UWAGA!

Czas na quiz. Wszystko z literą D

 Elbląg, Czas na quiz. Wszystko z literą D
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl

Tym razem pytamy Was o to, co związane jest z szóstą literą alfabetu polskiego. Pytania dotyczą historii, gospodarki, sportu i kultury Elbląga. Jak dużo wiecie na temat swojego miasta? Ile znacie ciekawostek na jego temat? Sprawdźcie to.

Gdzie można oglądać formę przestrzenną Zbigniewa Dłubaka? Jaką nazwę nosił park Dolinka? Na jakiej pozycji gra Cezary Demianiuk? Jaką nazwę nosiło kiedyś jezioro Druzno? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w naszym najnowszym quizie. Znajdziecie go TUTAJ. Zapraszamy do zabawy! 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gdy Luter rozpowszechniał ulotki szkalujące papierza podpisywal sie z D. na koncu oznaczajace doktor. Drakula tez tak sie podpisywal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  D.....(2020-02-08)
 • 11/12 "Bardzo dobrze znasz historię miasta, ale parę luk się znalazło. "Rozumiem, że piłkarz Olimpii przeszedł już do historii :D
 • Co zaś do Roberta Dorra to był również kartografem i pierwszy opracował szczegółową mapę Wysoczyzny Elbląskiej. Kamień z upamiętnieniem jego osoby znajduje się (albo znajdował, nie wiem, dawno nie byłem, szlak zarośnięty, zaniedbany)w tzw. Świętym Miejscu, dawnym grodzisku w okolicy Łęcza.
 • @D. -kłania się słownik ortograficzny.
 • sory za papież panie myslalem ze to zawod
 • Popieram takie quizy o czekam na następną sobotę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  ELBLĄG.(2020-02-08)
 • Popieram takie quizy o czekam na następną sobotę.
 • @ELBLĄG. - usuneli mi komentarz
 • redakcjo, fajne te wasze quizy, super! a u waszej konkurencji na info okropna cenzura, już tam nawet nie zaglądam, normalnie jak za komuny, sama wazelina, bleeee
 • Osoba pisząca słowo papież przez rz prawdopodobnie wyznaje tą samą myśl jak jeden z najbardziej znanych naszych prawicowych polityków, uznając za podstawę ortografii słownik obowiązujący do 1939 roku. Ten, który istnieje obecnie został zasadniczo opracowany i zatwierdzony przez radę językową w połowie 1939 roku i miał wejść do programu nauczania od września tamtego roku. Po wojnie był kilkakrotnie poprawiany tak aby wyeliminował wszelkie niuanse i wątpliwości oraz dostosowywał się do zmian i nowości cywilizacyjnych. Stąd do 1939 roku obie formy słowa papież tak przez rz jak i ż funkcjonowały jako dopuszczalne. W praktyce wówczas częściej w formie pisanej używano zwrotu Ojciec Święty niż Papież. Jeszcze długo po wojnie można było spotkać pisownię papierz. Wtedy też był puhar a nie tak jak teraz puchar.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Słowniczek języczek(2020-02-09)
 • Nadal jest :)
 • Wg profilu zawodnika na 90minut.pl Demianiuk to napastnik i jako napastnik przychodził i grywał w Olimpii. Wszystko zależy od ustawienia drużyny więc "dobra" odpowiedź jest chyba jednak nieprawdziwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaszub(2020-02-09)
Reklama