UWAGA!

Celnicy i policjanci zabezpieczyli nielegalny automat do gier

 
Elbląg, Celnicy i policjanci zabezpieczyli nielegalny automat do gier
fot. nadesłana

Szacuje się, że ponad 50 tys. osób w Polsce jest uzależnionych od różnego rodzaju gier hazardowych. Na popadnięcie w ten nałóg narażonych jest zaś blisko 200 tys. ludzi. Celem Służby Celnej i Policji jest trwała likwidacja miejsc, w których są urządzane nielegalne gry na automatach, a także zwalczanie reklamy gier hazardowych.

Funkcjonariusze z komórek specjalizujących się w zwalczaniu nielegalnego hazardu Izby Celnej w Olsztynie wraz z policjantami zwalczających przestępczość gospodarczą z Elbląga, skupiają się na miejscach, w których młodzi ludzie mogą popaść w uzależnienie. Korzystając ze swojego doświadczenia i nowoczesnych metod analizy ryzyka, a także dzięki sygnałom od społeczeństwa, skutecznie likwidują kolejne punkty, których właściciele zezwolili na wstawienie automatów działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.
       Elbląscy celnicy wraz z policjantami prowadzą kontrole w lokalach i w otwieranych punktach, po których widać, że oferują możliwość gier automatowych. W miniony wtorek (17 marca br.) funkcjonariusze zabezpieczyli jeden z takich automatów w lokalu na ulicy Słonecznej.
       Przypominamy, że automaty zręcznościowe są legalne, kiedy znajdują się w kasynie lub koncesjonowanym salonie gier, natomiast jeżeli są udostępniane w innych lokalach i wypłacają pieniądze, wówczas jest to niezgodne z ustawą o grach hazardowych. Za prowadzenie gier na automatach bez koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.
       W celu wsparcia działań Służby Celnej i Policji, służących wyeliminowaniu nielegalnych punktów gier na automatach, prosimy o przekazywanie informacji o takich miejscach na nr telefonu 800-600-000 lub 089 539 72 13.
       W najbliższy piątek (20 marca) o godzinie 10, w auli PWSZ w Elblągu przy ulicy Grunwaldzkiej 137 odbędzie się debata społeczna pod hasłem „Nowe formy uzależnień – hazard, cyberhazard”.
       Debata ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym rodziców, nauczycieli i oczywiście młodzież.
       Patronat nad spotkaniem objął Prezydenta Elbląga oraz Starosta Elbląski.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama