UWAGA!

Czy psy muszą gryźć?

 
Elbląg, Czy psy muszą gryźć?
fot. nadesłana

Policjanci z braniewskiej komendy spotkali się dzisiaj z dziećmi ze szkoły podstawowej. Przewodnicy psów wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami pokazywali najmłodszym , jak postępować w przypadku kontaktu z psem. A wszystko dla bezpieczeństwa dzieci.

Prewencyjną akcją policyjną ,,Czy psy muszą gryźć?’’ objęte są wszystkie szkoły podstawowe. To właśnie najmłodsze dzieci najbardziej narażone są ataki ze strony psów. Dlaczego? Ponieważ są małe, bardziej ufne i nie potrafią rozróżniać pierwszych sygnałów dawanych przez zwierzę przed atakiem. Takich sygnałów, a także jak na nie reagować, uczyli dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie przewodnicy psów wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami.
       Widok policyjnego czworonoga wzbudza zarówno respekt jak i niepohamowaną ciekawość.
       Policyjny pokaz tresury pozwolił zaobserwować maluchom, jak zmienne może być zachowanie psa, który w jednej chwili patrzy na nas spokojnie, by później szczerząc kły wyrywać się do ataku. Funkcjonariusze uczą naszych najmłodszych jak rozpoznać pierwsze sygnały ataku czworonoga i co zrobić, gdy pies próbuje już gryźć.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Które te na czarno, czy te w futerkach?
  • nie przewidzi sie zachowania. ostatnio jak zazwyczaj przechodzilam przez osiedle mijajac psa, torego widzialam i mijalam nie pierwszy raz. on podszedł blisko zaszczekal raz i rozerwał mi nogawkę. wystraszyłam się jak kot. Mam na mysli ze moze w takim reportazu moznaby napisac co robic w takiej sytuacji
  • Trzeba chodzić w spódnicy!
  • Poznał sie pies na pani. Widać jest pani złym człowiekiem i dlatego sie złemu oberwało. Miałam psy całe życie i żaden nie gryzł czy był agresywny bez powodu. To człowiek jest nieprzewidywalny a pies jak sama policja uczyła dzieci najpierw ostrzega a dopiero potem atakuje. Nawet złemu da znać, ze chce mu bobu pogonić, Ciesz się babo, że tylko tak się stało.
Reklama