UWAGA!

Co ma prezydent, a co przewodniczący

 Elbląg, Co ma prezydent, a co przewodniczący
fot. Anna Dembińska

Kilkanaście dni temu prezentowaliśmy oświadczenia majątkowe wiceprezydentów Elbląga, sekretarza, skarbnika oraz radnych. Dzisiaj czas na prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej.

W poprzednim artykule zabrakło aktualnych oświadczeń majątkowych (na koniec 2019 roku) Witolda Wróblewskiego i Antoniego Czyżyka, bo dokumenty nie wróciły do ratusza od służb wojewody. 15 lipca oba oświadczenia zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu. Oto najważniejsze informacje:

 

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

oszczędności: 325,8 tys. złotych (współwłasność małżeńska)

nieruchomości: mieszkanie o powierzchni 71,6 m kw. o wartości 215 tys. zł, 27-metrowy garaż o wartości 30 tys. zł, 916-metrowa

działka letniskowa z domkiem letniskowym o łącznej wartości 195 tys. zł (wszystkie nieruchomości - współwłasność małżeńska)

wynagrodzenie w 2018 r. : 162,9 tys. zł

samochód: citroen C5 (2013), skoda fabia (2017), motocykl harley davidson sportster (2005)

kredyt: nie ma

 

Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej

oszczędności: 183 tys. zł (współwłasność małżeńska)

nieruchomości: dom o pow. 220 m i wartości 350 tys. zł (współwłasność małżeńska), mieszkanie 49 m kw. o wartości 230 tys. zł (współwłasność małżeńska)

wynagrodzenie za 2019 r: 132,7 tys. zł (umowa o pracę), 18,6 tys. zł (działalność wykonywana osobiście), 32,2 tys. zł (dieta radnego)

samochód: toyota yaris (2014, współwłasność małżeńska)

kredyt: hipoteczny (do spłaty 32,3 tys. franków szwajcarskich)

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • .. .. a wszystko kosztem biednego Elbląga. .. smutne
 • hmm. .. mieszkanie 71 m2 obecnie jest warte ok 350 tys, dom Czyżyka 220 m2 ok 700 tys. Skąd takie kwoty. ?? chyba sprzed paru lat ta wycena. U nas nieruchomości są bardzo drogie, jak na tak ubogie miasto, gdzie co drugi zarabia w porywach ok 3 tys (to już bardzo dobrze). Ja do tego ze mają, nic nie mam, tylko proszę podawać realne ceny nieruchomości. Chyba, ze to ceny z 2019 ale to i tak zaniżone, sporo zaniżone.
 • A ja bym chciał, żeby prezydent miał odwagę ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora MOSIR i zaprosić do udziału w komisji rekrutacyjnej specjalistów od managementu sportowego z gdańskiej AWFiS. Chciałbym również, by zostały zwolnienie etaty w urzędzie zajmowane przez osoby otrzymujące emerytury za pracę w służbach mundurowych.
 • Polityk to powinien być przedsiębiorca, który już jest zarobiony porządnie z własnej działalności a politykowanie nie powinno być opłacane. W innych krajach tak jest. I wtedy taki ktoś nie ma interesu do korytka. Po prostu albo chce działać dla dobra społeczeństwa albo nie. Dopóki u nas będzie tak, ze na polityce się zarabia, to będą zawsze chętni. Mamy zły ustrój i tyle. A już teraz przez PIS to już w ogóle. .. .przej. .. .. ne kolejne lata.
 • kpina jak oni wyceniają te swoje nieruchomości. Weźmie się ktoś za to??
 • a co ma nissan piąty wiceprezydent ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  misiek778(2020-07-16)
 • Powinien być zakaż przyjmowania do urzędów mundurowych, którzy mają super emerytury i blokują etaty dla innych młodych wykształconych. Mundurowy to niech idzie cieciować a nie posadki w urzędach. Całę rzesze emerytów przy braku pracy dla młodych również wywalić, tylko młodzi, pracy w urzędzie nauczy się każdy głupi. Bez tych głupich testów wiedzy z prawa takiego, takiego. .. .itp. .. .z prawa trzeba umieć korzystać a nie umieć go na pamięć.
 • Nie żałujcie stanowisk i apanaży swoim wybranym ulubieńcom, od lat to same towarzystwo wzajemnej adoracji. Utyskujecie, biadolicie i jesteście żałośni - mało twórczy i nie myślący strategicznie !!!! Jak głosowaliście w ostatnich wyborach - za postępem, Przekopem Mierzei Wiślanej czy za prowincjonalnym Elblągiem. Macie to co macie i przestańcie skomleć jak niedokarmione koty. Wstyd i hańba Elblążanom, a szczególnie żal tych z patriotycznym nastawieniem za Panem A. Duda (wcale nie mało - pozdrawiam ich serdecznie)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  9
  Valdi don(2020-07-16)
 • Dieta radnego powinna być wypłacana tylko wtedy kiedy każdy z radnych nie miałby żadnego innego stałego zatrudnienia. A tak to jest dojenie i wielu z nas musi cały rok na pełnym etacie zarobić tyle samo co radny za pare posiedzeń w roku. ..
 • Im dziękujemy za upadek miasta Elbląg. Jest duza wies i nie powinien być prezydent lecz sołtys. a ten ze Światowida to juz dawno powinien wyleciec za remont którego nie ma. Cóz Polska przyklejeni d do stołka.
 • Popatrzmy jak rozwija sie mniejsza Ostróda ma mase nowych obiektów i sklepów w tym expo. Ma stdion piłkarski nowy i lekkoatletyczny. Ma scieżki rowerowe, ma nowy amfiteatr i miejsce nad wodą gdzie można wypożyczyc sprzęt, grilowac i lawki różne lezaki drewniane rózne i odpoczywac. A W ELBLĄGU dziadostwo.
 • Czepiacie się. Polityk, tak, taki, czy owaki. a niby SKĄD ich wziąć, jak wszyscy z głowa na karku już dawno wyjechali z tej dziwnej Polski. Zostali tylko cwaniacy i nieudacznicy. Taka prawda.
Reklama