UWAGA!

Do Elbląga przyjechała przedstawicielka Komisji Europejskiej

 Elbląg, Do Elbląga przyjechała przedstawicielka Komisji Europejskiej
(fot. UM Elbląg)

Wczoraj w Elblągu przebywała Anna Modzelewska, przedstawicieli Komisji Europejskiej, opiekuna Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury. Wizyta była okazją do rozmów na temat kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej oraz inwestycji zrealizowanych w Elblągu, dzięki unijnemu dofinansowaniu zarówno ze środków programów krajowych, jak i regionalnego programu operacyjnego Warmia Mazury. 

Wizyta studyjna rozpoczęła się od spotkania z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim, podczas którego omówione zostały potrzeby inwestycyjne miasta, w kontekście przygotowywanej nowej unijnej perspektywy finansowej. Prezydent zwracał uwagę między innymi na sprawę zabezpieczenia przeciwpowodziowego Elbląga czy intermodalności transportu. Rozmawiano także o rozwoju turystyki i przedsiębiorczości w oparciu o innowacyjność, inteligentne specjalizacje i powiązanie potrzeb firm względem kształcenia kadr.

Bardzo ważną dla Elbląga kwestią poruszoną podczas spotkania była również funkcja instrumentu ZIT, czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, dzięki któremu możliwy jest rozwój miasta i okolicznych samorządów oraz umacnianie partnerskiej współpracy.

Podczas wizyty goście odwiedzili Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu, Elbląski Park Technologiczny, a także przedsiębiorstwo OPEGIEKA Sp. z o.o., które może pochwalić się nowoczesnymi, innowacyjnymi technologiami z zakresu rozwiązań geoinformatycznych, opracowywanymi również w ramach projektów naukowo-badawczych.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyli że odwiedzili wszystkie jednostki żyjące z budżetowej forsy.
 • Co tam tramwaje, ważne, że lans Wróbla i fotki w mediach. A sprawdziła pani komisarz dokumenty, wszystkie dofinansowania EU?Ostatni przekręt to węzeł komunikacyjny, którego fizycznie nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  4
  Bolo Jabolo(2020-02-21)
 • Przecież wiadome jest że prawie cala kasa idzie do olsztyna i na mazury. Przyklad skonczyli jedna obwodnicę w olsztynie już budują druga a Elbląg boryka się z brakiem pieniędzy na obwodnicę . Może by to zauważył i ci ze zdjęcia. Brak pieniędzy na wszystko w tramwajach w Elblągu a U E daje kasę na transport zbiorowy ekogiczny. Przypominamy olsztyn na tramwaje zgarnął kasę na rozwój Polski wschodniej. O tym cisza. A gdzie się podziały pieniądze na port w Elblągu i rzekę Elbląg. Czy nie poszły na lotnisko bankruta szymany. P O i PSL i SLD to wie o tym.
 • Żeby ta przedstawicielka U E wiedziała całą prawdę. To by zdjecia z nimi nie zrobiła.
 • A fundusze unijne TE zaraz padną trzeba będzie oddać + kary+odsetki+obsługa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  DziadKalwaryjski(2020-02-21)
 • Dlaczego info blokuje wpisy i cenzuruje. Czasy PRL się skończyły. Lizustwo też.
 • Może napiszecie coś o glifosacie w jedzeniu. Wytrują nas.
 • PO tyle.
 • Nie wiem czy pan Brzezin pochwalił się, jak rozdysponowal środki z programu operacyjnego warmia mazury, w kwocie 360 mln zł? Nie? No to mnie nie dziwi bo 130 mln dostaje Olsztyn na remont a właściwie budowę od nowa hali sportowej Urania. Dołoża 30 baniek i hala będzie jak nowa, bo stara ma 44 lata i jest zbyt stara jak na obecne czasy. 100 baniek idzie na jeziora mazurskie. Reszta to kilka punktów jak np dziedzictwo gospodarcze Mazur (?), 45 mln albo kwalifikacje pracownicze, 7 mln zł. Myślicie że chociaż słowo jest tam o Elblągu, Zulawach, Powiślu, Zalewie Wislanym, zabytkach Fromborka, rewitalizacji Braniewa, kolei nad Zalewem? Nie, nic takiego tam nie ma. Województwo jest warmińsko - mazurskie ale tak naprawdę to olsztyńskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  30
  0
  BEZ ŚCIEM proszę (2020-02-21)
 • A jak tam tramwajarze?
 • @Won z ue. - No właśnie, wytrują nas rolnicy to i dopłaty nie będą potrzebne. Ciągle krzyczą więcej pieniędzy na onkologię !!!!! A ja krzyczę zabrać dopłaty rolnikom, a będziemy zdrowsi i nie będzie potrzeba tak dużych nakładów na onkologię. Poza tym należy na wsiach likwidować tych, co tak mocno zanieczyszczają powietrze, bo to też dla nas śmiertelne zagrożenie.
 • już raz innowacyjnie Wróblewski pobudował ze Słoniną Modrzewinę i wystarczy tych jego pomysłów już więcej nie trzeba, do widzenia drogi Panie, nie masz Pan pojęcia jak prowadzić sprawy miasta,
Reklama