[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - Dlaczego, Panie Prezydencie, odrzucono moje logo?

 
Elbląg, Dlaczego, Panie Prezydencie, odrzucono moje logo?

Niestety, moje logo zostało odrzucone. Jest bardzo zbieżne z tą tradycją, jego symbolika to: herb – woda – statek. Statek we mgle jak Elbląg, który historia zepchnęła na dalszy plan dziejów, więc nie bardzo jesteśmy dziś zauważalni.

Widoczny jest jednak zarys sylwetki herbu miasta, statku pod żaglami, który symbolizuje to, że jednak płyniemy. Choć mgła historii nieco zasłoniła nasz wizerunek, to jednak nadal nierozerwalnie ten symbol jest symbolem naszego miasta. Herb i statek, i tylko takie logo do mnie przemawia, tym bardziej, jeśli Elbląg stanie się w przyszłości jednym z najważniejszych ośrodków żeglarstwa w kraju, na co oczywiście stawiam, jako największy atut tego miasta i miejsca wśród miast Europy. Mam nadzieję, że kiedyś tak będzie.
       Elbląg od zarania dziejów był miastem związanym z żeglugą i morzem, historia i stare ryciny portu są tego potwierdzeniem. Największym atutem, którego szuka Prezydent i Rada Miejska, jest uczynić z Elbląga największy śródlądowy ośrodek żeglarstwa w Europie. Stąd można dopłynąć i do Krakowa, i do Suwałk, do Świnoujścia, a nawet do Nowego Jorku i do każdego zakątka świata.
       Stworzenie bazy dla statków o małym tonażu i przystani dla handlu, jak kiedyś rybami i produktami rolnymi z okolicznych wsi, byłoby niesamowitą atrakcją turystyczną miasta i odrodzeniem starej tradycji. Zrobienie na Wyspie Spichrzów strefy wolnocłowej dla handlu tylko i wyłącznie wodnego postawiłoby Elbląg na nogi i pozwoliło szybko się wzbogacić. Wystarczyłoby urządzić wolny rynek dla małych stateczków od strony nowego Młodzieżowego Domu Kultury, tylko i wyłącznie dla żeglugi, na razie bez opłat i haraczy, żeby tylko rozkręcić i przywrócić tradycję sprzed wojny. Port elbląski znowu zapełniłby się wieloma statkami, stateczkami i łodziami, nadając miastu malowniczość.
       Gdy tylko będzie otwarty handel i rynek dla transportu wodnego, ta tradycja z powrotem odżyje. To jest mój pomysł, który przekazałem Prezydentowi podczas rozmowy 30 maja.
       Pytam, dlaczego takie logo zostało odrzucone? Napis Elbląg można zawsze wkomponować w tą grafikę, jakby ktoś nie wiedział, co oznacza ten herb.
       Dlaczego, Panie Prezydencie, odrzucono moje logo? Czy ma Pan lepsze uzasadnienie dla tych, które wybrano?
      
      
Markzel
Liczba publikacji: 3
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.1 9 43

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No daj spokój człowieku.
 • Ogarnij się człowieku! Nie przyjęto Twojego logo bo jest po prostu BEZNADZIEJNE! Po co piszesz ten artykuł, żeby się wyżalić? Złóż pisemne zażalenie do UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karolinaelblag(2012-06-02)
 • Pewnie odrzucili bo nie było oryginalne i mam nadzieje że w Twojej pracy nie widać pikseli bo tu to brzydko wygląda.
 • Czy dziś prima aprilis?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łukasz23(2012-06-02)
 • Bo ma wygrać jedyne słuszne!
 • Bo jest nieładne? I rozmazane?
 • Osobiscie pomysl tego logo mi sie podoba. Jedyne ktore nawiazuje do tradycyjnego herbu naszego miasta. Fakt ze efekt pikseli (tzw. Mgla) szalu nie robi, ale mysle ze po usunieciu tego efektu logo mialoby duze szanse w konkursie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_7271(2012-06-02)
 • Projekt może i niezły byłby, ale takie rozmycie w logo miasta jest nie do przyjęcia. kojarzy się postronnym li tylko z błędem graficznym lub drukarskim. My elblążanie możemy się domyślić co autor miał na myśli, ale inni - już na pewno nie.
 • Koncepcja nawiązuje do Gdyni która jak wiadomo powszechnie sprzedaje się świetnie ale nie koniecznie z powodu samego loga. .. .Nie widzę żadnego powody dla rezygnacji z krzyży maltańskich które wiążą Elbląg z Gdańskiem i nie widzę przeciwwskazań do użycia koncepcji GDYNI - Pomysł zdecydowanie najlepszy z tym że może zamiast frafiki liniowca użyjmy grafiki drakakru. Pytanie autora jest celne szczególnie w świetle ślimaka i niech Pan Prezydent ODPOWIE publicznie ja w każdym razie oddaje głos za tym pomysłem nie znzczy że za tym logo - nie podoba mi się ta mgła w której autor troszkę pobłądził. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MariSSz44(2012-06-02)
 • To są jakieś żarty? Desperacja i brak samokrytyki popycha do takiego działania. Przecież ten znaczek, bo nie można to coś nazwać logo jest po prostu beznadziejny i tyle w temacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  unikat(2012-06-02)
 • Delikatnie mówiąc - BEZNADZIEJA !
 • Po ostrym napisie "Elbląg", wnioskuje, że tak ma być. masakra.
Reklama