UWAGA!

Dla policjantów były to pracowite święta

 Elbląg, Dla policjantów były to pracowite święta
fot. policja

Policjanci podsumowali świąteczny weekend i święta pod kątem interwencji, wypadków oraz innych zdarzeń. Tych pierwszych było dokładnie 329, bowiem tyle razy policjanci wyjeżdżali w odpowiedzi na różnego rodzaju zgłoszenia. Na drogach nikt nie zginął.

Weekend i święta w policyjnej statystyce
      
       Od piątku (22 grudnia) do wtorku (26 grudnia) policjanci interweniowali 329 razy. Funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego skontrolowali przez te dni łącznie 419 pojazdów. W sześciu przypadkach kontrole doprowadziły do zatrzymania praw jazdy, ponieważ kierujący byli pod wpływem alkoholu. Rekordzista został zatrzymany w pierwszy dzień świąt przez patrol drogówki na ulicy Gdańskiej w Pasłęku. 61-letni kierowca citroena miał blisko 2 promile. Trafił do policyjnej celi.
       Policjanci wylegitymowali 1 124 osoby. Do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym trafiło 36 osób. Za fatalny stan pojazdów zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych. Nałożyli 151 mandatów i przeprowadzili 716 badań trzeźwości. Zatrzymali cztery osoby poszukiwane.
       Doszło do 33 kolizji i dwóch wypadków, w których na szczęście nikt nie zginął.
       Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek na ulicy Mazurskiej. Tam zderzyły się czołowo dwa auta osobowe – renault i honda. Pasażerka tego ostatniego trafiła do szpitala ze złamaniem obojczyka.
       Drugie zdarzenie miało miejsce w świąteczny poniedziałek w miejscowości Krosno pod Pasłękiem. Tam 28-letnia kobieta podczas wyprzedzania straciła panowanie nad bmw, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Kobieta doznała pęknięcia kości nosa. Natomiast 28-letni pasażer trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu, stłuczeniem płuc oraz wątroby. Żadnych obrażeń nie odniósł 9-miesięczny chłopiec, który podróżował z rodzicami.
       Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali im prawo jazdy. Policyjne dochodzenia wyjaśni przyczyny zdarzeń.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama