UWAGA!

Coraz więcej Wielkiego Brata

 Elbląg, Coraz więcej Wielkiego Brata
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Siedem kamer więcej będzie w przyszłym roku obserwować elblążan. Zostaną umiejscowione na skrzyżowaniach oraz budynkach miejskich.

Przypomnijmy: ratusz chce zamontować kamery miejskiego monitoringu na następujących skrzyżowaniach: al. Grunwaldzkiej z ul. Sadową oraz ul. Komeńskiego, ul. św. Ducha z ul. Zamkową, na budynku Muzeum Archeologiczno-Historycznego, budynku nowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, przy pomniku Twórców Niepodległości oraz na budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Czerwonego Krzyża.

Na przetarg wpłynęły trzy oferty: najtańsza z nich elbląskiej firmy Eltechnik Krzysztof Dębkowski opiewa na 267 tys. zł i mieści się w limicie przedstawionym przez urzędników wynoszącym 292 tys. zł. Obecnie trwa merytoryczna ocena ofert. Pozostali oferenci koszt inwestycji oszacowali na 307 tys. zł i 412 tys. zł.

Wykonawca będzie miał cztery miesiące na wykonanie zamówienia od dnia podpisania umowy.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No to w końcu może zobaczą kto kiedy przychodzi i wychodzi? Wielu będzie zdziwionych.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  Fan_Gargamela_z_PO(2022-11-29)
 • Jakoś nagrań 144p
 • Nic się juz w końcu nie ukryje-:)
 • Najwyższy czas odwołać nieudolnego prezydenta miasta który wydaje nasze pieniądze na jakieś durnoty a nie ma na rzeczy naprawdę potrzebne. Czas na dobrą zmianę w Elblągu
 • @TeofilSkorupa - Teofilu, nieoceniony radośnie entuzjastyczny czopusiu NAJDROŻSZEJ siły przewodniej naroda wolskiego i pińset plusów. Radosna umysłowości chłopa pańszczyźnianego bądź konstruktywnym krytykiem władzy i wskaż te najpotrzebniejsze cele, jakie powinna osiągać obecna tak niedoskonała władzuchna miejska, którą chciałbyś zastąpić zespołem najwspanialszych dewastatorów gospodarki i społeczeństwa z jakimi lud miał do czynienia od czasów Bolka Bieruta. Wiwat dojna zmiana ! Wiwat populizm i socjotechnika ! ROZUM NIE PRZEJDZIE ! PARTIA CZUWA !
 • @GłębokaMyśl - Każda partia czuwa i rządzi się takimi samymi zasadami bądź ich brakiem! Nie ma zadnej roznicy no moze w marce garnitura! Poza tym zakkamanie, syf i dbanie o tylki swoich! Reszta jest czystymi piciwnictwem pod publikę i kreowaniem bardziej lub mniej realnego klamstwa! W tej juz zapyziałej i brudnej pseudopolityce nie ma juz lepszych ani gorszych a kto chce to się nabiera!
 • "przy pomniku Twórców Niepodległości" Słuszną linię prezentują projektodawcy tej genialnej idei. To miejsce obecnie jest bardzo niebezpieczne... Hm... problem w tym, że tylko jeden dzień w roku. Jednak montaż kamer pozwoli monitorować haniebne zachowania, do których może tam dochodzić i dzięki bacznemu OKU straż miejska będzie mogła zatrzymywać owe aspołeczne jednostki celem ich przykładnego ukarania i poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Monitoring zakończy też niecny proceder oddawania moczu na tyły postumentów twórców niepodległości przez jednostki będące w stanie wskazującym na nadmierne spożycie napojów wyskokowych w lokalach znajdujących się na Starówce. Dzięki tej lokalizacji monitoringu miejskiego elblążanie wreszcie poczują się tam bezpieczni a i ranga miejsca wzrośnie niepomiernie dzięki zaangażowaniu najnowszej technologii w jego dozór i ochronę. zAment.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  GłębokaMyśl(2022-11-29)
 • Z ruskim okupantem walczyć a nie z własnym obywatelem UBeki.
 • "Każda partia czuwa i rządzi" - GM ośmieli się nie zgodzić z zaprezentowanymi przez szanownego pana tezami. Otóż NIKT wcześniej nie stosował całkowicie nielegalnie wobec obywateli broni cybernetycznej w celu dyskredytowania działań opozycji. NIKT nie ubezwłasnowolnił wymiaru sprawiedliwości w stopniu jaki osiągnęła to NAJDROŻSZA siła przewodnia naroda wolskiego i pińset plusów. NIKT nie "polował" na prominentnych przedstawicieli opozycji w tak beznadziejny sposób jak czyni to obecnie prokuratura z polecenia ministerstwa sprawiedliwości. NIGDY wcześniej ŻADEN urzędnik, ŻADNEGO szczebla nie miał realnej szansy składania wyjaśnień przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze w charakterze oskarżonego. GM ma nadzieję, że po wygranych przez opozycję wyborach dojdzie w Polsce do TWARDEGO ACZ SPRAWIEDLIWEGO ( czyli w pełni zgodnego z obowiązującym prawem ) rozliczenia przestępstw, których dopuścili się obecnie rządzący niezależnie od miejsca zajmowanego przez przestępcę na świeczniku władzy.
 • @TeofilSkorupa - Weryfikacja przy urnie wyborczej. Cudów dla Twojej partii bym się jednak nie spodziewał.
 • Tych idiotycznych komentarzy to się czytać nie da. Ludzie brednie i głupoty każdy potrafi napisać, napiszcie coś mądrego.
 • To gdzie ja teraz będę wódkę pił?
Reklama