UWAGA!

Dla potomnych o tym, kto zaczął, a kto skończy

 Elbląg, Akt erekcyjny podpisali m.in. prezydent Jerzy Wilk i Elżbieta Gieda z z Departamentu Inwestycji UM w Elblągu
Akt erekcyjny podpisali m.in. prezydent Jerzy Wilk i Elżbieta Gieda z z Departamentu Inwestycji UM w Elblągu (fot. AD)

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki rozpoczęła się w maju br., a ma zakończyć się w połowie 2015 r. Na harmonogram prac nie wpłynęły badania archeologiczne związane z odkryciem wczesnośredniowiecznego cmentarzyska i wszystko idzie zgodnie z planem. Dziś (15 września) został podpisany i wmurowany akt erekcyjny, który informuje o tym, kto jest ojcem tej inwestycji, kto wykonawcą i komu ma ona służyć. Zobacz fotoreportaż.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w Elblągu miał powstać stadion. Jednak prezydent Jerzy Wilk zmienił decyzję swojego poprzednika i miasto aplikowało o środki na budowę Centrum Rekreacji Wodnej. Udało się i w tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2013 r. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego wspólnie z prezydentem Elbląga podpisali dokument, na mocy którego na inwestycję przy ul. Moniuszki przyznano 16 mln zł. Cała budowa pochłonie 26 mln zł.
       W przetargu wybrano wykonawcę – konsorcjum firm Elzambud i Moris-Sport, w  styczniu 2014 r. podpisano umowę, a 22 maja o godz. 6 rano teren pod budowę został przekazany wykonawcy.
       - Roboty prowadzimy od wczesnych miesięcy wiosennych, bo najpierw trzeba było przygotować teren pod budowę, czyli prowadzona była wycinka drzew, uporządkowanie terenu po byłych ogródkach działkowych – mówi Elżbieta Gieda z Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Budowa ruszyła i przebiega zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem.
       Nie obyło się jednak bez niespodzianki. W lipcu na teren przy ul. Moniuszki weszli archeolodzy, bo ziemia odkryła wczesnośredniowieczne cmentarzysko.
       - Badania były prowadzone na obszarze ok. 5 arów, ale bardzo szybko okazało się, że nie będą to głębokie wykopy i nie przeszkodzą w procesie inwestycyjnym – mówi Elżbieta Gieda. - Badania zostały już zakończone, znaleziska opisane i Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków pozwolił na kontynuację robót budowlanych. Termin oddania budynku w stanie surowym, czyli ze stolarką i dachem został wyznaczony na 15 grudnia. Obecny stan robót pozwala przypuszczać, że zostanie on dotrzymany – stwierdza miejska urzędniczka. - Do końca maja przyszłego roku planujemy zakończyć inwestycję, ale proszę pamiętać, ze będą jeszcze procedury odbiorowe. Nie mogę więc zagwarantować, że wykąpiemy się 1 czerwca, ale będzie to na pewno połowa przyszłego roku.

  Elbląg, "Na wieczną rzeczy pamiątkę" - list spoczął w fundamentach Centrum Rekreacji Wodnej
"Na wieczną rzeczy pamiątkę" - list spoczął w fundamentach Centrum Rekreacji Wodnej (fot. AD)

Dziś w fundamentach został umieszczony akt erekcyjny podpisany przez prezydenta Elbląga Jerzego Wilka i Dariusza Urbańskiego, dyrektora Elzambudu, urzędników, a nawet ... dziennikarzy. - Dla tego, kto odkopie ten list za kilkaset lat, będzie on ciekawostką – żartował prezydent.
       "Na wieczną rzeczy pamiątkę" akt informuje o tym, kto jest ojcem inwestycji i czemu ma ona służyć: "Z inicjatywy Jerzego Wilka, prezydenta miasta dla rekreacji i wypoczynku mieszkańców oraz turystów przebywających do miasta podjęto decyzję o budowie w Elblągu Centrum Rekreacji Wodnej. Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej". Dalej jest o wykonawcy, terminach rozpoczęcia i zakończenia inwestycji.
      

A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • i slusznie. .. zadne peło albo Szwedy sie pod inicjatywa nie podpisza :) co pełowcy? zatkało kakało? hehehehhe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  17
  Gimbus(2014-09-15)
 • Wilk na murowaniu się zna.
 • Wilk dostal erekcje na sam widok budowy. Brawo panie prezydencie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  misiorysiopysio(2014-09-15)
 • skoro był akt erekcyjny to zapewne ktoś musiał skorzystać ze wsparcia VIAGRY :)
 • w sumie ta pani rzecznik całkiem szykowna kobitka więc nie ma się co dziwić że był ten akt erekcyjny :)
 • dlaczego kierownik budowy wpuscil na jej teren osoby bez zabezpieczenie?kamizelki odblaskowe oraz kaski. .należy się mandat od INB
 • P. Wilk a dlaczego nie było przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego. Zapomnienie czy celowe działanie?
 • czy ta kobieta kiedyś ubierze się stosownie do okazji, czy w urzędach nikt nie zna słowa " dress code" ?
 • Panie Wilk gratulować będziemy jak pierwsze osoby wejdą tam żeby popływać, a na razie zamiast robienia rozgłosu nad czymś czego jeszcze nie ma czekamy na wyjaśnienia skąd weźmie Pan brakujące 9 mln (choć mówi się o 15 mln zł) na dokończenie tej inwestycji, bo jak mniemam na razie wydawane są pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, ale nie wiemy co będze jak się skończą. Czy zgoni Pan winę na następce, czy wymyśli Pan nowe problemy żeby nie dokończyć budowy! Czuję że na tym obiekcie popływamy po warszawsku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  8
  Wilkowyje(2014-09-15)
 • Do wyborów satrczy zapewne kasy Marszałkowskiej a potem niech się następca martwi. Będzie powód dla referendalnych by odwołać nowego i powołać Wilka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  czekam_na_budżet(2014-09-16)
 • Strój Pani Rzecznik może i ładny, ale czy stosowny????? " Dress code" może powinna poczytać i zastosować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  miminka(2014-09-16)
 • do powyżej " nie strój zdobi człowieka" lepiej mieć ciuszki typu " Dress code" niż tak jak ty PUSTKĘ w GŁOWIE :)
Reklama