UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ćwiczyli razem, żeby lepiej pomagać na wodzie

 
Elbląg, Ćwiczyli razem, żeby lepiej pomagać na wodzie
fot. Anna Dembińska

Od ich szybkości, sprawności oraz wyćwiczonych mechanizmów działania zależy życie tych, których ratują. Akweny wodne patroluje nie tylko Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale i policja czy straż graniczna. Elbląskie służby wspólnie sprawdzały swoje umiejętności w zakresie ratowania życia na wodzie. Zobacz zdjęcia.

W ubiegłym roku policyjni wodniacy, wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną Ratownictwa Wodnego w Elblągu, ćwiczyli m.in. jak uratować nieprzytomnego tonącego czy jak podjąć osobę z urazem kręgosłupa po nieudanym skoku. W tym roku do tej inicjatywy strażaków ochotników, oprócz elbląskiej policji, dołączyli również przedstawiciele straży granicznej, straży rybackiej, uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych. 
       - Przypomnimy wszystko to, co było w ubiegłym roku i dodamy działania medyczne, czyli ratowanie człowieka wyciągniętego z wody, resuscytację na łodzi, założenie maski krtaniowej, żeby udrożnić drogi oddechowe – wyliczał Szymon Gerej, członek OSP RW, ratownik medyczny, tuż przed rozpoczęciem sobotnich (10 czerwca) ćwiczeń. Odbywały się one na rzece Elbląg, w okolicy przystani kajakowej przy ul. Radomskiej. - Coraz więcej ludzi chce nurkować. To piękny sport, ale wymagający. Czasami doświadcza się szoku. Na dużych głębkościach ktoś zaczyna panikować, dochodzi do poważnych urazów przy szybkim wynurzeniu. Dlatego dzisiaj też przetrenujemy jak podjąć nurka w całym osprzęcie.
       Elbląscy policjanci pracujący na wodach Zalewu Wiślanego, Jeziora Druzno, rzeki Elbląg i jej odnóg, swój sezon zaczynają już wiosną. Od maja do października systematycznie patrolują te akweny i stykają się z różnymi sytuacjami. W każdej muszą sobie poradzić.
       - Nasze patrole wodne reagują na nietrzeźwych użytkowników na wodzie, na tych, którzy niebezpiecznie zachowują się nad wodą czy na nielegalny połów ryb oraz na wszystkie, bieżące zadania – wyjaśniał mł. insp. Robert Muraszko, komendant policji w Elblągu. - Woda kryje dużo niespodzianek, więc trzeba być ostrożnym.
       Jak dodał te wspólne ćwiczenia służb zainaugurowały również akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo na wodzie", przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama