UWAGA!

Co jest grane na Stoku

 
Elbląg, Co jest grane na Stoku
(fot. Witold Sadowski)

Zły stan ulic Okrzei i Daszyńskiego, niezagospodarowany kwartał przy ulicy Donimirskich, brak miejsc parkowych w tej okolicy, potrzeba powstania ronda na skrzyżowaniu ulic Jaśminowa – Robotnicza – Brzozowa - to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas środowego spotkania mieszkańców dzielnicy Na Stoku z prezydentem Elbląga.

Mieszkańcy dzielnicy Na Stoku poruszyli tak wiele problemów i wątków, że spotkanie trzeba było przedłużyć. A jest na co narzekać: ulice Okrzei i Daszyńskiego wraz z przylegającymi do nich chodnikami są w opłakanym stanie. W całej okolicy brakuje też miejsc parkingowych. Okolica Szkoły Podstawowej nr 1 nie jest dostatecznie oświetlona, a rejon niezbyt bezpieczny dla dzieci idących i wracających ze szkoły. Straszy również niezagospodarowany teren przy ulicy Donimirskich. Kiedyś ku radości mieszkańców miał tam powstać kompleks rekreacyjny, ale powstanie jednak kolejny budynek mieszkalny.
       Mieszkańcy żalą się, że nie czują się bezpieczni we własnej okolicy: - Jest to obecnie miejsce bardzo zaniedbane i straszy swoim wyglądem – mówi mieszkanka ulicy Donimirskich. - Gromadzi się tam często młodzież i bezdomni. Obywają się tam libacje. Niepokoimy się o nasze bezpieczeństwo.
       - Bardzo niebezpiecznie jest także na skrzyżowaniu ulic Robotnicza-Brzozowa-Jaśminowa – mówi inny mieszkaniec dzielnicy. - W godzinach szczytu są tam straszne korki. Od lat obiecują nam, że powstanie tam rondo lub światła. Tylko czekać, aż wydarzy się tam jakieś nieszczęście.
       Najwięcej emocji wywołała sprawa budowy sądu przy ul. Dąbka na wysokości ulicy Gwiezdnej, która utrudnia życie mieszkańcom okolicznych bloków. - To karygodne, żeby w miejscu, gdzie znajdują się bloki mieszkalne, budować budynek sądu – mówili mieszkańcy. - Zabrano nam dojazd do domu. Na budowie jest błoto i pełno wody. Nie da się tam przejść bez gumaków. Ten sąd nam życie marnuje. Gdybyśmy zwrócili się z tą sprawą do Strasburga, z pewnością byśmy wygrali. Taki budynek nie może stać pod oknami domów!
       - Jako radny głosowałem przeciwko tej lokalizacji, lepszym miejscem byłaby Modrzewina – odpowiadał prezydent Jerzy Wilk. - Z tą inwestycją jest wielki problem techniczny. Miejmy nadzieję, że zrobi się tak ogromny kłopot technologiczny, że być może nie będzie tu można zrealizować tak skomplikowanej inwestycji.
       Mieszkańcy domagali się także ograniczenia punktów sprzedaży alkoholu przy ulicy Dąbka i rozwiązania jednego z nich, przywrócenia na ulicy Fałata ruchu w dwóch kierunkach zainstalowanie monitoringu lub częstszych interwencji straży miejskiej na pasaż przy ul. Gwiezdnej. Jeden z mieszkańców poruszył sprawę budowy tzw. „kamienicy marszałka”, która niedawno ruszyła na rogu ulicy Dąbka i Alei Piłsudskiego. Nowa inwestycja utrudnia życie mieszkańcom kamienic, leżących naprzeciwko targowiska miejskiego, zabierając im drogę wjazdową i odcinając ich od głównej ulicy.
       Na koniec dobra wiadomość. Wymagający remontu pasaż przy ulicy Gwiezdnej zostanie wkrótce zmodernizowany ze środków budżetu obywatelskiego. Na jego modernizację miasto przeznaczy 400 tys. zł.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Skandal! Na budowie jest woda i błoto! Skandal! W parku Kajki też jest woda, trzeba przenieść park Kajki na Modrzewine!
