UWAGA!

Drogi zalane olejem z uszkodzonego kombajnu (aktualizacja)

 Elbląg, Drogi zalane olejem z uszkodzonego kombajnu (aktualizacja)
fot. Witold Sadowski

Ogromne ilości oleju wylały się dziś (21 czerwca) w godzinach porannych z niesprawnego kombajnu na ulice Elbląga, Gronowa Górnego i obwodnicę w rejonie Węzła Wschód. Doszło do kilku, na szczęście niegroźnych kolizji. Policjanci zabezpieczają wjazd na obwodnicę i informują kierowców o niebezpieczeństwie. Z warstwą oleju walczą strażacy i służby miejskie. Zobacz zdjęcia.

Jak nam powiedzieli policjanci z elbląskiej drogówki, do pierwszej kolizji na obwodnicy w rejonie Węzła Wschód doszło około godz. 5.30. Daewoo lanos wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni jezdni i uderzył w barierę energochłonną. Chwilę później, niemalże w tym samym miejscu, do identycznego zdarzenia doszło z udziałem renault laguny. Auta ślizgały się na pokrytej oleistą substancją jezdni jak na lodzie. Do kolizji dochodziło również w rejonie skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Pasłęcką i Ronda Kaliningrad.
       O kilkukilometrowej plamie na jezdniach powiadomieni zostali strażacy. Dwa zastępy z JRG1 zabezpieczały rejon Al. Grunwaldzkiej i ul. Pasłęckiej. Na skrzyżowaniu tych ulic strażacy częściowo zneutralizowali znajdujący się na jezdni film olejowy.
       Sprawcą całego zamieszania okazał się kierujący kombajnem. Z niesprawnej maszyny rolniczej wyciekały ogromne ilości oleju. Trasa, jaką przemierzał kombajn od Gronowa Górnego na obwodnicę za Węzłem Wschód przez skrzyżowanie Al. Grunwaldzkiej z ul. Pasłęcką stała się niebezpiecznie śliska. Dodatkowo przejeżdżające samochody rozjeżdżały plamę w kierunku Ronda Kaliningrad. Na obwodnicy ślady oleju widoczne są aż na wysokości Nowej Holandii.
       O zaistniałej sytuacji powiadomione zostały Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych w Elblągu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W czasie neutralizacji oleju kierowcy jadący w kierunku Gdańska mogą liczyć się z utrudnieniami na elbląskiej obwodnicy.
      
       Informacja z godz. 14.10:
       Ruch na elbląskiej obwodnicy od Węzła Wschód w kierunku Gdańska po usunięciu oleju z jezdni został przywrócony o godz. 13.45. Kierujący kombajnem za wjechanie maszyną rolniczą na drogę szybkiego ruchu został ukarany mandatem w wysokości 250 zł.
      
      
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciekawe kto poniesie koszty, właściciel kombajnu czy my wszyscy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  Janka(2014-06-21)
 • A jakim prawem wjechał kombajnem na obwodnicę??? Przecież to jest " eska" !
 • rolnik jest biedny więc nie wolno go karać a chłop chciał na skróty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  16
  Pawlak(2014-06-21)
 • Chłopek (czyt. rolnik) ubezpieczony jest w KRUS-ie, który winien za pobierane " wysokie" składki wypłacic odpowiednie odszkodowania. PSL i tak wszystko chroni aby wzmocnić swój wątły elektorat. A na pytanie która partia wygra wybory odpowiada: Nasz koalicjant. Szkoda tego oleju, gdyż może przydałby się do dolania w niektóre tępe łby. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  5
  Małorolny(2014-06-21)
 • Na biednego to nie trafiło. Nowy ML plus na dostawczaku 1000l oleju naped. (czy można przewozić paliwo na takim aucie?). Jeżeli dobrze kojarzę to kombajn do groszku, czyli właścicielem jest chłodnia. Obciążyć ich w 100% akcją i regresem za rozbite auta
 • nie rzucim ziemi skąd nasz ród nie damy pomrzeć mowy polski my naród polski ród królewski szczep piastowy odczepcie sie od rolników wy slabo oplacani najemnicy zachodnich firm
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  11
  kombajndrzymały(2014-06-21)
 • te małorolny - KRUS ni8e jest od ubezpieczeń komunikacyjnych.
 • Redakcja mogłaby podać jaki jest mandat za poruszanie się kombajnem do drodze ekspresowej i do ogólnej wiadomości, że jest to ZABRONIONE!!!!
 • Maksymalna kara dla kombajnisty za wjechanie kombajnem na s-ke + za to ze byl niesprawny. Az sie boje co by sie stalo jakby ktos wjechal z predkoscia 120km/h w taka plame oeju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  GdziejestZbyszek(2014-06-21)
 • co robił kombajn na obwodnicy??? myślał że " przeskoczy" a tu pech. .
 • ROLNIK zapewne ma ubezpieczenie i koszty poniesie ubezpieczyciel -on jedynie może dostać mandat -jak gość z BMW może to kto ROLNIKOWI zabroni po obwodnicy jeździć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  struś(2014-06-21)
 • Ja " małorolny" dobrze wiem od czego jest KRUS, przecież kombajn jako samobiezna maszyna rolnicza nie podlega rejestracji w Wydziale Komunikacji, a tym samym nie ma chłopek obowiązku kupować ubezpieczenia OC. Ale skoro w/w. Krus jest taki przychylny to winien również zrekompensować zaistniałe szkody. A tak chłop na zagrodzie równy wojewodzie i hulaj dusza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Małorolny(2014-06-21)