UWAGA!

Cicha zgoda

Prezydent Elbląga wciąż oficjalnie nie zgadza się na organizowaną dzisiaj w mieście manifestację Solidarności, a jedynie przyjął ten fakt do wiadomości. Dzisiaj wydał oświadczenie w tej sprawie. Jest cicha zgoda na protest.

Solidarność zgłosiła chęć organizacji ogólnokrajowego protestu, ale jak się później okazało, wniosek nie spełnia wszystkich wymagań, jakie niosą ze sobą nowe przepisy ustawy o ruchu drogowym. Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej Solidarności stwierdził, że nie wiedział o zmianach i wszystkie niezbędne dokumenty złożył zgodnie z wcześniejszymi przepisami. Jak informowaliśmy wczoraj prezydent Elbląga Henryk Słonina w związku z tym nie wyraził zgody na manifestację.
     Wczoraj cały dzień trwały rozmowy pomiędzy prezydentem Elbląga a przewodniczącym Komisji Krajowej Solidarności Januszem Śniadkiem. Udało się uzyskać kompromis. Manifestacja się odbędzie. Solidarność znacznie jednak skróciła trasę przemarszu. Związkowcy przejdą tylko kilkaset metrów z Placu Konstytucji pod pomnik Ofiar Grudnia 70 roku ulicą 1 Maja.
     
     
     Zobacz także: "Manifestacja bez zgody"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no to powodzenia!!! pamietajcie, ze przed manifectacja gornikow w wawie: "zadnej zadymy nie planowano"!!! niech sprawdza ich alkomatem zanim puszcza na ulice!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  el-warszawo(2003-09-16)
 • Przecież Pan Kozłowski rzekomo stoi na stanowisku przestrzegania prawa, a organizuje coś zgoła sprzecznego. Najwidoczniej musi się pokazać. Panie Kozłowski jak Pan walczysz o prawo to przestrzegaj Pan prawa. Jakie jest ale jest ! Większość takiego prawa ustanowili Pana kolesie z Krzaklewskim na czele. I co to już nie ma znaczenia, liczy się tylko własny koniec nosa. WSTYD i HAŃBA dla pięknego ruchu solidarności, którą tak zdeptaliście i to co było piękne sami pogrzebaliście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawstydzony(2003-09-16)
 • Przecież Pan Kozłowski nie funkcjonowałby-gdyby Hołota nie wybrała go !
 • Zaklady powinny wszystkie wziasc udzial w demostracji bo u nas nic wladza nie robi dla robotnika tylko walczy o siebie i stanowiska obstawia swoją rodzine i inny człowiek nie obchodzi
 • Na taką manifestację pewnie przyjdzie ok. 50 osób a ta rzesza bezrobotnych w mieście ponad dwadzieścia kilka tys. osób czeka aż im ktoś coś wywalczy. Powodzenia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Franek(2003-09-16)
 • Demonstracja pana M irosława K.nie tworzy miejsc pracy. Solidarność jako obecna organizacja sprzyjała raczej likwidacj miejsc pracy .-przykład Elzam i szefowa tamtejszej S. pani Maria K. Jej awanturnictwo i wpływ na obsadę stanowisk dyrektorskich ludzi nieudolnych jak jej mąż pozwoliło na zniszczenie zakładu... Nikt nie ma wątpliwości, ze działania obecnej Solidarności to ambicje polityczne jej liderów. Dlatego bezrobotni z Elbląga nie poprą dzisiejszej demonstracji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bezrobotny(2003-09-16)
 • A moim zdaniem bezrobotni przyślą swoich przedstawicieli na manifestację, żaden z nich nie będzie chciał zrywać się z "czarnej fuchy".
 • albo zgoda i 10.300 zł miesięcznie albo....
Reklama