UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • "Dziś o godz. 12 na placu w centrum Olecka rozpoczął się wielki wiec protestacyjny przeciw lokalizacji w tym mieście ośrodka dla uchodźców. Ale o tym reżimowe media nie informują, bo osiedlenie ponad 120 potencjalnych terrorystów w turystycznym mieście to zasługa "proeuropejskiego" i "demokratycznego" rządu Ewy Kopacz. .. " Prywatny właściciel hotelu, niebędący nawet mieszkańcem Olecka, postanowił bowiem utworzyć w centrum miasta. .. ośrodek dla przynajmniej 120 arabskich "uchodźców": pomiędzy osiedlem mieszkaniowym, domem dziecka, halą widowiskowo-sportową i plażą miejską. Okazało się przy tym, że do wzięcia udziału w przetargu organizowanym przez Urząd ds. Cudzoziemców nie jest potrzebna zgoda burmistrza i rady miejskiej. " A w Elblągu dzisiaj Mazurkiewicz domaga się konsultacji, a gdzie byleś gdy Kopaczowa decydowała arbitralnie bez żadnych społecznych konsultacji o sprowadzeniu tzw. imigrantów. Teraz wyleźli na ulice bo czują się bezpiecznie za PO policja rozpędziłaby to towarzystwo w dwie minuty.
  • Przed chwilą mówili o tym a Panoramie, więc nikt tego spędu bambrów nie przemilcza. A co naukami papieża rzymski katoliku? Co z uchodźcami np. z Erytrei? Co z ofiarami islamistów, których tak bardzo nienawidzisz? I wreszcie co z Twoją niepiśmienną rodziną w Wielkiej Brytanii?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    3
    AngliaDlaAnglików!(2015-12-19)
  • do "AngliaDlaAnglików!"-naucz się czytać ze zrozumieniem, tekst dotyczy ukrywających się między rzeczywistymi ofiarami przemocy, terrorystów. Może wyjaśnisz bo nie rozumiem tego fragmentu o niepiśmiennej rodzinie w Wielkiej Brytanii, no chyba że agresja, nienawiść i brak znajomości zasad demokratycznego dyskursu odebrała ci rozum. I na koniec, tak jestem rzymskim katolikiem, a ty domyślam się nie jesteś (więc jak ja podchodzę do nauczania papieża nic ci do tego i nie słyszałem aby Papież kiedyś powiedział abyśmy my katolicy byli naiwniakami), lecz zasady dobrego zachowania obowiązują każdego bez względu na religię czy wyznawane wartości, a ty chcesz mnie na silę obrazić.
  • Pisałeś o proteście przeciwko ośrodkowi dla uchodźców. Ci ludzie protestowali przeciwko przyjęciu mi. n ofiar islamistów. W trakcie manifestacji prezentowane były rasistowskie i ksenofobiczne hasła. Transparenty tych ludzi są sprzeczne z naukami biskupów i papieża. Niestety Polacy traktują nauki kościoła bardzo wybiórczo. Część Polaków domaga się Polski dla Polaków, zarzucając imigrantom chęć żerowania na socjalu i brak asymilacji, tymczasem podobne zarzuty można przedstawić części naszych rodaków np. w UK - co świadczy o wielkiej hipokryzji. To tak w skrócie, abyś tym razem zrozumiał.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    4
    AngliaDlaAnglików!(2015-12-19)
  • do "AngliaDlaAnglików!"- to co napisałeś to lewacka demagogia w czystej postaci, "część Polaków to, część Polaków tamto, część Katolików jeszcze co innego, i na podstawie (jak sam piszesz jakiejś części) wysnuwasz ogólne stwierdzenia. Myślę że doskonale zdajesz sobie sprawę że zachowania nazwijmy to delikatnie niewłaściwe zdarzają się na całym świecie i we wszystkich społecznościach bez względu na wyznawane wartości, więc to nie jest domeną tylko Polaków. Jestem pewien że ogromna większość naszych rodaków przebywających na obczyźnie pracuje ciężko i uczciwie. Więc ta hipokryzja o której piszesz wcale nie jest wielka, a dotyczy malutkiego ułamka wszystkich którzy wyjechali za "chlebem".
  • do "AngliaDlaAnglików!"- A teraz co do nauczania Papieskiego lub inaczej mówiąc nauczania Kościoła. Wbrew temu co sugerujesz (jakoby to katolicy byli tacy "be") to tu również (delikatnie mówiąc) mylisz się. Dlatego że Kościół głosi naukę wypływającą z Pisma Świętego (inaczej nazywaną Prawem Bożym), a ono dotyczy wszystkich (ciebie również) nawet tych, którzy nie identyfikują się z Chrześcijaństwem. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta, bo Prawo Boże i Prawo naturalne jest tożsame i dotyczy (obowiązuje) wszystkich ludzi na świecie. "Prawo naturalne (lex naturalis) to uniwersalne, pierwotne prawo (zbiór norm) wynikające z natury ludzkiej, z samego faktu istnienia człowieka, nie jest ustanowione przez władców, sędziów czy instytucje i obowiązuje niezależnie od tego czy zostało zatwierdzone przez władze państwowe, ponadto jest niezbywalne, wiec nikt nie może go człowieka pozbawić. " "Prawo naturalne opiera się na założeniu, że człowiek posiadający rozum i wolę z natury przeznaczony jest i powinien czynić dobro. Ponieważ lex naturalis akcentuje szczególnie mocno takie wartości jak sprawiedliwości, dobro, piękno, poszanowanie godności człowieka, dlatego prawo stanowione powinno czerpać z niego jak najwięcej. " To tak w skrócie, abyś tym razem zrozumiał
  • do "AngliaDlaAnglików!"- A na koniec stare porzekadło "źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz ". Zacznij zmieniać świat (polaków, katolików itd. ) od siebie.
  • Pop swoje chłop swoje. Aby uniknąć zarzutu hipokryzji powinieneś być bardziej powściągliwy w zarzucaniu komuś demagogii. Cieszę się, że napisałeś o czarnych owcach i o wysnuwaniu ogólnych wniosków na podstawie zachowań wąskiej części danej społeczności. Bo to właśnie manifestujący obrażali wszystkich uchodźców wrzucając ich do jednego wora razem z terrorystami. Tak, marsz nie był sprzeciwem przeciwko terroryzmowi, tylko przeciwko przyjmowaniu jakichkolwiek uchodźców. I ja wcale nie sugeruje, że chrześcijaństwo jest złe. Nawiązałem jedynie do tego, że papież (zarówno obecny jak i poprzedni) oraz biskupi wyraźnie powiedzieli, że należy przyjąć uchodźców i im pomóc. Niestety wierni wybiórczo traktują nauki kościoła, stosując jedynie te, które są dla nich wygodne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    AngliaDlaAnglików!(2015-12-21)
Reklama