UWAGA!

Częstochowska będzie jak nowa

 
Elbląg, Częstochowska to jedna z najbardziej dziurawych ulic w mieście
Częstochowska to jedna z najbardziej dziurawych ulic w mieście (fot. Witold Sadowski)

 W sierpniu powinna rozpocząć się przebudowa ulicy Częstochowskiej, jednej z najbardziej dziurawych ulic w mieście. Ratusz już ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu, w czerwcu będzie szukał wykonawcy robót. W budżecie miasta na tę inwestycję zaplanowano 3,2 miliona złotych. Zobacz zdjęcia.

 - W zakres inwestycji wchodzić będzie przebudowa jezdni ulicy Częstochowskiej wraz ze skrzyżowaniami, przebudowa i budowa chodników, oświetlenia ulicznego, odwodnienia ulic. Dodatkowo będzie prowadzona budowa wodociągu oraz sieci centralnego ogrzewania – informuje Rafał Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Jak informuje Zarząd Dróg, szczegółowy zakres robót będzie znany po wybraniu wykonawcy. Na razie ratusz ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu, przetarg na wykonanie inwestycji ma być ogłoszony w czerwcu.
       - Jeśli procedura przetargowa nie będzie się przedłużała, to prace powinny się rozpocząć w sierpniu i zakończą w trzecim kwartale 2015 roku – dodaje Rafał Maliszewski. – W tym roku przewidujemy roboty przygotowawcze, rozbiórkowe jezdni, istniejących chodników i przełożenie instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej. Inwestycja nie wiąże się z rozbiórką żadnego budynku.
       Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać organizacja ruchu podczas przebudowy ul. Częstochowskiej, będzie ją musiał opracować wykonawca robót. W budżecie miasta na przebudowę ulicy Częstochowskiej zaplanowano w sumie 3,2 miliona złotych, z czego ok. 500 tysięcy ma być wydane w tym roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama