UWAGA!

Co trapi mieszkańców osiedla Metalowców

2014-05-08
Aktualizowany 2014-05-08 07:00
 
Elbląg, Co trapi mieszkańców osiedla Metalowców
(fot. Witold Sadowski)

Dziurawe ulice, nierówne chodniki, wymagająca remontu przestarzała instalacja grzewcza - to najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Metalowców i okolic, poruszane w środę podczas spotkania z prezydentem Elbląga.

Mieszkańcy, którzy przyszli na spotkanie w hotelu przy ul. Królewieckiej, chętnie dzielili się swoimi problemami i rozmawiali o najważniejszych potrzebach swojej dzielnicy. Od lat nie mogą doczekać się na przykład nowych chodników oraz załatania dziurawych dróg przy swoich domach.
       - Nasza dzielnica jest nowoczesna - mówił z dumą jeden z mieszkańców. - Jednak idąc ulicą Waryńskiego można sobie nogi połamać - skarżył się.
       Podobnie jest z innymi ulicami, które straszą swoim wyglądem. Na ulicy Smolnej zaczęto kiedyś naprawę chodnika, prac jednak nie ukończono. - Przydałyby się także pasy dla pieszych na ulicy Królewieckiej na wysokości ulicy Smolnej. Ludzie często tam przechodzą na drugą stronę, idąc na przystanek przy Fromborskiej – dodała jedna z mieszkanek osiedla. - Na tej ulicy panuje straszny ruch i w związku z tym jest bardzo niebezpiecznie.
       - Przydałby się też remont przestarzałej instalacji grzewczej - dodała kolejna mieszkanka. - Jest to instalacja, która powstała trzydzieści lat temu z uzbieranych przez nas pieniędzy. Nie jesteśmy w stanie wyremontować tego na własny koszt. Zwróciliśmy się z prośbą do EPEC-u, by się tym zajął, ale po czasie się z tego wycofał. Instalacja wymaga generalnego remontu, przez złą izolację mamy teraz 50 proc. strat na cieple.

  Elbląg, Co trapi mieszkańców osiedla Metalowców
(fot. Witold Sadowski)

Prezydent obiecał, że zainteresuje się tą sprawą. Zaproponował także mieszkańcom, by sprawę remontu chodników i dróg zgłosili do budżetu obywatelskiego. Zapewnił także, że w najbliższym czasie również w tej dzielnicy planowane są inwestycje.
       - Mamy plany modernizacji ulicy Częstochowskiej – powiedział Jerzy Wilk. - Ulica ta i boczne ulice są w bardzo złym stanie. Wielokrotnie już były uwzględniane w budżecie miasta, ale w trakcie roku inwestycje były zdejmowane. W tym roku w końcu zaczniemy tam remont, ma kosztować 3 mln złotych.
       A co zmieniło się w tej okolicy w ostatnim czasie? Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym powstaje nowy parking. Działkę pod jego budowę przekazało szpitalowi miasto. Jak się dowiedzieli mieszkańcy, parking będzie płatny.
       - Chciałabym zaznaczyć, że nie jest to decyzja miasta – zaznaczał Jerzy Wilk prezydent. - Kolejną spełnioną prośbą było powstanie sygnalizacji świetlnej przy ulicy Królewieckiej na wysokości ulicy Metalowców. Sygnalizacja okazała się w tym miejscu bardzo konieczna, bo przechodnie czekali tam na przejście przez pasy bardzo długo.
       Mieszkańcy domagali się także odbudowy istniejącej przed laty kładki przez Kumielę, dzięki której mogli prosto z osiedla dostać się do Bażantarni. - Wkrótce w Bażantarni wiele się zmieni. Powstaną wieże widokowe, PTTK będzie znakował szlaki, będziemy inwestować tutaj kolejne pieniądze – zapewniał Jerzy Wilk.
       Wśród wniosków zgłaszanych przez mieszkańców było także powstanie w Bażantarni siłowni na powietrzu, podobnej do tej, jaka istnieje na skwerze między ulicami Żeromskiego i Mickiewicza.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ta. .. .najlepiej wszystko zgłaszać do budżetu obywatelskiego! A wiadomo, że wszystkie pomysły nie są realizowane z tego funduszu. A jak jakiś pomysł ' nie przejdzie' - to trudno, za mało głosów. A chodniki, ulice, parkingi powinny być remontowane z budżetu miasta i to powinno być ich zakichanym obowiązkiem, a nie - budżet obywatelski. Z budżetu obywatelskiego to powinny być realizowane pomysły takie jak np. sadzenie kwiatów na skwerach żeby bylo ładniej, a nie poważne inwestycje!!
 • Gdyby władze miasta nie bały się powołać do życia Rad Dzielnic, wtedy byłoby przejzyscie jakie inwestycje w Elblągu na osiedlach są najostrzej nie msze. A tak mała społeczność jak u mnie, 4 bloki razem 40 osób, chocbysmy się zesr. .. Ali to i tak nie przebijemy dużych tj. ZAWADA, SIELANKA, KAMIONKA. Możemy sobie pisać projektów na kilogramy przez 10 i więcej lat i tak wszystko na h. .. Jakimś cudem udało się wydebic od UM 4 latarnie. Na to jednak czekalismy " tylko" 60 lat. Na naprawe chodników i nawierzchni ulicy Chopina mamy czekać następne 60 lat?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  /Alojzy/(2014-05-08)
 • Pyskata szczekaczka niedoRzecznik nic nie dodała???
 • Pan Wilk albo obarcza winą innych, albo " podpowiada " jak mieszkańcy mają rozwiązywać swoje potrzeby. Jeszcze 7 miesięcy tej udręki, tylko Elbląga ŻAL.
 • ta kobieta niszczy wizerunek Prezydenta Wilka. Powinien ją pogonić bo jak tak dalej pójdzie to przez nią straci urząd. To spotkanie opisuje też inny portal i to trochę inaczej.
 • " Mamy plany modernizacji ulicy Częstochowskiej" - k. .wa! gdzie częstochowska, gdzie oś. metalowców???!!! żeby być prezydentem miasta to może najpierw obowiązkowy egz. z topografii?? idzie rozmawiać z ludźmi, a nie ma pojęcia jakie ulice są na danej dzielnicy. WSTYD I HAŃBA!
 • Dziwnym trafem, ciagle ta sama osoba na roznyxh portalach krytykuje rzeczniczke. Ale zawisc. Panie monika robi kawalcdobrej roboty.
 • A może tak EPWiK ścignąć za te ulice? To oni je rozdupcyli przecie
 • Głośna muzyka heavy metalowa - hahaha
 • Sądząc po frekwencji elblążanie coraz mniej wierzą w sens spotkań przedwyborczych z prezydentem Wilkiem.
 • Kamil Mizak z tej dzielnicy frajer nawet na Waszym przystanku jest to wszem i wobec oznajmione
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  conway(2014-05-09)
 • Ludzie swoje a on swoje! Pytamy o ul. Waryńskiego a on o Częstochowskiej. Te spotkania są takie beznadziejne i wiadomo jaki mają cel. Ja już podziękuje im w maju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  mieszkam_tu(2014-05-09)
Reklama