UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do szkoły, marsz!

W poniedziałek 4 września nowy rok szkolny w elbląskich szkołach i przedszkolach rozpocznie 20 681 uczniów, z tego 1199 to pierwszoklasiści. Do „0” w szkołach podstawowych pomaszeruje 362 dzieci, do „0” w przedszkolach - 877.

- Przy okazji, przedszkolaków we wszystkich oddziałach mamy 3436 - mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prezydenta Elbląga.
     Jak co roku dzieci, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej otrzymają w prezencie podręczniki. Urząd Miejski zakupił 271 kompletów nowych podręczników dla „pierwszaków”. Dzieci odbiorą je w pierwszym dniu nauki w swoich szkołach.
     Uczniowie po wakacjach zastaną zmiany w swoich szkołach i w ich pobliżu. Wyremontowane, piękne obiekty czekają na dzieci i młodzież w Szkole Podstawowej nr 4 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, a nowoczesne pracownie zawodowe - w Zespole Szkół Gospodarczych i Warsztatach Szkolnych. W 26 szkołach uczniowie będą mogli korzystać z nowych centrów informacji multimedialnej. Przy wybranych placówkach dzieci zastaną też nowe, biało-czerwone przejścia dla pieszych i lepiej widoczne znaki drogowe.
     Ale to nie koniec remontów. Jeszcze we wrześniu zostaną wyremontowane dachy trzech szkół w Miasteczku Szkolnym (Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Zespołu Szkół Handlowych i III LO) oraz dachy SP 15 i Przedszkola nr 13. Z kolei dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych zostaną dostosowane obiekty Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 23 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1.
     W wielu szkołach wykonane zostały w czasie wakacji drobne naprawy - malowanie pomieszczeń, cyklinowanie podłóg, wymiana wykładzin podłogowych i okien.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • ale przedszkola glownie wewnatrz (sprzety i zabawki) prosza sie o naprawienie i wymiane - albo chociiaz pomalowanie, bo jest smutno i szaro ...
Reklama