UWAGA!

Coraz więcej zgłoszeń na kierowców

 
Elbląg, Coraz więcej zgłoszeń na kierowców
fot. nadesłana

Od początku roku elbląscy policjanci odnotowali już kilkadziesiąt przypadków, kiedy to kierowcy w ewidentny sposób utrudniają życie pieszym. Dotyczy to głównie zastawiania chodników samochodami oraz parkowania na miejscach dla inwalidów. Funkcjonariusze przypominają o karach dla kierowców, którzy lekceważą prawo.

Praktycznie codziennie oficer dyżurny odbiera telefony, od sfrustrowanych pieszych, z informacjami o utrudnieniach na ulicach. Kierowcy nagminnie zastawiają chodniki swoimi autami i nie zachowują 1,5 metra dla pieszych. Podobnie ma się sytuacja z miejscami dla inwalidów. Na nich z kolei, nierzadko parkują, młodzi i zdrowi kierowcy. Za takie przewinienia są surowe kary.
       - Patrolując miasto widzimy auta stojące na chodnikach, jezdniach, skrzyżowaniach i trawnikach. Dość często bezprawnie blokujące miejsca dla niepełnosprawnych oraz utrudniające przejście pieszym. Otrzymujemy także sporo sygnałów od mieszkańców. Na wszystkie reagujemy – mówi podinspektor Tomasz Piaskowskim, naczelnik wydziału ruchu drogowego elbląskiej policji.
       Funkcjonariusze przypominają, że zasady prawidłowego parkowania dokładnie określa kodeks drogowy. Parkowanie w miejscach niedozwolonych to mandat od 100 do 300 zł. Za parkowanie, bez karty parkingowej, na miejscu dla inwalidy, może się skończyć mandatem 500-złotowym i holowaniem auta na koszt właściciela.
       - W Elblągu zdarzały się przypadki, kiedy kierowcy posługiwali się inwalidzką kartą parkingową, np. dziadka, wujka, wówczas otrzymywali za to mandat w wysokości 300 i 500 zł oraz pokrywali koszt holowania, który wynosi ponad 400 zł. – podsumowuje naczelnik Piaskowski.
      
       Najbliższa akcja elbląskiej drogówki to NURD, czyli Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. W najbliższy piątek policjanci i żołnierze żandarmerii wojskowej, będą kontrolować pieszych i rowerzystów. Będą także zwracać uwagę na prawidłowo zaparkowane samochody.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Otrzymujemy także sporo sygnałów od mieszkańców. Na wszystkie reagujemy – mówi podinspektor " jakoś jak zgłaszaliśmy Bażyńskiego chodnik zawalony autami przy przychodni to zero reakcji. Nie dość, ze pieszy nie ma jak przejść i to i samochodem utrudniony przejazd.
 • i przejeżdżają skrzyzowania na żółtym swietle. .. paranoja kto im daje prawo jazdy????
 • Na Bażyńskiego przy przychodni jest po prostu tragedia !!! Powinni ten zielony trawniczek przed przychodnią zlikwidować i wybudować parking dla pacjentów !!!!
 • Mandat 500 zł to surowa kara ? chyba Szanowny Panie Jakubie nie słyszał Pan o prawdziwie surowych karach obowiązujących chociażby w krajach skandynawskich. Ciekawe ilu cwaniaków zdecydowałoby się zaparkować na miejscu dla inwalidy (nie będąc nim) jeśli groziłaby za to mandat powiedzmy 3 czy 4 tysiące złotych ?
 • Codziennie mam taki problem na ul Piechoty nr 4 gdzie facet fordem dostawczakiem śmieje sie w twarz bo jak to określił ma znajomości w straży miejskiej i policji i zawsze go pouczające zamiast dac kilka razy mandat i wtedy nauczy sie a tak nic z tego nie robi sobie. Wogóle na Piechoty pod górę wszyscy tam stawiają na chodnikach. Może co dziennie stróże prawe przejadą się tam i nie tylko w ciągu dnia ale i wieczorem. .. Co dziennie a nie tylko od święta. .. Dziękują mieszkańcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Piechoty cala u(2016-02-10)
 • Warto również przypomnieć kierowcom, że rondo to nie jest skrzyżowanie z zakazem używania kierunkowskazów, zielona strzałka w prawo nie oznacza absolutnego pierwszeństwa przejazdu, gdy przed przejściem i na przejściu dla pieszych znajdują się ludzie, oraz że 1 metr to "trochę" więcej niż 1 cm.
 • "No bo nie ma zegarów odliczających czas do zmiany światła" - jak to próbują niektórzy tłumaczyć.
 • Przekaz jest prosty. Sukces musi być tym razem dla Konerta dsziś wabili alkomatem z zaskoczeni\a nie wyszło biedakom poraz entry
 • Niech się szanowna POLICJA pofatyguje na ul. Żyrardowską za Carrefour tam non stop stawiają samochody zastawiając cały chodnik, a matki z małymi dziećmi w wózkach muszą po ulicy jechać. Świeża gotówka dostanie jeden z drugim mandat to może się opamięta.
 • Niech szanowna policja zajmie się również kierowcami łamiącymi notorycznie przepisy zwłaszcza przekraczanie prędkości na obrzeżach Elbląga. Tam również mieszkają ludzie, którzy chcą korzystać z dróg w sposób bezpieczny, ale jak mają być bezpieczni jak co drugi kierowca to deb... jadący na pełnym gazie.
 • Jak wjeżdżam na parking podziemny w Ogrodach, to mam wrażenie, że zjeżdżają się tam wszyscy niepełnosprawni z Elbląga i okolic. Albo ludzie z małymi dziećmi. Niektórzy uważają, że jak w samochodzie ma fotelik dla malucha, to już uprawnia do parkowania na wyznaczonym miejscu. Bo inne, "normalne"miejsca parkingowe są parę metrów dalej od wejść do sklepu. Wstyd, proszę państwa.
Reklama