 • tak ograniczyc sklepy z alkoholem czyli ograniczyć zatrudnienie to i tak nic nie da. Tu nie kupie piwa to pójdę 100 m dalej--bezsens
 • jako prezydent nie powinien takich słów mówić: " Miejmy nadzieję, że zrobi się tak ogromny kłopot technologiczny, że być może nie będzie tu można zrealizować tak skomplikowanej inwestycji"
 • ale się prezydent lansuje, boję sie otwierać lodówkę
 • ograniczyc sklepy z alkoholem??? coz za zyczenie. .. nawet zlota rybka czy alladyn tego nie spelni; ) pijak czy tu czy tam kupi i tak w parku kolo blokow czy na boisku usiadzie i bedzie żłopał; ) proponuje pobadac alkotestami ludzi handlujacych na rynku :) bo zamiast do wc szczaja gdzie popadnie az niedobrze sie robi!!!!. .. ..
 • Dlaczego ta gruba pani jest po bokach strony ja się pytam?
 • powinni te sie zajac banda z boiska na dabka kolo rynku ! pija bija handluja narkotykami ! sporo ludzi sie boi sie chodzic tamtedy ! a podobno ich przywodca to taki czarny jest! wielu z nich na wyroki lub sprawy karne w toku! czesc jest tez kibolami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  mieszkaniecrobotniczej(2014-05-15)
 • Ten baran powie wszystko byle tylko przypodobać się grupce swoich popleczników. Rzeczniczka sądu wyraźnie powiedziała że nie ma żadnych trudności technologicznych i wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Oto cały wilczek tylko szczekać potafi. Najlepiej zamknijmy kolejną inwestycję ale w końcu czeko można się spodziewać od tego likwidatora który podobno miał być prezydentem mista.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  Przeciwnik(2014-05-15)
 • Na budowie zazwyczaj jest zawsze woda, bo bez wody nic się nie zrobi (zaprawa, beton itp), a co do błota to trochę niektórzy przesadzają, możliwe że nigdy nic nie budowali, a nawet gdyby przeniesiono budowę do np. Lęborka to znów byłoby źle, no bo uciekną miejsca pracy tak jak ostatnio w innej sprawie, przenieść na starówkę też pewnie będzie źle bo mieszkancom będzie przeszkadzało i tak można pisać bez końca Polak to naród upierdliwy co by nie zrobil i jak to zrobił to i tak będzie źle i tak bez końca. Ludzie niech każdy robi to co do niego należy a nie będzie miał czasu na wymyślanie głupot
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  elblążanin48(2014-05-15)
 • podsumowując elblążanom z tej dzielnicy przeszkadza kazda budowa : 1 / budynek na Donimirskich, 2/ budynek sądu - słusznie /absurdalna decyzja lokalizacyjna prezydenta Słoniny / 3 / kamienica Marszalka przy Dąbka. Prezydent Wilk tylko słucha i nic nie robi, nie takie były nasze oczekiwania gdy go rok temu wybieraliśmy. A swoją drogą czemu w Elblągu buduje się wszędzie tylko nie w Sródmieściu, ktore w wielu miejscach zwlaszcza od mostu Tysiaclecia do Grunwaldzkiej / trasa przelotowa / wygląda gorzej niż ostatnie za. .. .pie. Czemu prezydent nie umieszcza tam nowych inwestycji, tylko na przedmieściach
 • Pogadali sobie? Pogadali. No to teraz wiedzą na kogo głosować. Jutro pójde sobie na inną dzielnicę, niech sobie pogadają. Tak sobie pochodzę, w końcu za to mi płacą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  podpisy(2014-05-16)
 • za to poprzednik Nowaczyk miał stracha wyjść z gabinetu, dlatego szlag was trafia, że Prezydent Wilk już po raz 12 spotkał się z mieszkańcami. Wyślijcie Wcisłę lub Kosecką to zobaczycie jak ich ludzie potraktują za ostatnie 3 lata, zapraszamy na Stok lub Nad Jar
Reklama