UWAGA!

Czas na quiz. Na literę B

 Elbląg, Czas na quiz. Na literę B
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Był już quiz na A. Kolej więc na następną literę w alfabecie. Tym razem sprawdzimy, co  w Elblągu i regionie kryje się pod literą B. I od razu uprzedzamy - nie każda odpowiedź B w naszym quizie jest prawidłowa. Pytamy o wszystko: ulice, sport, kulturę, postaci związane z naszym miastem.

Kim był Henryk Baron - patron jednej z elbląskich ulic? Gdzie rośnie Dąb Bażyńskiego? To tylko niektóre pytania z quizu na literę B. Musicie wykazać się wiedzą o lokalnej piłce nożnej, poezji, topografii, historii. Czyli, jak co tydzień będziemy chcieli sprawdzić Waszą wiedzę o Elblągu i regionie.

Mamy nadzieję, że pytania  nie sprawią Wam trudności i dobrym wynikiem z quizu chętnie podzielicie się ze znajomymi na Facebooku, do czego zachęcamy. Powodzenia!

Aktualny quiz jest tutaj.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • kim był henryk baron ? terrorysta, zwolennik rozbójniczego państwa socjalistycznego, członek PPS uczestnik zamachów na policję, potem ruscy powiesili go za ten durny łeb, a dla Lewicy bohater wiadomo jak każdy czerwony terrorysta, swoją drogą jest cała masa ulic sowieckich w eg i tak sie zastanawiam czy wam nie jest wstyd ? równie dobrze mogła by byc ulica Beri jak sie bawic to sie bawić, i portel sie chwali że to niby postać związana z miastem ? podejrzewam on nawet nie wiedział gdzie jest elbing
 • na tym osiedlu obok szkoły podstawowej 1 mają ulice wybitne socjalistyczne postacie : tadeusz rechniewski - postępowy prawnik socjalistyczny, stefan okrzeja - terrorysta, adam próchnik - socjalistyczny działacz oświatowy, ignacy daszyński - człowiek który dobrze chciał, podobnie na zawadzie - marcin kasprzak - terrorysta i drukarz, za szpitalem - ludwik waryński - wzorowy ideolog, komuch na komuchu komuchem pogania
 • no fakt niezaprzeczalny fajnych mamy patronów ulic, pamietam była ulica rodziny nalazków i armi ludowej ale zmienili na szczęscie ale tych nie zmienili ciekawe dlaczego ? widocznie komus w ratuszu sie podobają tacy patroni albo nie było rozkazu z centrali
 • Henryk Baron robił dokładnie to co Józef Piłsudski. Obaj należeli do tej samej partii i działali w tej samej organizacji bojowej. W tamtym czasie terror rewolucyjny czy w walce o wolność był akceptowanym środkiem walki. Zresztą istniał długo w "naszych czasach"i był też popierany między innymi wobec bojowników irlandzkich z IRA lub ruchu wolnościowego Basków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  1
  ... już zza grobu.(2020-01-18)
 • @jest fajnie - Przypominam bo może nie wiesz, że Józef Piłsudzki też był PPS-owcem. I jeszcze jedno, zdanie zaczynamy z wielkiej litery prawicowy bolszewiku.
 • @X2 - Tobie z pewnością odpowiadało by coś takiego : Jak dojechać do ulicy Jana Pawła II ? Proszę jechać prosto aleją Stefana Wyszyńskiego, potem w lewo w Swiętego Ducha do ronda im. Karola Wojtyły i w prawo na Papierza Polaka następnie na skrzyżowaniu przy pomniku Lecha Kaczyńskiego zobaczy pan potężny kościół i przy tym właśnie kościele mijając go z prawej strony wjedzie pan w ulicę im. Polaków Katolików Patriotów. Jak już Pan tam będzie to niech Pan pyta o ulicę Księdza Popiełuszki bo przecina ją aleja Prymasa 1000 lecia na której znajduje się obelisk Maryi Zawsze Dziewicy za którym jest właśnie ulica której Pan szuka. Tylko niech pan za wcześnie nie skręca w prawo bo wjedzie Pan przez pomyłkę w ul. Żołnierzy Wyklętych lub w lewo w ul. Narodowych Kibiców Rzeczpospolitej.
 • "... co w w Elblągu i regionie kryje się pod literą B." mam tylko jedno skojarzenie - BIEDA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  Obiezyswiat(2020-01-18)
 • Zawsze mój wynik w quizach jest zaniżony bo pytacie o jakiś mało znaczących lokalnych sportowców, o których nawet większość elblążan nigdy nie słyszała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  tbrtbr(2020-01-18)
 • @jest fajnie - nasze ulice wasze kamienice czy jak to tam szło
 • Pisior uspokój się
 • Brawo
 • Quizy popieram i czekam do następnej soboty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  APOLITYCZNY(2020-01-18)
Reklama