UWAGA!

Czy jest jakieś drugie dno finansowe Aquaparku Elbląg sp. z o. o.?

 
Elbląg, Poseł Ruchu Palikota Wojciech Penkalski złożył do Ratusza zapytanie poselskie o status prawny Aquaparku Elbląg Sp z o. o. (fot AD)
Poseł Ruchu Palikota Wojciech Penkalski złożył do Ratusza zapytanie poselskie o status prawny Aquaparku Elbląg Sp z o. o. (fot AD)

Poseł Ruchu Palikota Wojciech Penkalski złożył do Ratusza zapytanie poselskie o status prawny Aquaparku Elbląg Sp z o. o. i inne ważne informacje. Czy będzie odpowiedź i jaka będzie jej treść, zobaczymy – informuje elbląski Ruch Palikota.

Lokalne władze samorządowe powinny reprezentować wspólne interesy mieszkańców. W tym celu zostały wyłonione w ramach demokratycznych wyborów. Elbląski Ruch Palikota niejednokrotnie sygnalizował, że działania Pana Prezydenta i Rady Miejskiej w Elblągu nie zmierzają w dobrym dla Elbląga kierunku (szkoła w Piaskach, linia tramwajowa nr 2, ,,Promyk” za 1 zł, poważna podwyżka czynszów, nielogiczne inwestycje drogowe itd.). Jawność informacji to jedna z podstawowych płaszczyzn współpracy władz i jego wyborców. Tej niestety u nas brakuje. W ostatnim czasie sporo mówi się w Elblągu o powołanej z inicjatywy Pana Prezydenta spółce miejskiej Aquapark Elbląg Sp z o. o.
       Poseł Ruchu Palikota złożył do Ratusza zapytanie poselskie o status prawny w/w spółki i inne ważne informacje. Czy będzie odpowiedź i jaka będzie jej treść, zobaczymy.
       Już dzisiaj jednak Ruch Palikota pyta głośno: W jakim prawdziwym celu powstała ta spółka i ile kosztuje jej funkcjonowanie? Dlaczego przygotowaniami do ewentualnej budowy i zarządzaniem kompleksem istniejących basenów nie mógł zająć się MOSiR? Dla kogo to proponowane rozwiązanie jest korzystne? Kto zyska? Kto straci?
       Z uchwały Rady Miejskiej w Elblągu wynika, że Gmina Miasto Elbląg ma w spółce 10 udziałów po 1000 zł każdy, co łącznie daje 10 000 zł kapitału założycielskiego. Czy oprócz tego kapitału założycielskiego, o którym wiemy z uchwały Rady Miejskiej, Gmina Miasto Elbląg dofinansowała spółkę w jakiś inny sposób albo przekazano jej gminny majątek? W jakiej wysokości albo jakiej wartości były te granty? Gdzie polityka informacyjna urzędu i transparentność władz naszego miasta?
       Pytanie – w jaki sposób spółka ma zamiar istnieć na rynku do połowy roku, jeżeli pobory Pani Prezes wynoszą 6 500 zł miesięcznie? Należy do tego doliczyć ZUS i podatki. Rachunek wydaje się prosty – kapitał spółki zostanie zjedzony po miesiącu jej funkcjonowania. Czy Pani Prezes po tym czasie zgodnie z przepisami zwróci się do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości spółki? Czy też taki dobry finansista narazi się na odpowiedzialność osobistą za długi spółki (odpowiedzialność zarządu)? Jeżeli taka ewentualność nie jest brana pod uwagę, to pytamy, kto i w jakiej wysokości będzie finansował tę działalność (biuro, telefony, obsługa, wyjazdy itd.)? Przepisy prawne i finansowe dokładnie regulują sposoby prowadzenia i rozliczania spółki prawa handlowego. Jak wygląda statut spółki i jej organy nadzoru? Dlaczego wszystko jest tajemnicą?
       W niedalekiej przyszłości spółka z o.o. Aquapark Elbląg przejmie część pracowników MOSiR i basen kryty (czytaj majątek). Wisienkę na torcie ma jednak stanowić teren i kompleks basenów otwartych przy ulicy Spacerowej i Moniuszki. Ten konkretny majątek potężny i będący naszym wspólnym dobrem Pan Prezydent chce oddać może za złotówkę, jak ,,Promyk”, a może za darmo. Sprawy majątkowe po zawarciu stosownych aktów notarialnych są niezmiernie trudne do odwrócenia. Często jest to wręcz niemożliwe. Nawet, kiedy budzą uzasadnione wątpliwości.
       Kuriozalna wydaje się być wypowiedź nowej Pani Prezes dotycząca finansowej strony aquaparku w przyszłości. Wygląda na to, że stworzy się swoiste perpetuum mobile. Spółka będzie płaciła miastu dzierżawę. Miasto w związku z nierentownością aquaparku będzie dotacjami wspierało spółkę. Czy ktoś z fachowców Urzędu Miejskiego przez szereg lat mrzonek władzy o aquaparku zrobił symulację kosztów tych dotacji? Ciekawa perspektywa, mając na uwadze obecną sytuację finansową naszego miasta.
      
