UWAGA!

Drogi do naprawy

Miniona zima nie oszczędziła dróg w powiecie elbląskim. Wiele z nich wymaga kapitalnych remontów.

Zarząd Dróg Powiatowych w Elblągu dokonał przeglądu stanu 504 kilometry dróg i szkód, jakie zima na nich wyrządziła. Komisja, składająca się z przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych, wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz poszczególnych gmin, ustaliła, że około 60 proc. dróg wymaga pilnych remontów. W jezdniach występuje dużo dziur i spękań, które powodują tworzenie się wybojów. 117 km dróg wymaga natomiast niewielkich remontów. 9 procent dróg powiatowych jest w stanie zadowalającym i wymaga tylko nielicznych zabiegów konserwacyjnych. 7 proc. dróg powiatowych wymaga budowy od podstaw.
     Komisja w trybie pilnym poleciła obwodom drogowym dokonanie w pierwszej kolejności, usunięcie ubytków tylko na najbardziej zagrożonych odcinkach. Pozostałe remonty będzie można wykonać w ustalonej wcześniej kolejności oraz według potrzeb.
     Sieć dróg powiatowych ma łączną długość 540 km, w tym dróg twardych jest ok. 490,5 km. Koszt zimowego utrzymania dróg wyniósł w minionym sezonie 140 tys. złotych z tego 20 tys. zł w 2000 r. a 120 tys. złotych w 2001 roku.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a co z remontem Bema i torowiskiem na Dabka?
 • tyle kasy placimy jako podatki w tym podatek drogowy w cenie paliwa a na nasze ulice przypominaja bardziej sitko niz jezdnie ... cos tu nie gra, czyz nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  iSED, the kierowca(2001-06-06)
 • .. a może by sie wzieli wreszcie z budowę dróg - bo to już nie można nazywać remontem ! Czy może mam żądać odszkodowania za uszkodzenia mojego pojazdu? Trochę gospodarności panowie !
Reklama