UWAGA!

Czas na quiz. Różności

 Elbląg, Czas na quiz. Różności
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

W tym tygodniu trzeba się wykazać szeroką wiedzą o Elblągu i nie tylko. Zapytamy o sprawy sportowe, historyczne, wyjdziemy poza granice naszego miasta. Czasem będzie łatwo, czasem trochę trudniej. Zapraszamy do zabawy.

Co przedstawiają fotografie? Jakie są kluby sportowe w Elblągu? To tylko niektóre pytania w naszym cotygodniowym quizie. Trzeba będzie rozpoznać markę radiowozu (i to nie tego współczesnego), przypomnieć sobie historię Bażantarni, a także sprawdzić, gdzie leży Elbing?

Życzymy dobrej zabawy, i zachęcamy do podzielenia się swoim wynikiem na Facebooku.

Aktualny quiz jest tutaj.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szanowny Panie redaktorze. Są błędy w Quizie. Pan Panas grający w piłkę nożną to Wiktor, a nie Witold. Były trzy wojny Północne. Zatem stroje z której? Warto dobrze przygotować się do układania pytań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Bożena L.(2021-03-27)
 • Aleksander i Marek Grudzinski to sa dziadek i wnuk a nie bracia Brat to Tomasz Pytanie nr 12
 • Może dlatego ta odpowiedź jest nieprawidłowa? Prosimy w komentarzach nie podpowiadać.
 • Dobry był ten quiz o Gronowie Elbląskim. Jest jeszcze parę innych gmin ościennych między innymi Milejewo, Pasłęk, Markusy, można zrobić o nich i macie na kilka tygodni quziy. O jeziorze Drużno był ? Bażantarnia, Wysoczyzna Elbląska, Zalew Wiślany i lecicie z tematem.
 • Twój wynik to 12/12 Brawo!!! Wiesz wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  07zgłośsię(2021-03-27)
 • Jaka to nowa linia nr 18.Same błędy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Realista1(2021-03-27)
 • @SebastianMalicki - ma pan racje
 • Generalnie była jedna Wielka Wojna Północna (1700 - 1721). Ze względu na jej przebieg i zmiany państw w niej uczestniczących historycy podzielili ten konflikt na trzy fazy, które niekiedy są przedstawiane jako oddzielne wydarzenia. Polska oficjalnie przystąpiła do niej od 1704 roku, wcześniej Król Polski August II Mocny występował w niej jako Elektor Saksonii. W ogóle był to w historii naszego kraju bardzo trudny czas. To właśnie wtedy zmieniano naszych władców. Po detronizacji Augusta II jego przeciwnicy powołali na Króla Stanisława Leszczyńskiego. Ostatecznie po tych zawirowaniach (zmiany natestepowały trxykrotnie)na tron królewski powrócił August II. To w tych czasach z racji podziałów politycznych w Polsce narodziło się powiedzenie : "od lasa do sasa". A polscy żołnierze praktycznie w tej wojnie występowali w tego typu umundurowaniu i ich uzbrojenie nie ulegało istotnym zmianom.
 • 8/12 M
Reklama