Ruch Palikota w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W KRS null, zero, nie ma takiej sp. z o. o.
 • Ostatnie podrygi, nowy prezydent powinien z automatu anulowac decyzje tego z 2013 roku.
 • Bardzo brzydko pachnie ta sprawa. A czy pana M. , właściciel jednej z firm, a także kolega pana N. ma też pełnić pewną funkcję w tej spółce ? Tak jakoś wróble ćwierkają, że tak ma być.
 • Zamiast pytać urzedasow od razu zawiadomić nas czyli CBA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lubimy wpadać na kontrolę do E(2013-02-12)
 • dobrze, że chłopaki z ruchu p. dbają o ciekawostki dla nas:). opozycja chyba śpi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  więcej, więcej(2013-02-12)
 • A Wojciech P. ze swoimi pieskami dalej miesza w głowach Elblążanom. Kiedy w końcu przejrzycie na oczy, ze za tym całym referendum stoją osoby skazane prawomocnymi wyrokami, a niektórzy jeszcze się tym chwalą??? Prawdziwe drugie dno to to, że on robi zamieszanie w Elblągu, żeby robić interesy z ruskimi w Braniewie i tam ściągać inwestorów. Popytajcie w Braniewie. A Florki, Lewandowskie dali się na to nabrać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktopytaniebladzi(2013-02-12)
 • Za referendum jestem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZA REFERENDUM(2013-02-12)
 • wszystko trzeba robić by POgonić te menty z PO
 • Trzeba myśleć jak tu ściągnąć inwestorów, którzy dadzą miejsca pracy, to najważniejsze !!!!
 • jeszcze nie ma aquaparku a już płacą pensyjki i długi sie pojawią i na koniec plajta i g***o nie obiekt.
 • do tej pory milczalem, rzeczywiście myslałem, zeby dać prezydentowi szanse, ale DOŚĆ - tu jest rzeczywiście duzo niejasności, ciągłe mydlenie oczu, ściemnianie i nic nie dające działania. Gdzie są miejsca pracy? Gdzie godna praca? gdzie godziwe wynagrodzenie? Jeśli nie otrzymam pełnych wyjaśnień w tej sprawie, będę za odwołaniem w referendum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DOŚĆ(2013-02-12)
 • Po pierwsze proszę pana-nie "mrzonek włądzy"o akwaparku- bo jeśli pan raczy spojrzeć i poczytać ze zrozumieniem, to włąśnie elblążanie od lat krzyczą o aquapark. To władza od lat mówi o nierentowności tego przedsięwzięcia. Jak zwykle wypowiedż zmanipulowana. Ja z tego artykułu wnioskuję taki ciąg logiczny: grupa referendalna, wspierana przez Ruch Palikota chce doprowadzić do referendum a potem rządzić w mieście. Ale czy spytaliście emerytów co się podpisali na listach?Czy też ich oszukaliście, co? Prawda w oczy kole.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  odi profanum vulgus(2013-02-12)
Reklama