UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Celnicy i policjanci zabezpieczyli nielegalny automat do gier

 
Elbląg, Celnicy i policjanci zabezpieczyli nielegalny automat do gier
fot. nadesłana

Szacuje się, że ponad 50 tys. osób w Polsce jest uzależnionych od różnego rodzaju gier hazardowych. Na popadnięcie w ten nałóg narażonych jest zaś blisko 200 tys. ludzi. Celem Służby Celnej i Policji jest trwała likwidacja miejsc, w których są urządzane nielegalne gry na automatach, a także zwalczanie reklamy gier hazardowych.

Funkcjonariusze z komórek specjalizujących się w zwalczaniu nielegalnego hazardu Izby Celnej w Olsztynie wraz z policjantami zwalczających przestępczość gospodarczą z Elbląga, skupiają się na miejscach, w których młodzi ludzie mogą popaść w uzależnienie. Korzystając ze swojego doświadczenia i nowoczesnych metod analizy ryzyka, a także dzięki sygnałom od społeczeństwa, skutecznie likwidują kolejne punkty, których właściciele zezwolili na wstawienie automatów działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.
       Elbląscy celnicy wraz z policjantami prowadzą kontrole w lokalach i w otwieranych punktach, po których widać, że oferują możliwość gier automatowych. W miniony wtorek (17 marca br.) funkcjonariusze zabezpieczyli jeden z takich automatów w lokalu na ulicy Słonecznej.
       Przypominamy, że automaty zręcznościowe są legalne, kiedy znajdują się w kasynie lub koncesjonowanym salonie gier, natomiast jeżeli są udostępniane w innych lokalach i wypłacają pieniądze, wówczas jest to niezgodne z ustawą o grach hazardowych. Za prowadzenie gier na automatach bez koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.
       W celu wsparcia działań Służby Celnej i Policji, służących wyeliminowaniu nielegalnych punktów gier na automatach, prosimy o przekazywanie informacji o takich miejscach na nr telefonu 800-600-000 lub 089 539 72 13.
       W najbliższy piątek (20 marca) o godzinie 10, w auli PWSZ w Elblągu przy ulicy Grunwaldzkiej 137 odbędzie się debata społeczna pod hasłem „Nowe formy uzależnień – hazard, cyberhazard”.
       Debata ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym rodziców, nauczycieli i oczywiście młodzież.
       Patronat nad spotkaniem objął Prezydenta Elbląga oraz Starosta Elbląski.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama