UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Demonstracja przed Sądem Okręgowym

 
Elbląg, Demonstracja przed Sądem Okręgowym
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl

W całym kraju trwają protesty w obronie Sądu Najwyższego oraz praworządności. Ci, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec działań obecnego rządu, mogą to zrobić w piątek, 20 lipca, pod Sądem Okręgowym w Elblągu. 

To kolejny protest na przestrzeni kilkunastu dni. Protesty są m.in. efektem zamieszania wokół Małgorzaty Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego (więcej na ten temat w tekście "Władza w sposób cyniczny, robi z nas poddanych", "W obronie Sądu Najwyższego"). Swoje stanowisko w tej sprawie wydała również m.in. Fundacja im. Batorego:
       "Zespół Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego z niepokojem obserwuje działania obozu rządzącego zmierzające do naruszenia zasady nieusuwalności sędziów oraz pozbawienia sędziów Sądu Najwyższego (SN) i Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego przyznanych im konstytucyjnie gwarancji niezależności i niezawisłości. Pragniemy z całą mocą podkreślić, że działania te, o ile nie zostaną przerwane, sparaliżują działalność tegonajważniejszego w Rzeczypospolitej Polskiej organu sądowego, który sprawuje nadzór nad działalnością orzeczniczą sądów powszechnych oraz orzeka o ważności wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Demontaż Sądu Najwyższego pozbawi obywateli gwarantowanego im konstytucyjnie prawa do sądu niezależnego i niezawisłego, prawa do uzyskania sprawiedliwego rozstrzygnięcia sprawy w rozsądnym terminie oraz prawa do kontroli rzetelności i uczciwości wyborów, na straży których powinien stać sąd wolny od wpływu polityków, którzy w wyborach będą ubiegać się o mandat parlamentarny lub prezydencki" - czytamy w oświadczeniu. 
      
       Początek protestu o godz. 19. 
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama