UWAGA!

Czerwony szlak już naprawiony

 
Elbląg, Tak wyglądał szlak po przeprowadzonej wycince
Tak wyglądał szlak po przeprowadzonej wycince (fot. nadesłane)

- Zobaczcie, jak zdewastowany jest czerwony szlak prowadzący do jeziora Goplanica, koleiny po ciężkim sprzęcie, konary, totalny bałagan – zaalarmował nas Czytelnik. - To nie tylko ścieżka turystyczna, ale także droga wywozu drewna. Po ostatnich pracach została już uprzątnięta i poprawiona – odpowiada Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

Nasz Czytelnik przesłał nam kilka zdjęć z czerwonego szlaku, prowadzącego od ulicy Leszczynowej w kierunku jeziora Goplanica. - „Szlak jest szlakiem tylko z nazwy, nie nadaje się do pieszej wędrówki, nie mówiąc już o rowerowej rodzinnej wyprawie, no chyba że do sportów ekstremalnych. Po wycince lasu został zdewastowany, są tu głębokie koleiny po ciężkim sprzęcie, pozostawione konary drzew, totalny bałagan”” - napisał do nas pan Rafał.
       - Droga, po której przebiega szlak turystyczny, oprócz funkcji turystycznej służy także jako droga wywozowa, jest wykorzystywana w trakcie prac leśnych – wyjaśnia Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - Kawałki drewna, o których mowa, powstały w trakcie zakończonego w czerwcu zabiegu trzebieży, czyli przerzedzenia drzewostanu, a koleiny w wyniku wywozu drewna z lasu. Obecnie droga jest już uprzątnięta i poprawiona.
       Jak zapewnia Jan Piotrowski, w przypadku większości zabiegów leśnych, powodujących zamknięcie szlaku bądź utrudnienia, turyści są informowani poprzez stronę internetową Nadleśnictwa, Facebooka oraz w mediach. - Zawsze po zakończeniu prac porządkujemy dany teren – dodaje Jan Piotrowski.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • srutu tutu majtki z drutu, szlak rozp. .. .li po wakacjach ubiegłego roku, dosłownie zniszczyli drogi, mostek też, przepusty, stado imbecyli, to samo w Bażantarni, las komunalny a traktowany gorzej niż śmietnik, kto chce to tam sobie jeździ czym chce, powie, że wywozi drewno i może łądować się człogiem na szlak, słów brak aby opisac głupotę zarzadzajacych lasem
 • widziałem już kilka lat temu skutki działań mających na celu wywóz drzewa z lasu i też na ' ' czerwonym' ' tylko w innych fragmentach np z Łęcza do Tolkmicka. szkoda gadać.
 • gdyby tak Lasy Państwowe musiały pokryć koszty budowy takiej leśnej drogi -szlaku, to wtedy możliwe jest, że zastanowiliby się kogo wpuszczają do lasu po drzewo, a tak szlaki mają za darmo-poniemieckie, a jak za darmo to można zgonioć, zniszczyć, sponiewierać, a co tam, za darmo to wszystko, niech Lasy powiedza kiedy ostatni raz odnowiły jakis odcinek szlaku czerwonego? chociaż 1 km, odpowiem od razu, nigdy palcem nie kiwnęli, zero, jedyne co potrafia to postawic jakies tabliczki i gardłować jak to dbaja o przyrodę, a co robią na szlakach to krew się w żyłach gotuje jak sie widzi te dewastacje i zniszczenia
 • Czary mary Panie Baloo dobry bajer pół sukcesu
 • Ehhh, szkoda gadać. ..
 • 5:0!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  expert(2014-07-08)
 • Jakieś 3-4 lata temu pisałam do Nadleśnictwa odnośnie stanu mostka na tym odcinku. Odpisali, mostek taśmą zagrodzili, bo nie nadaje się do użytku. Taśma szybko znikła. Rok później znów pisałam - odparli że nikt nie ma pieniędzy więc most rozbiorą i zrobią kładkę dla pieszych. No i na tym się skończyło - most nadal straszy wielkimi dziurami i gwoździami. Aż sprawdzę czy coś zrobili po tej naprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Agnieszka80(2014-07-10)
Reklama