UWAGA!

Darmowo sprawdź stan świateł w aucie. Uchroń się przed wypadkiem lub mandatem

 Elbląg, Darmowo sprawdź stan świateł w aucie. Uchroń się przed wypadkiem lub mandatem
Fot. Anna Dembińska

Akcja "Twoje światła – nasze bezpieczeństwo" przypomina o zagrożeniach związanych z nieprawidłowym ustawieniem świateł w samochodzie. Choć nie wszyscy zwracają na to uwagę, nieprawidłowe ustawienie świateł stwarza zagrożenie, ich zły stan może wiązać się z mandatem i odebraniem dowodu rejestracyjnego. W kampanii biorą udział stacje diagnostyczne, także w Elblągu i regionie.

- Założenie jest takie, żeby w cztery soboty, tj. 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, w szczególności teraz (...), kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Niewątpliwie jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – czytamy na stronie Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, jednego z partnerów akcji. Ta została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Z możliwości bezpłatnego sprawdzenia stanu i ustawienia świateł można także skorzystać również na stacjach diagnostycznych w Elblągu i w regionie, pełny spis tych miejsc znajdziemy tutaj (materiał ze strony policja.pl).

Jak czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, "w wybranych terminach policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego również będą prowadzić kontrole w tym zakresie".

  Elbląg, Policjanci w całym kraju będą przeprowadzać działania kontrolno-prewencyjne ze szczególnym zwróceniem uwagi na światła pojazdu.
Policjanci w całym kraju będą przeprowadzać działania kontrolno-prewencyjne ze szczególnym zwróceniem uwagi na światła pojazdu. Fot. policja.pl

- Zwłaszcza teraz, kiedy szybciej zapada zmrok, jeśli światła w naszym aucie są źle ustawione, inni kierujący mogą to odczuć, a to może doprowadzić do zdarzenia drogowego, np. potrącenia pieszego idącego poboczem wąskiej drogi - podkreśla nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. Podkreśla też, że elbląscy policjanci podejmować będą wzmożone działania w związku z dniami 1 i 2 listopada, które zawsze wiążą się ze zwiększonym ruchem drogowym.

- To dla nas zawsze czas intensywniejszych działań – przyznaje nadkom. Nowacki. Elbląscy policjanci apelują o rozważne uczestniczenie w ruchu. - Po pierwsze zwracajmy uwagę na osoby, które kierują ruchem i stosujmy się do ich poleceń. Pamiętajmy o tym, że parkingi przy cmentarzach mają określoną pojemność. Warto rozważyć skorzystanie z komunikacji miejskiej lub wybrać się na cmentarze taką porą, kiedy będzie łatwiej tam wjechać i zaparkować.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ustawienia świateł to jedno. Mam pytanie gdzie większość złomów przechodzi przeglądy, skoro lampy w tych pojazdach są mocno zmatowiałe? Dlaczego policja jest nie zatrzymuje taki pojazd i nie zabiera dowód rejestracyjny? Przy zwykłej kontroli trzeźwości, część gratów by odpadła na starcie.
 • Światła w nowych samochodach za póżno się zmieniają i oślepiają oczywiście nie we wszystkich markach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Kierowca i rowerzysta(2021-10-27)
 • @jdjd - Odpowiem ci: wszędzie. Bo nie ma na to wytycznych i nikt nie ma w obowiązku tego kontrolować. Z drugiej strony brzmisz jak typowy uciekinier zarobkowy, który powracając do kraju zza zachodniej granicy, ogarnął parę euro i ściągnął tu zakupionego tam klamota z kierownicą po prawej stronie, o odrobinę tylko młodszego od jeżdżących tutaj aut, ale jak na przeciętnego polskiego obywatela, dający już pewien złudny prestiż, zwłaszcza w podelbląskich osadach. Nie pozdrawiam.
 • Ustawienia świateł to zmora polskich dróg. Oślepia co drugi.
 • @asasdasd - Słabo trafiłeś dzieciaczku, bo angole są dobre dla biedoty umysłowej. To chyba nie zdajesz sobie sprawy, że niesprawne oświetlenie oślepia i szkodzi. Porównaj sobie jak świeca sprawne lampy, a zmatowiałe. Myślisz, że każdy jest biedny i jeździ szrotem za 10 tysięcy? Kto kombinuje, ten żyje. A swoje frustracje zostaw dla siebie.
 • @jdjd - O to, co sobie zdaję to się nie martw, albowiem w kwestii utrzymywania pojazdów w doskonałej kondycji wiem wiele i czynię to od wielu lat za swoje ciężko zarobione pieniądze. Świecisz przyjacielu głupotą, ewidentnie mocą bez grama zmatowienia. Biedota umysłowa to w tym smutnym kraju wchodzić na kogoś poprzez pryzmat jego możliwości posiadania. W kraju, gdzie wystawiasz auto na sprzedaż za 1000zł i hulają telefony o odkup (na auto do pracy na przykład). A ty mi tu pjerwolisz o SZROTACH za 10 tysięcy. .. Uważaj, żeby cie tata nie odłączył od kaski, albo żeby ci się noga nie powinęła, bo "starego szrota"będziesz musiał poczuć na pleckach, żeby te 10 tysięcy kiedykolwiek odłożyć. Z nie-serdecznymi pozdrowieniami.
 • @asasdasdasd - Chłopie jestem mądrzejszy, dlatego nie narzekam na swój stan konta. Za 1000pln to można kiepski rower kupić. Sam zacząłeś dyskusję, o tym co mam, kim jestem. To ci mówię jak jest i co widzę na ulicach. A co do mnie, dalej się mylisz. . Jedyne czego życzysz to porażki, typowy p0lak zawistny.
 • to redaktor nie potrafi napisać gdzie można sprawdzić ustawienie w eg
 • @jdjd - Najlepiej zgłoś to do prokuratury. Każdy kto ma zmatowiałe klosze powinien być publicznie zwyzywany! A w ogóle to wypalone lustra mają dużo większe znaczenie niż same klosze
 • akcja od 24.10.2021,a informacja w dniu 27.10.2021.. .kto zaspał? portel czy oplicja?
 • Dobrze jakby zrobili porządek z amatorami chińskich ledowych H4 czy H7.Tak tylko się rozmarzyłem, bo wiem że nic z tego nie będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Actros(2021-10-28)
 • He he "DARMOWO"przecież ustawienie świateł sprawdzają co roku na przeglądzie technicznym. Nie dajcie się naciągać na KASĘ za pseudo usługę.
Reklama