UWAGA!

Co w imprezowej trawie zapiszczy?

 Elbląg, Dni Elbląga to jedna z największych imprez miejskich. Na zdjęciu zeszłoroczny koncert Eddy'ego Wata
Dni Elbląga to jedna z największych imprez miejskich. Na zdjęciu zeszłoroczny koncert Eddy'ego Wata (fot. arch. MS)

 A raczej kiedy, bo na razie trudno mówić o szczegółach dotyczących programów. Urzędnicy odpowiedzialni za promocję w mieście mają już zarys działań, przygotowano również kalendarz wydarzeń z różnych dziedzin na ten rok. Poniżej kilka dat związanych z imprezami ogólnomiejskimi. 

O tym, co wydarzy się w Elblągu potencjalni turyści mają dowiedzieć się m.in. z billboardów. Jak wyjaśniał Adam Jocz, który zastępuje Hannę Laskę- Kleinszmidt na stanowisku dyrektora departamentu promocji i kultury Urzędu Miejskiego, ważne będą również wszelkiego rodzaju media społecznościowe. To one mają stać się sposobem na efektywne przekazywanie informacji, zwłaszcza ludziom młodym. Zostanie również zrobiony folder z datami imprez, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.
       Wraz z zarysem działań promocyjnych pojawia się kalendarz imprez na ten rok, który zawiera około 150 pozycji, wydarzeń mniejszych i większych. Wprawdzie nie jest to jeszcze wersja ostateczna i mogą pojawić się zmiany, ale daje wyobrażenie, jak będzie wyglądał ten rok. Z harmonogramu, z którym mogli zapoznać się radni obradujący na Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta, wynika na przykład, że Dni Elbląga odbędą się od 24 do 26 czerwca, a Święto Chleba potrwa od 3 do 4 września. Kolejna impreza tego typu, czyli Świąteczne Spotkania Elblążan, to dwa dni w kalendarzu: 17 i 18 grudnia.
       Festiwal Jazzbląg (o ile do niego dojdzie) zaplanowano na lipiec. Studenckie juwenalia, w Elblągu nazywane Turbinaliami, mają odbyć się od 30 maja do 3 czerwca. Również i w czerwcu zostanie zorganizowany koncert z okazji 30-lecia chóru Cantata. Taki sam jubileusz, tyle że w październiku, będzie obchodził Elbląski Klub Tańca Jantar. Trzynasta edycja Letnich Ogrodów Polityki według planów potrwa od 8 do 11 czerwca.
       W kalendarzu imprez znalazły się również lubiane przez coraz większą liczbę mieszkańców Soboty z Przewodnikiem. Mają one odbywać się w czerwcu, lipcu i sierpniu.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama