UWAGA!

Coraz więcej zmian w parku Planty

 Elbląg, Coraz więcej zmian w parku Planty
fot. Anna Dembińska

Około 5 milionów złotych będą w sumie kosztować prace modernizacyjne w parku Planty. Zobacz na zdjęciach, jak obecnie zmienia się park.

Prace w parku realizują na zlecenie miasta dwie elbląskie firmy – Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Markiewicz, który przebudowuje nieckę fontanny i rewitalizuje przestrzeń parkową oraz BIT Dariusz Brodziak, który zajmuje się modernizacją Groty. Widać już pierwsze efekty prac.

Przebudowa fontanny będzie kosztować 975 tys. złotych, za tę kwotę nowy wygląd zyska niecka, powstanie też nowa instalacja fontanny i wody obiegowej oraz iluminacja świetlna. 2,8 mln złotych będzie kosztować przebudowa samego parku, w którym powstaną nowe ścieżki dla pieszych, nowa ścieżka rowerowa z przystankami dla rowerów, a także ogród renesansowy, nowe rabaty i krzewy, zregenerowane trawniki. Prace mają się zakończyć we wrześniu tego roku.

1,2 mln złotych będzie kosztować modernizacja Groty, m.in. odnowienie wejść i schodów, ustawienie rampy dla osób z niepełnosprawnościami, odrestaurowanie murków oporowych z instalacją oświetlenia LED. Na górnym tarasie widokowym powstanie altana. Grota będzie też objęta monitoringiem.

Nadal nie wiadomo, czy i kiedy powstanie w parku Planty skatepark. Ta część przetargu została przez władze miasta unieważniona, bo nie było chętnych firm na to zadanie.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przy tym zrujnowanym latami i pustym centrum ten park będzie sluzyl komu?? Moze pomysl na ozywienie i poprawę tej ruiny wizualnej ?? Bo centrum przypomina kloszardownie
 • Kloszard się wypocił.
 • To fakt centrum to ujma miasta! Wstyd i żal tego kiedyś fajnego muasta a park jak park
 • A co prawda ukuła -:) bywa więc spokojnie bez emocji bo ciśnienie skoczy!
 • Czy w tym ratuszu pójdzie ktoś wreszcie po rozum do głowy i uprzytomni sobie, że park nie polega na tym, że jest czymś w rodzaju cyrku rozrywki i musi posiadać skatepark ? Ten zabetonowany okrąg powinien zniknąć a w jego miejsce posadzić drzewa i kwiaty. To takie trudne ? Może droższe ? Może wbrew temu czym park być powinien ? Co za mózgi to wszystko wymyślają i jeszcze ten niby basen na który mają milion zł i chcą zrobić brodziki. Odrabianie strat w tym mieście będzie trwało latami.
 • Czyli rewitalizację parku zaczynamy od rzezi drzew, tfu, niezbędnej pielęgnacji zieleni?... po jaką cholerę tak ostro przycinane są drzewa, po co w ogóle?!
 • Odnowienie parku Planty to bardzo potrzebna sprawa, nawet jeśli jest tylko kiełbasą wyborczą pana WW. To przecież kiedyś ogrody resursy, Casino Garten, miejsce piękne i prestiżowe. Ale to tylko maleńki fragment tego, co potrzebne jest do rewitalizacji centrum czyli osiedli od placu Grunwaldzkiego i alei Tysiąclecia po Armii Krajowej i Grota Roweckiego. Tym powinien zająć się zespół doświadczonych urbanistów i architektów. Już w 1996 roku podczas międzynarodowej konferencji poświęconej odbudowie historycznych miast, którą zorganizowano w Elblągu, ostrzegano przed błędami popełnionymi w wielu zachodnich miastach, gdzie lokalizacja wielkich centrów handlowych wyprowadziła życie z obszarów śródmiejskich na peryferie. I tak właśnie stało się w Elblągu, gdzie obecnie najbardziej ożywioną dzielnicą jest Zawada w okolicy Ogrodów. Pora przywrócić Elblągowi właściwe proporcje i ożywić historyczne centrum miasta od placu Słowiańskiego poczynając. Bsp
 • A tutaj się akurat zgodzę, byłem w wielkim szoku jak zobaczyłem co zrobili z dolinką. Zamienili park na plac zabaw. Nie żebym miał coś przeciw placom zabaw ale nie w parkach.
 • Gros placow zabaw jest w parkach. Podamy przyklady - Park Kajki, Park Modrzewie, Park Nieczuja-Ostrowskiego, talze niezrozumiale jest zupelenie pana zdziwienie.
 • A czy odnotowałeś jak dużo ludzi teraz korzysta z tego parku, nie tylko dzieci i ich rodzice.
 • Fakt masz racje teraz centrum miasta jest na Zawadzie przy Ogrodach, ale tylko dlatego ze ELblaga ma 1 centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia. Reszta to hiperkarkety i markeciki
 • Kolejne zielone miejsce odpoczynku niszczone bestialsko, plakac sie chce patrzac co tam robia, miejsce tak licznie uczeszczane przez wszystkich, kto stoi za tym niszczeniem tego miasta?? Wczoraj przy gemini 12 Lutego tak okroili jedyne drzewo ze plakalam. Dwie dziadygi ktorzy nie znają sie na pielegnacji drzew korony drzew całe ucinaja, to nadaje sie do ogólnopolskiej organizacji ochrony środowiska
Reklama