spółek prawa handlowego;
       2) być zatrudnione lub wykonywać innych zajęć w spółkach prawa handlowego, które mogłyby wywołać podejrzenie o ich stronniczość lub interesowność;
       3) być członkami zarządów, rad nadzorczych lub komisji rewizyjnych spółdzielni, z wyjątkiem rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych;
       4) być członkami zarządów fundacji prowadzących działalność gospodarczą;
       5) posiadać w spółkach prawa handlowego więcej niż 10 proc. akcji lub udziały przedstawiające więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego - w każdej z tych spółek;
       6) prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności; nie dotyczy to działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, w formie i zakresie gospodarstwa rodzinnego.
      
na podst. informacji CBA
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Do CBA - Światowid, Bibioteka, Centrum Biznesu znakomite pole do waszych działań !!
 • Do CBA - Żłobek Miejski
 • Zlikwidować to powinno się właśnie CBA, firmę zupełnie niepotrzebną nikomu i powielającą pracę np. policji
 • karać kogoś za to że pracuje ? chyba jakieś żarty
 • Kompletna bzdura, gdyby nie pracował w okolicy byłoby jednego Dermatologa mniej. .. .Dlaczego nie miałby pracować, leczyć, przecież oprócz tego, że zarządza Szpitalem jest lekarzem. ..
 • Kolejne miejsce dla CBA to Dupartament Edukacji
 • prezesa EPECu-tak, ale--- w ELBLĄGu, a przy okazji i do ZBK niech zajrzą, będze ciekawe
 • Najlepiej to nic nie robić!!!! Taka rzeczywistość w naszej Polsce. Jak ktoś coś robi, pozostawia po sobie nie tylko śmieci, to od razu CBA. Niech chwalą nieróbstwo, sponsorują bezrobotnych i jedzą tanio i dużo to dopiero jest wzór człowieka. Niech ktoś z CBA skończy studia medyczne, to dopiero porozmawiamy. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kroplówka(2012-07-03)
 • Dyrekcja SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO zrobiła swoje gdyż gro pacjentów chce się leczyć w byłym wojskowym szpitalu gdzie człowiek jest traktowany należycie a nie tak jak w WOJEWÓDZKIM jak przedmiot. Wniosek prosty co zrobić z konkurencją wyeliminować ale jak wiadomo do CBA i konkurenta niema. DO CBA zajmijcie się może kontrolą URZEDU MIEJSKIEGO i sposobem wydawania kasy podatników na trefne inwestycje i coraz większym zadłużeniem. Przykład dopiero co zrobili ul. koło wienzieniamoże rok temu oddali do użytku i spowrotem ją rozkopują już raz podatnicy zapłacili za remont tej drogi i teraz znów zapłacą. POdatnicy płacą 2 lub 3 razy za remonty tych samych ulic czemu tym się nie zajmiecie skoro jesteście tacy nadgorliwi !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podatnik(2012-07-03)
 • fakt. .. .powyżej chwalebny artykuł o Szpitalu Wojewódzkim. .. .ladnie to wygląda z tym o CBA poniżej. .. .. przypadek ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lekarz(2012-07-03)
 • CBA zajmijcie sie niektorymi komentujacymi tu artykuly niektorym to psychiatra by sie przydal chodz i na to za pózno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_67936(2012-07-03)
 • Jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie. CBA to taki kij w rękach rządzących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2012-07-04)
Reklama