UWAGA!

Czytelnik: "Przyjrzycie się drodze na Iwaszkiewicza"

 Elbląg, Czytelnik: "Przyjrzycie się drodze na Iwaszkiewicza"
Fot. Michał Skroboszewski

- Zapraszam na ulicę Iwaszkiewicza, sami się państwo przekonajcie, jak tam jest – pisze nasz Czytelnik o stanie jednej z elbląskich dróg. Krytykuje też dotychczasowe prace drogowe tam wykonane.

Byliśmy na miejscu i przekonaliśmy się - jak sugerował elblążanin - jaki jest stan tej drogi. Spytaliśmy urzędników ratusza, czy samorząd planuje tam jakiekolwiek prace?

- Departament Zarząd Dróg informuje, że uzupełnienie ubytków powstałych w nawierzchni gruntowej utwardzonej kruszywem ul. Iwaszkiewicza zostało zlecone do realizacji Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i polegać będzie na uzupełnieniu tych miejsc, które stanowią zagrożenie dla ruchu drogowego. Termin wykonania robót konserwacyjnych zaplanowano na listopad

  Elbląg, Czytelnik: "Przyjrzycie się drodze na Iwaszkiewicza"
Fot. Michał Skroboszewski

- informuje w odpowiedzi Departament Zarząd Dróg. - Jednocześnie informujemy, że środki finansowe jakie zostały zabezpieczone na rok budżetowy 2021 na bieżące utrzymanie dróg w mieście Elblągu nie pozwalają na wykonanie większego zakresu robót. - Mając jednak na uwadze stan techniczny przedmiotowego odcinka drogi w 2022 r. podejmiemy działania zmierzające do wykonania większego zakresu remontu ul. Iwaszkiewicza – odpowiadają urzędnicy.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No co polskie drogi normalne to jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  Made in poland(2021-11-15)
 • Zmieńmy nazwę ulicy na Kardynała Petza to zaraz Kuria poprosi miasto i pieniądze się znajdą.
 • ZAWSZE będę miał bekę z ludzi, którzy budują się w polu pod lasem i później narzekają na infrastrukturę, zaśnieżone drogi, brak komunikacji. Chciałeś? To masz!; )
 • proponuje jeszcze wiecej pomników porobic, kaczynskiemu lepperowi zonie kaczynskiego, moraweickeimu kurskiemu itd na to pieniadze szybko wydajecie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  19
  alex12@(2021-11-15)
 • To było się jeszcze dalej pobudować…na Markusy najlepiej! Albo jeszcze dalej! Stare Dolno! A później chodzi taki niewyspany, wieczne zmęczony, pieniędzy nie ma, chce pożyczać na naprawy wiecznie zepsutego samochodu. Ja mam takiego gagatka w robocie, co się chwalił jak to on się tanio pobudował. Tylko, że Elbląga z okna to on nawet z lornetką nie widzi.
 • Rozlewanie się miast na przedmieścia (ang. „Urban Sprawl”)to problem wielopoziomowy. Monofunkcyjne mieszkaniowe osiedla budowane w szczerym polu pozbawione są najczęściej dostępu do podstawowych usług - często nawet sklepów, nie mówiąc o przychodniach, szkołach, ośrodkach sportowych czy instytucjach związanych z kulturą. To powoduje, że mieszkańcy takich miejsc muszą po te usługi dojeżdżać - najczęściej do miasta. Potęgują się korki przez poranne wyjazdy oraz wieczorne powroty z pracy i szkół. Korki to koszt dla nas wszystkich - utrzymanie i rozbudowa dróg, zanieczyszczenie powietrza, zajmowanie przestrzeni w miastach (tam gdzie są usługi)przez samochody. Przez oddalenie od ośrodka miejskiego rosną koszta związane z budową infrastruktury: nowe sieci przesyłowe - kanalizacja, drogi, światłowody, transport publiczny itp. musi najczęściej sfinansować samorząd. Ale pojawiają się też dodatkowe koszty indywidualne. Ludzie kupując tańsze nieruchomości na przedmieściach nie doliczają do swoich budżetów przyszłych wydatków na transport (patrz: galopujące ceny paliw)oraz nie wyceniają zwyczajnie swojego czasu. Dodatkowe dwie godziny na dojazdy dziennie w porównaniu do mieszkania w dzielnicy dobrze skomunikowanej to mniej czasu dla rodziny, na hobby etc. (. .. ) Hashtagi: #patodeweloperka, #betonoza, #roszczeniowcy, #rak
 • (. .. )Z punktu widzenia centrum funkcjonalnego obszaru miejskiego - przez brak regulacji i zintegrowanych budżetów terytorialnych, tracą one wpływy do budżetu ze względu na przemeldowywanie się ludzi do gmin ościennych, ponosząc przy tym koszty utrzymywania instytucji i infrastruktury, z których ci ludzie w dalszym ciągu korzystają. O aspektach estetycznych takich osiedli wspominać chyba nie trzeba. To zresztą kwestia gustu. Powiedzmy zatem o ich aspektach ekologicznych. O generowaniu presji na dojazdy autami do usług była już mowa. Brak zieleni to kolejny problem, który odbija się na jakości życia w takich miejscach. Osiedla takie będą się nagrzewać w upał i będą zalewane w trakcie nawałnic. A te zjawiska będą się zdarzać coraz częściej. #UrbanistykaŁanowa; Hashtagi: #patodeweloperka, #wyzysk, #szwindel, #profit, #rak
 • Mieszkam w centrum miasta Kosynierów Gdyńskich - tuż przy urzędzie miejskim, i droga jest w jeszcze gorszym stanie, i od 4 lat (bo tyle tu mieszkam)słyszymy, brak pieniędzy, więc ?? W centrum nie kupować, mieszkań też?? To gdzie mam kupić, doradco od 7 boleści?? Skoro w tym mieście wszędzie brak, parkingów i stan dróg jest jaki jest.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20
  11
  Tomasz Kosynierów(2021-11-15)
 • Niech się Autor nie dziwi. Radni elbląscy nie cierpią tych okolic, vide: opóźnianie zaplanowanej dawno kanalizacji, itp. Wiadomo czemu.
 • @Tomasz Kosynierów - @Tomasz Kosynierów a kto normalny chce miesiąc na kosynierów? Przecież ta ulica jest znana tylko z jednego; )dno i wodorosty. Parkingu nie masz? Ojej! To może Ci wybudujemy z pieniędzy podatnika? Co jeszcze Tomciu od 7 boleści? Może Ci lodówkę kupic? Telewizorek? Na terenie wspólnoty nie masz parkingu? Ojej…tak mi z tego powodu wszystko jedno:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  16
  Tomek leć do Borysa(2021-11-15)
 • Ulica Okólnik jeszcze gorsza!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  5
  pistoletgumowy(2021-11-15)
 • W tym wypadku nie masz racji, bo ul. Iwaszkiewicza jest stosunkowo nie dawno w granicach administracyjnych miasta. I nie jest to kierunek po 1)na Markusy, po 2)tani do budowy. Bielany, są jednym z droższych miejsc na budowę, i skoro miasto przyjęło te tereny w granice miasta - co za tym idzie drastycznie wzrosły ceny (ziemii, i utrzymania domku), niech miasto coś w zamian za to oferuje.