[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do Elbląga przyjechała przedstawicielka Komisji Europejskiej

 
Elbląg, Do Elbląga przyjechała przedstawicielka Komisji Europejskiej
(fot. UM Elbląg)

Wczoraj w Elblągu przebywała Anna Modzelewska, przedstawicieli Komisji Europejskiej, opiekuna Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury. Wizyta była okazją do rozmów na temat kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej oraz inwestycji zrealizowanych w Elblągu, dzięki unijnemu dofinansowaniu zarówno ze środków programów krajowych, jak i regionalnego programu operacyjnego Warmia Mazury. 

Wizyta studyjna rozpoczęła się od spotkania z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim, podczas którego omówione zostały potrzeby inwestycyjne miasta, w kontekście przygotowywanej nowej unijnej perspektywy finansowej. Prezydent zwracał uwagę między innymi na sprawę zabezpieczenia przeciwpowodziowego Elbląga czy intermodalności transportu. Rozmawiano także o rozwoju turystyki i przedsiębiorczości w oparciu o innowacyjność, inteligentne specjalizacje i powiązanie potrzeb firm względem kształcenia kadr.

Bardzo ważną dla Elbląga kwestią poruszoną podczas spotkania była również funkcja instrumentu ZIT, czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, dzięki któremu możliwy jest rozwój miasta i okolicznych samorządów oraz umacnianie partnerskiej współpracy.

Podczas wizyty goście odwiedzili Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu, Elbląski Park Technologiczny, a także przedsiębiorstwo OPEGIEKA Sp. z o.o., które może pochwalić się nowoczesnymi, innowacyjnymi technologiami z zakresu rozwiązań geoinformatycznych, opracowywanymi również w ramach projektów naukowo-badawczych.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Czyli że odwiedzili wszystkie jednostki żyjące z budżetowej forsy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 4
  (2020-02-21)
 • Co tam tramwaje, ważne, że lans Wróbla i fotki w mediach. A sprawdziła pani komisarz dokumenty, wszystkie dofinansowania EU?Ostatni przekręt to węzeł komunikacyjny, którego fizycznie nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 4
  Bolo Jabolo(2020-02-21)
 • Przecież wiadome jest że prawie cala kasa idzie do olsztyna i na mazury. Przyklad skonczyli jedna obwodnicę w olsztynie już budują druga a Elbląg boryka się z brakiem pieniędzy na obwodnicę . Może by to zauważył i ci ze zdjęcia. Brak pieniędzy na wszystko w tramwajach w Elblągu a U E daje kasę na transport zbiorowy ekogiczny. Przypominamy olsztyn na tramwaje zgarnął kasę na rozwój Polski wschodniej. O tym cisza. A gdzie się podziały pieniądze na port w Elblągu i rzekę Elbląg. Czy nie poszły na lotnisko bankruta szymany. P O i PSL i SLD to wie o tym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  31 3
  (2020-02-21)
 • Żeby ta przedstawicielka U E wiedziała całą prawdę. To by zdjecia z nimi nie zrobiła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 1
  (2020-02-21)
 • A fundusze unijne TE zaraz padną trzeba będzie oddać + kary+odsetki+obsługa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 2
  DziadKalwaryjski(2020-02-21)
 • Dlaczego info blokuje wpisy i cenzuruje. Czasy PRL się skończyły. Lizustwo też.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 0
  (2020-02-21)
 • Może napiszecie coś o glifosacie w jedzeniu. Wytrują nas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 3
  Won z ue. (2020-02-21)
 • PO tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  STOP USTAWIE 447(2020-02-21)
 • Nie wiem czy pan Brzezin pochwalił się, jak rozdysponowal środki z programu operacyjnego warmia mazury, w kwocie 360 mln zł? Nie? No to mnie nie dziwi bo 130 mln dostaje Olsztyn na remont a właściwie budowę od nowa hali sportowej Urania. Dołoża 30 baniek i hala będzie jak nowa, bo stara ma 44 lata i jest zbyt stara jak na obecne czasy. 100 baniek idzie na jeziora mazurskie. Reszta to kilka punktów jak np dziedzictwo gospodarcze Mazur (?), 45 mln albo kwalifikacje pracownicze, 7 mln zł. Myślicie że chociaż słowo jest tam o Elblągu, Zulawach, Powiślu, Zalewie Wislanym, zabytkach Fromborka, rewitalizacji Braniewa, kolei nad Zalewem? Nie, nic takiego tam nie ma. Województwo jest warmińsko - mazurskie ale tak naprawdę to olsztyńskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  30 0
  BEZ ŚCIEM proszę (2020-02-21)
 • A jak tam tramwajarze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  (2020-02-21)
 • @Won z ue. - No właśnie, wytrują nas rolnicy to i dopłaty nie będą potrzebne. Ciągle krzyczą więcej pieniędzy na onkologię !!!!! A ja krzyczę zabrać dopłaty rolnikom, a będziemy zdrowsi i nie będzie potrzeba tak dużych nakładów na onkologię. Poza tym należy na wsiach likwidować tych, co tak mocno zanieczyszczają powietrze, bo to też dla nas śmiertelne zagrożenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 3
  (2020-02-21)
 • już raz innowacyjnie Wróblewski pobudował ze Słoniną Modrzewinę i wystarczy tych jego pomysłów już więcej nie trzeba, do widzenia drogi Panie, nie masz Pan pojęcia jak prowadzić sprawy miasta,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 2
  Fugi(2020-02-21)
Reklama