UWAGA!

Czas na quiz. Co Ty wiesz o Sierpniu 1980?

 Elbląg, Czas na quiz. Co Ty wiesz o Sierpniu 1980?
(fot. Anna Dembińska)

Mija 40 lat od strajków w Stoczni Gdańskiej, które okazały się początkiem wielkiego ruchu społecznego pod znakiem Solidarności, przyczyniając się następnie do ustrojowych zmian w naszym kraju i Europie Wschodniej. Elbląg też był aktywnym uczestnikiem Sierpnia 80, dlatego dzisiaj właśnie sprawdzamy Waszą wiedzę na ten temat. Powodzenia!

Kto był pierwszym przewodniczącym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Elblągu w sierpniu 1980 roku? Ile zakładów wówczas strajkowało w mieście? Gdzie mieściła się główna siedziba MKS? To tylko niektóre z pytań, jakie dla Was przygotowaliśmy. 

Mamy nadzieję, że nie okażą się trudne, a dla starszych Czytelników będą okazją do przypomnienia sobie tamtych wyjątkowych czasów. Życzymy powodzenia! Nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem wśród znajomych na Facebooku. 

 

Aktualny quiz znajdziecie tutaj

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • co ja wiem o sierpniu 80 ? a wiem to że towarzysze schowali do szufladki czerwone legitymacje, założyli lakierki i garniturki i po żarciu i chlaniu na sylwestra 89 obudzili się 1 stycznia w 1990 w nowej "demokratycznej ojczyźnie "i obrócili się na pięcie do nowych mocodawców na zachód do wiadomo lepsze dolarki, funty, marki i euro, niż ruble a ich kolesie z UB, SB, WSW i WOP krokiem defiladowym z uśmiechem na ustach przeszli do nowej demokratycznej policji, straży granicznej, wojska itd oczywiście czerwone legitymacje też schowali do szufladki bo to nie wiadomo nigdy zawsze może się przydać, a dziś byli towarzysze są profesorami, doktorami, fachowcami od wszystkiego i pokazują ich w TV i w sejmie są i europarlamencie i w firmach różnych, niedługo będą w tańcu z gwiazdami, samochody mają i domy i liczą pieniążki aż mają odciski, dobrze się żyje a co i fajnie, witamy w "demokratycznej"polsce :D :D :D
 • @007 - Co ja wiem o Tobie? Jesteś sfrustrowanym nieudacznikiem, który nie potrafił wykorzystać szansy jaką dała Ci wolna Polska. Przyczyn swojej życiowej porażki szukasz we wszystkim wokół, tylko nie w ułomnościach swojego ciała i umysłu. Deficyty Twojego intelektu nie pozwalają Ci dostrzec prawdziwych przyczyn Twoich problemów, więc radykalizujesz się w poszukiwaniach wyimaginowanych sprawców Twoich licznych życiowych nieszczęść.
 • I pomyśleć że ten skrót 007 kojarzy się pozytywnie, a tu takie poniżenie tego symbolu. Zastanawiające jest jak długo w ludziach tkwi zawiść, zawierzanie nieprawdziwym, nigdy nie potwierdzonym przypadkom takiej obiegowej, ale fałszywej ocenie przemian. To już rzeczywiście klasyczny przypadek określonego zaburzenia zdrowia psychicznego. Podano jakieś opinie, ale autor nie potwierdził ich konkretnymi, udokumentowanymi faktami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  Nowy J 23 a może 25.(2020-08-22)
 • A spytajcie Wróblewakiego, Dzieałdawskiego, Mańkuta niech oni zwierzą się co wtedy robili, a jeszcze Pudlik z bratem jeden Szoła zawodowa nr2,a drugi milicja he he he. Pamiętamy!!!!!
 • @007 - Szczera prawda, trzeba im to do śmierci przypominać bo nie miał ich kto ukarać.
 • @007 - Towarzysze przewidujący, czyli mądrzejsi wyszli z PZPR wcześniej, przynajmniej kilka lat. Powiedzmy w latach 1981,1983 - 1986.. .Siedzieli do końca słabsi, niedoinformowani, mniej znaczący. .. i jeszcze kozły ofiarne. Zresztą co ja mogę wiedzieć. .. miało być lepiej, jest jak jest, towaru co prawda wiecej, a teraz jeszcze koronawirus.
 • Czyli komusza mentalność dalej żywa, i takie to miasto. .. ..
 • tak jestem nieudacznikiem, szukam winnych, i w ogóle jestem głupi i tępy, jestem prosty i nie umiem docenić tego co mi dała wolna polska, i jestem pisowcem i konfederatom, i jak wiadomo jestem uosobieniem jak najgorszych cech, przyznaję się aaaa i jestem nie dowartościowany dlatego wyżywam się w internecie bo to fajne
 • po za tym chętnie wystąpię w debacie publicznej zorganizowanej przez portel z każdym z was, wyłożymy kary na stół i okaże się jakim jestem nieudacznikiem :)
 • @007 - Nie przeżywaj tak! Nie jesteś sam. W tym kraju jest pełno ludzi Twojego pokroju i jakoś żyją.
 • 6/12 M
 • elblag to jednak patola i stan umysłu, wjechali na typka bo napisał że było tak jak było, i od razu że jest nieudacznikiem i wszystko co najgorsze hahahahahahah a tak na prawdę nie wiedzą o człowieku nic, znając elbląskie klimaty to 90% z was nic nie osiągnęło za to jak zwykle wyzywa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  lejcyn(2020-08-24)
Reklama