UWAGA!

Dlaczego NIE z Rechniewskiego?

 
Elbląg, Dlaczego NIE z Rechniewskiego?
(fot. Dariusz Bocian)

Trwają właśnie prace przy przebudowie skrzyżowania Browarna-Brzeska. Z niepokojem patrzę, że ponownie ul. Rechniewskiego, a tym samym wszystkie ulice od Donimirskich zostaną odcięte od skrętu w lewo - skarży się nasz Czytelnik.

Mieszkam w tej dzielnicy od zawsze i prawie od zawsze taki skręt był możliwy. Kiedy uruchomiono „nowy” most nagle okazało się, że można zmusić mieszkańców do skrętu tylko w prawo. Próbowali łamać ten nakaz, ale systematycznie wysyłane tam patrole policyjne wymusiły „posłuszeństwo”, a raczej śmieszne zawracanie 30 metrów dalej na wjeździe do garaży. Teraz od kilu miesięcy, w związku z wyłączaniem jednej nitki Brzeskiej, można skręcać w lewo i nikomu nic złego się nie dzieje. Nie ma kolizji ani zagrożeń. Stan budowy na dzień dzisiejszy grozi tym, że zostanie przywrócony stan zastany,czyli dalej nie będzie tego skrętu. Skutkiem tego jest znacznie zwiększone obciążenia skrzyżowanie Okrzei- Robotnicza i Robotnicza-Brzeska. Jeżeli ewidentnego błędu nie można było naprawić między remontami to może teraz ktoś podejmie szybką decyzję, by jednak wyjazd z tej części miasta umożliwić. Tym bardziej, że zawsze był tam „martwy” pas, czyli miejsce na bezpieczne wykonanie manewru. Myślę, że taka zmiana spotka się z życzliwym przyjęciem mieszkańców ulic w zamkniętym kwartale.
      
Dariusz Bocian
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Teraz to bedzie jednak troche latwiej zawrocic, bo bedzie rondo.
 • Bardzo dobrze, że nie ma tam skrętu w lewo ponieważ było by to bardzzo niebezpieczne skrzyżowane. Zbyt mała odległość od następnego skrzyżowania (ronda) na Browarnej i tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  9
  drużnik(2013-08-08)
 • Dobrym rozwiazaniem w zwiazku z przebudowa ulicy Browarnej byloby utworzenie uliczki przy Wektrze w ulice Rechniewskiego/Barona nie wszyscy pamietaja ale taka ulica byla w latach 60 i nikomu nie przeszkadzala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  mieeszkaniecBarona(2013-08-08)
 • Teraz nie ma kolizji bo większość omija ten wjazd do miasta
 • polska to głupi kraj i musi być głupio
 • Uliczka przy Vektrze ma być ale miasto nie ma pieniędzy na jej budowę
 • Tak samo jak nie ma pieniędzy na dwukierunkową Podchorążych, przedłużenie Ogólnej i wiele innych inwestycji.
 • Droga bedzie dwujezdniowa i naturalnym jest ze nie ma lewoskretu z kazdej uliczki, a tylko z głownych. Jaki problem przejechac 100 czy 200 m i zrobic nawrotke?
 • Oczywiście, że przywrócenie skrętu w lewo jest wskazane. Zawracanie 100 czy 200 metrów dalej powoduje nie mniejsze zagrożenia dla ruchu niż lewoskręt. Natomiast wybudowanie krótkiego ok. 100m odcinka ulicy łączącej Rechniewskiego, Donimirskich i inne ulice z ulicą Browarną pozostawia lewoskręt bezzasadnym. Tylko czy miasto stać na wybudowanie 100 metrowej uliczki???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Zubek1(2013-08-09)
 • Uwazam ze wiekszym zagrozeniem jest zawracanie kilkaset metrow dalej na brzeskiej po to by jechac w kierunku mostu. Ale kto powiedział ze nasi urzednicy to ludzie madrzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Alexass(2013-08-09)
 • Darku To sem nemozliwe Jest to jeden z wielu DURNYCH pomysłów drogowców, ale przy Vectrze(dawniej "Lipki") można by zrobić wyjazd na Browarną. Romek
 • Na uliczkę nie ma miejsca, ale jest 180 tysi na reklamy miasta na arteriach wlotowych i wylotowych. Bez tych reklam nikt nie zauważyłby, że mija Elbląg. .. P. S. Pan prezydent Wilk Jerzy nadal w cichej koalicji z prowadzącymi walkę polityczną ubecko-esbeckimi metodami. Panie prezydencie, czas do prokuratury. Ludowi należy się wiedza, kto go brzydko zmanipulowął. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GłębokaMyśl(2013-08-12)
Reklama